Twitter'da Beğeniyi Geri Alınca Ana Sayfaya Düşer Mi?

Twitter'da Beğeniyi Geri Alınca Ana Sayfaya Düşer Mi?

Twitter kullanıcılarının en çok araştırdığı konulardan birisi de, Twitterda beğeniyi geri alınca ana sayfaya düşer mi? konusu olmaktadır. Twitter dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olup, Twitter’ı diğer sosyal mecralardan ayıran en büyük özelliği ise daha kapsamlı bilgi paylaşımlarının yapıldığı bir yer olmasıdır.

Birçok insan Twitter uygulamasını bu nedenle bir haber kaynağı olarak da kullanmaktadır. Bunun dışında Twitter uygulamasında kullanıcılar video, fotoğraf ve yazılı metinler olmak üzere her türlü paylaşımı yapabilmektedir. Bu paylaşımları ise diğer Twitter kullanıcıları beğenebilmekte, kendi profillerinde retweet yaparak paylaşabilmekte ve bu gönderilere yorum yazabilmektedir.

Bazı Twitter kullanıcıları ise bazı nedenlerden dolayı yaptığı bu beğenileri, bu paylaşımlardan geri çekmek istemekte ama karşı tarafa bu geri alma bildiriminin gitmemesini istememektedir. Bu durumda bildirim gitmesinden çekinen pek çok kişi bu işlemi yapamamaktadır.

Twitterda Beğeniyi Geri Alınca Ne Olur?

Twitter uygulamasında paylaşımlara yapılan beğeniler, paylaşım yapan kişiye anlık bildirim olarak gitmekte ve bu kişilerin ana sayfasında bu beğenilerin hepsi görülmektedir. Bazı durumlarda ise bu beğenileri bazı kişiler geri çekmektedir.

Bu durumda ise beğeninin olduğu anda, karşı tarafa bu işlem bildirim olarak gitmektedir. Bu beğenin geri çekilmesi durumunda ise kesinlikle bu konu hakkında paylaşım yapan Twitter kullanıcılarına herhangi bir bildirim ulaşmamaktadır. Yani Twitterda beğeniyi geri almak işleminde, karşı tarafa hiç bir bilgi gitmemiş olmaktadır.

Twitterda Tweet Beğenme Nedir?

Özellikle yeni Twitter kullanmaya başlayan kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan birisi de, Twitterda tweet beğenme nedir? olmaktadır. Twitter uygulamasında, üyelerin yaptığı paylaşımlara beğeni ve yorum bırakılabilmektedir. Twitter beğenileri ise küçük bir kalp simgesi yardımı ile yapılabilmektedir. Buna bağlı olarak Twitterda tweetlere beğeni bırakabilmek için yapılması gereken sırasıyla şunlar olmaktadır;

Twitter uygulamasında diğer kullanıcıların yaptıkları paylaşımları, yani tweetleri beğenebilmek için ilk olarak beğeni bırakılacak olan gönderinin açılması lazımdır.

Gönderi açıldıktan sonra en altında yer alan kalp simgesine bir kere tıklanmalıdır.

Kalp kırmızı olduğu anda, tweet beğenme işlemi başarı ile tamamlanmış olmaktadır.

Bu beğeniyi geri alabilmek içinse yine gönderinin altında ki kalp simgesine bir kere basılmalıdır.

Kırmızı renk kaybolduğu anda tweet beğeni geri alma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Gönderileri beğenme işlem,  paylaşımı yapan Twitter kullanıcılarının profilleri üzerinden ya da Twitter ana sayfası üzerinden yapılabilmektedir.

Başkalarının gönderilerine yapılan bütün bu beğeniler ise beğeni yapan kişilerin profillerinde yer alan Beğeniler sekmesinden toplu olarak görülebilmektedir.

Başkalarının Tweet Beğenileri Nasıl Görülür?

Twitter uygulaması hem iOS, hem de android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlar ve cihazların hepsi ile kullanılabilmekte olup, uygulamanın kullanılabilmesi için Google Play Store uygulama mağazasından Twitter uygulamasını indirmek yeterli olmaktadır.

Uygulama indirip, kurulduktan sonra ise e-mail adresi ve kullanıcı şifresi ile ücretsiz olarak Twitter’a üye olunabilmektedir. Uygulama içerisinde Twitter kullanıcıları fotoğraf, video ve metin yazıları paylaşabilmektedir. Twitter uygulamasında yapılan bütün etkileşimler ise kişilere ait olan kullanıcı profilinden takip edilebilmektedir. Buna bağlı olarak Twitter uygulamasında başkalarının beğenilerini görebilmek için ise şunların yapılması gerekmektedir;

Twitter uygulamasında başkalarının tweet beğenilerini görebilmek için ilk olarak ilgili olan Twitter kullanıcısının hesabına gitmek lazımdır.

Hesabın profil sayfasında yer alan ve tweet zaman akışının en üsttünde bulunan Beğeni sekmesine tıklanmalıdır.

Beğeni sekmesine tıklandıktan sonra, yapılan bütün beğeniler liste olarak ortaya çıkmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67