Twitter’da Çevirmen Olma Yolları Nelerdir?

Twitter’da Çevirmen Olma Yolları Nelerdir?

Twitter’da çevirmen olmak, son zamanlarda birçok kişi arasında popüler olmaktadır. Tweet çeviri için tek yapmanız gereken başvuru olup, kabul edilmeniz mümkündür.

Twitter dünya çapında en çok kullanılan platformlar arasındadır. Sürekli getirdiği özellikler sayesinde, yenilikçi bir yapısı vardır. Ancak geliştirilen her şeyin, dünya üzerindeki diğer dillere çevrilmesi gerekir. Zira bir kişi İngilizce bilse bile, oldukça normal olarak anadilinde kullanmayı tercih edebilir.

Twitter da buna imkân verir. Eğer çevirmen olursanız, Twitter size bu konuda bir rozet verir. Böylece diğer platform üyeleri, sizin kim olduğunuzu daha kolay anlar.

Twitter’da Çevirmen Başvurusu

Twitter’da çevirmenlik için başvurmak oldukça kolaydır. Ancak bunun için öncelikle platforma üye olmanız gerekir. https://translate.twitter.com/ linkine gidilir. Burada kayıt işlemleri sırasında size bazı sorular da sorulur.

Bundan sonra tek yapmanız gereken, platformdan onaylandığınıza dair bilgi almayı beklemektir. Şayet olumsuz karşılanmışsa, size dönüş yapılmaz. Bununla beraber linke girdiğinizde görebileceğiniz üzere, platform şu anlık çevirmen almamaktadır. Ancak ilerleyen tarihlerde açabileceği için, güncel olarak takip etmeniz önerilir.

Twitter Çevirmen Profili Nasıl Kullanılır?

Eğer başarılı bir şekilde çevirmen olmuşsanız, Twitter translate kullanımı oldukça basittir. Buraya giriş yapmanız ardından, karşınıza farklı bölümler çıkar. Bunlardan ilki translations bölümüdür. Bu bölümde önceki tarihlerde gerçekleştirdiğiniz yazılar görüntülenir.

Approved Translations kısmında ise daha önceden yaptığınız ve onay olan çeviriler vardır. Votes kısmında da diğer çevirilere kaç oy verildiği görüntülenir. Approved votes kısmında oy verdiğiniz ve doğru olan yazılar mevcuttur.

Twitter, her çevirmenine notlar verir. Eğer sizin puanınızı görmek istiyorsanız, Lifetime Karma Points alanına girilir. Platform çevirmenlere rozet de vermekte olup, bunun için belirli bir puana kavuşmanız gerekir. Bununla ilgili alan Badge Karma Points’tir. Bununla beraber rozeti alır almaz devre dışı kalır.

Eğer çeviri yapmaya hazırsanız, sadece üst tarafta yer alan translate ekranına gelinir. Buradaki yer alan metinleri kontrol edebilir, bunları farklı dillere dönüştürebilirsiniz.

Twitter Çevirmen Profilinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Twitter’da da diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi topluluk kuralları vardır. Her üye bunlara uyma durumundadır. Buna benzer olarak, çevirmen profilinde de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Şayet bunlara dikkat etmezseniz, olumsuz sonuçlar doğabilir. Bu maddeler şöyledir;

  1. Oy almak için sahte hesaplardan yardım alınmamalıdır.
  2. Küçük “L” yazmak yerine, büyük “I” harfi gibi, Twitter üyelerini yanıltmaya yönelik eylemler gerçekleştirilmemelidir.
  3. Noktalama işaretleri doğru olmalıdır. Gereksiz nokta ve virgül gibi işaretler bulunmamalıdır.

Eğer puanınızı arttırmak istiyorsanız, farklı uygulamalara gitmeksizin çevirinizi doğru gerçekleştirmeniz gerekir. Platformda metinler öğle 12:00 ve gece 00:00 sularında geldiği için, bu vakitlerde büyük bir özen göstermeniz önerilir. Böylece gelen metinlerden, mümkün olduğu kadar çok çevirebilirsiniz.

Çevirmenlik Rozeti Nasıl Alınır?

Twitter ve diğer sosyal medya hesaplarında, kullanıcılar rozetlere büyük bir ilgi gösterir. Dolayısıyla insanlar çevirmenliğe dair rozetlerin nasıl alındığını, kalıcılığını araştırır. Bunun için öncelikle çevirmenliğe yukarıdaki linkten kaydolmanız gerekir.

Ardından da Twitter İngilizceden Türkçeye çevirme veya farklı dillerde çeviriler gerçekleştirir. Bunların doğruluğu onaylandıkça, sizlere puan verilir. Yeterli puanı almanız ardından, Badge Karma Points ekranında rozet alınabilir. Ancak bilmeniz gereken, bunun kalıcı şekilde verilmediğidir. Dolayısıyla çeviri yapmazsanız, platform tıpkı verdiği gibi sizden geri almayı tercih edebilir.

Bu nedenle her gün düzenli çeviriler yapmanız, böylece katkıda bulunmanız şarttır. Ayrıca yanlışlarınız çok sayıda olmaya başlarsa, Twitter sizi bu görevden de alabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67