Twitter’da Beğeniler Gözükmüyor Sorunu [Çözüldü]

Twitter’da Beğeniler Gözükmüyor Sorunu [Çözüldü]

Mart 2006 tarihinden bu yana hayatımızda olan Twitter, zengin özellikleriyle oldukça eğlenceli yapıya sahiptir. Milyonlarca kişiye hitap etmekte olup, aralıklarla yeni özellikleri üyeleriyle paylaşır. Birçok üye saatlerini burada geçirerek, paylaşım yapar.

Bu yoğunluk nedeniyle birçok kişi profesyonel olarak da kullanır. Ancak zaman zaman bazı problem de kendini gösterebilir. Bunlardan bir tanesi de Twitter’da beğeniler gözükmüyor sorunu olur. Bu tür etkileşimler bir merak konusu olmakla beraber, kişilerin bir sonraki paylaşımları nasıl yapması gerektiğine de ışık tutar. Zira fazla beğeni almamışsa, o türün sevilmediği anlamına gelir.

Dolayısıyla görülmemesi oldukça büyük bir sorundur. Peki, bunun çözümleri nelerdir?

Twitter’da Beğenilerin Gözükmemesi Neden Olur?

Twitter’da beğenilerin gözükmemesi neden olur en az çözüm önerileri kadar önemlidir. Zira nedenler bilinmezse, çözümler de anlaşılamayabilir. Burada farklı durumlar olmakla beraber, bazıları şöyledir;

  1. Twitter Güncel Olmayabilir
  2. Telefon Güncel Olmayabilir
  3. Google Play Store Güncel Olmayabilir
  4. İnternet Kötü Olabilir
  5. Telefon Çekmiyor Olabilir

Peki, bunlar nasıl çözülebilir?

Telefonu Güncelleme

Twitter’da beğenilerin görünmemesi ve telefon güncelleme çoğu kişiye gereksiz ve alakasız görülebilir. Aslında birbiriyle bağlantılıdır. Zira telefon güncel değilse, gerek Google Play, gerekse Twitter güncellemelerini almayabilir. Bu durumda beğeniler de ekrana yansımayabilir.

Dolayısıyla öncelikle telefon sisteminin güncellik durumuna bakılmalıdır. Çoğu kişi buna önem vermediği için kontrol etmez. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra update varsa hemen yapılır. Ardından da Google Play ve Twitter güncellemesi olup, olmadığı kontrol edilir.

Google Play Store’u Güncelleme

Google Play Store içerisinde farklı kategorilerde aplikasyonların olduğu bir markettir. Her ne kadar birçok kişi düşünmese de, aslında onun da güncellemeleri vardır. Dolayısıyla düzenli şekilde yapılmalıdır. Çoğu zaman bunlar otomatik olsa da, bilindiği üzere istisna kategorisine girmeyen çok sayıda örneği de vardır. Eğer Twitter beğenileri göstermiyor diyorsanız, telefon güncellemesi ardından Play Store’a update gelip, gelmediği kontrol edilmelidir.

Eğer varsa hemen yapılır ve Twitter’a güncelleme düşüp, düşmediği kontrol edilir. Mevcutsa yapılarak, sorunun kalkıp kalkmadığı teyit edilir.

Twitter’ı Güncelleme

Eğer telefon ve Google Play güncelse, doğrudan platform aplikasyonu da güncel olmayabilir. Zira çoğu kişinin aşina olduğu üzere Play Store birçok kez otomatik güncellemeyi zamanında yapmaz ve manuel kontrol gerektirir.

Şayet platform güncel değilse, bazı konularda eksikler olabilir. Bunlardan bir tanesi de Twitter beğenilerin görülmemesi olur. Çözüm oldukça kolay olup, App Store’a girildikten sonra update durumu kontrol edilir. Eğer varsa yapılır ve düzelip, düzelmediğine bakılır.

İnterneti Kapatıp Açma

Eğer ilk üç seçenekte sorun görülmüyorsa, sorun internette de olabilir. Zira görünüşte problem yaşanmasa da arka planda bazı teknik arızalar veya sinyal sorunları yaşanabilir. Bu durum platformun yüklenmesini ve özelliklerini etkileyebileceği için, Twitter beğenileri görülmüyor hatası yaşanabilir.

Bunun çözümü ise interneti kapatıp yeniden açmadır. Böylece sorun internet kaynaklıysa çözülebilir.

Telefonun Çektiği Yere Geçme

Eğer hücre veri kullanıyorsanız ve paketiniz bitmişse, beğeniler yüklenmeyebilir. Benzer bir şekilde telefon çekmiyorsa da aynı sonuç doğabilir. Bunu çözmek için cihazın o esnada çekip, çekmediği kontrol edilir.

Şayet çekme sorunları varsa telefonun daha iyi sinyal aldığı konum bulunu ve tekrar denenir.

Twitter’ı Tekrar Yükleme

Eğer tüm bu maddeleri denemişseniz ve Twitter beğenilerimi göremiyorum diyorsanız, platformu cihazdan kaldırıp, yüklemek çözüm olabilir. Zira farklı sebeplerden dolayı bir sorun olabilir. Eğer telefonun ayarlar bölümünden kaldırıp, tekrar kurarsanız düzeltme durumunuz vardır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67