Twitter’da Beğendiğim Gönderileri Gizleme

Twitter’da Beğendiğim Gönderileri Gizleme

Twitter tüm dünyada en çok kullanılan sosyal medya ağları içerisinde yer almaktadır. İçerisinde kişiler paylaşımlara beğeni bırakabilmekle beraber, bu noktada Twitter’da kendi beğenilerimi nasıl gizlerim sorusu da ön plana çıkar.

Twitter içerisinde kişiler farklı sebeplere dayanarak bu durumu gizlemek ister. Ancak tanınmak istiyorsanız, bunları gizlemenin istediğiniz sonuçların daha yavaş geleceğine değinmek gerekir. Zira bilindiği gibi kişiler takip ettikleri kişinin beğenip beğenmediği fark edebilir.

Eğer sizi seven bir takipçi sizin de beğendiğinizi görürse, sizi daha yakından takip etmeye başlayacaktır. Böylece alacağınız sonuçlar da hızlı bir şekilde iyileşir. Ancak bu işlemi yapmak istiyorsanız, ayarlar bölümünden kolay bir şekilde gizlemeniz mümkündür.

Twitter Beğenilen Gönderiler Nasıl Gizlenir?

Twitter, kullanıcılara beğendikleri gönderileri gizleme seçeneği sunar. Bunun için tek yapmanız gereken, aşağıdaki işlemleri uygulamaktır;

  1. Twitter mobile girin.
  2. Hesabınızda oturum açın.
  3. Ayarlar menüsüne giderek, gizlilik ve güvenlik ayarlarına erişim yapın.
  4. Tweet gizliliği sekmesini açarak, tweetlerimi gizliye al kutusunu işaretleyin.
  5. Gerçekleştirdiğiniz değişiklikleri kaydederek, onay için şifrenizi girin.

Bu sadeye hem beğeniler, hem de hesap gizliye alınmış olur. Sizi takip eden kişiler beğeni gibi yaptığınız etkileşimleri göremez. Ancak re-tweet kendi profilinizde paylaşıldığı için hâlâ görülür olacağını bilmeniz gerekir.

Eğer tekrar herkese açık yapmak isterseniz, tek yapmanız gereken bu işlemlerin tersini uygulamaktır.

Twitter Beğeni Problemi

Gerek Twitter, gerekse diğer sosyal medya ağlarında bir sorun yaşayan kullanıcılar, bu durum karşısında büyük bir endişe duymaktadır. Burada öncelikle sorunla ilgili platformla iletişim kurmadan, bazı çözümleri denemeniz önerilir.

Eğer çözüm alamazsanız, platforma neleri denediğinizi de söyleyerek, daha hızlı ve etkili çözüm alabilirsiniz. Bu bağlamda günümüzde özellikle telefonlarda en çok yaşanılan sorun Twitter beğeni sorunu olup, en sık karşılaşılan nedeni uygulamanın güncel olmamasıdır.

Zira bu durum, platformun işleyişini etkileyebildiği için, farklı sonuçlar doğurur. Dolayısıyla,

  1. Akıllı telefonların güncellenmesi,
  2. Market uygulamasının güncellenmesi,
  3. Uygulamanın güncellenmesi,

Buna etkili bir çözüm getirecektir.

Akıllı Telefonların Güncellenmesi

Her ne kadar birçok kişi telefon güncellemesi ile Twitter’ın bir bağlantısı olmayacağını düşünse de, aslında büyük bir öneme sahiptir. Zira işletim sisteminiz güncel değilse, market uygulamanız gerek kendi güncellemesini, gerekse diğer aplikasyonların güncellemelerini alamayabilir.

Dolayısıyla bu durum sadece Twitter’ın değil, diğer uygulamaların da güncellik durumunu engelleyecektir. Günümüzde birçok kişi akıllı telefon güncellemesini uzun bir süre bekletse de, dolayısıyla tavsiye edilmez.

Gerekli update işlemlerini yaptıktan sonra market uygulamasını ve Twitter’ı kontrol etmeniz gerekir. Eğer güncelleme gelmişse hemen yapılır.

Market Uygulamasının Güncellenmesi

Eğer akıllı telefonunuz güncelse ancak Twitter beğeni sorunu yaşıyorsanız, ikinci çözüm önerisi de market uygulamasını update etmedir. Zira bu uygulama da kendi güncellemesine sahiptir.

Yapılmadığı takdirde yeni update alınamayacağı için, beğenileriniz dolaylı yollardan görülmeyebilir. Dolayısıyla bunu kontrol ederek, gerekliyse güncellemeyi anında yapmanız önerilir. Böylece Twitter da yenileme alabilir.

Uygulamanın Güncellenmesi

Şayet gerek telefonunuz, gerekse market uygulamanızda böyle bir sorun yoksa bundan sonra Twitter üzerinde güncelleme olup olmadığı denetlenir. Zira ilk iki maddeyi ilk önce uygulamamak, hatalı şekilde güncel kullandığınız sonucuna sebep olabilir.

Eğer hiçbir problem yoksa Twitter kaldırılıp, tekrar kurulmalıdır. Zira platformda meydana gelen bir hata da görüntülenmeye yönelik hataya neden verebilir. Devam etmesi durumunda Twitter ile iletişime geçerek denediğiniz işlemleri anlatmanız, ancak çözüm bulamadığınızı belirtmeniz önerilir.

Böylece görevliler size daha hızlı bir çözüm önerisi sunabilir.


Yorum Yap



widget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67