Twitter’da Arkadaşlarımı Nasıl Bulabilirim?

Twitter’da Arkadaşlarımı Nasıl Bulabilirim?

Dünyada gittikçe popülerliğini arttıran ve herkes tarafından kullanılan platformlardan birisi Twitter’dir. Twitter üzerinden sevdiğiniz insanları takip edebilir, gündem hakkında bilgi alabilir ve hayatınızda olan gelişmeleri, söylemek istediklerinizi ve daha birçok düşünceyi paylaşabilirsiniz. Twitter platformuna her gün kayıt olan kişi ve paylaşım yapan kişi milyonları geçmektedir. Twitter üzerinden aradığınız kişileri bulmak ve arkadaşlarınıza ulaşmak zorlaşabilmektedir.

Twitter hesabı bulma konusunda birçok insan bu durumda zorlanmaktadır. Twitter platformunda bulunan, tanıdığımız kişileri kolay ve rahat bir şekilde bulabilmek için Twitter üzerinde rehberdeki kişiyi bulma uygulaması devreye girmektedir. Eğer aradığınız kişilerin numarası sizde bulunuyorsa kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Twitter Rehberdeki Kişiler Nasıl Bulunur?

Twitter üzerinden arkadaşlarınızı bulmak istediğinizde bazı kolay adımları izleyerek arkadaşlarınıza rahatlıkla erişebilirsiniz. Twitter hesabı bulma konusunda oldukça pratik olan bu yöntem ile beraber Twitter uygulamasına numarasını giren arkadaşlarınıza ulaşabilirsiniz. Twitter platformunda rehberinizdeki kişileri bulmak için şu adımları izleyebilirsiniz,

 1. Twitter uygulamasını açarak giriş yapın. Eğer üyeliğiniz yok ise üye olun.
 2. Twitter hesabına giriş yaptıktan sonra ayarlar bölümüne gidin.
 3. Ayarlar kısmında ‘’Arkadaşlarını bul’’ butonuna tıklıyoruz.
 4. Açılan sayfada ‘’Kişileri yükle’’ sekmesine tıklayın. Tıkladıktan sonra rehberinizdeki kişilerin Twitter hesapları karşınıza çıkacaktır.

Bu adımları izleyerek rahatlıkla rehberinizdeki kişileri bulabilir. Takip isteği atabilir ve profili gizli değilse bu paylaşımları görebilirsiniz.

Twitter Tanıyor Olabileceğin Kişiler Neye Göre Belirlenir?

Twitter kullanıcıysanız mutlaka Twitter üzerinden Twitter tanıyor olabileceğin kişiler adı altında bazı profiller görebilirsiniz. Bunun anlamı, Twitter kendi oluşturduğu algoritmayı kullanarak takip ettiğiniz kişilerin arkadaşlarını veya ilgi alanlarınıza giren profilleri size önermektedir.

Bu profilleri takip ederek veya etmeyerek Twitter algoritmasına yön vermiş olursunuz. Bunun önemi ile beraber Twitter sizin tanıyor olabileceğiniz kişileri düzenler ve karşınıza sürekli yeni profilleri çıkartır. Twitter arkadaş bulma konusunda bu algoritmayı düzenlemiştir ve bu sayede insanlar birçok arkadaşını veya akrabasını ve hatta seveceği ilgi alanlarını insanlara gösterebilmektedir.

Twitter Hesabı Bulmak İçin Farklı Yollar

Twitter hesabı bulma yöntemlerinden en basit olanı ise eğer arkadaşınızın profiliniz biliyorsanız arama kısmına bu adı girmelisiniz. Eğer yine arkadaşınızı bulamıyorsanız herhangi bir takip ettiğiniz ortak arkadaşların profilinden bulabilirsiniz tanıyor olabileceğin kişiler üzerinden bulmaktır. Bu yöntemi şu adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz,

 • Herhangi bir ortak arkadaşının profiline girerek takipçiler veya takip edilenler kısmına tıklayın.
 • Çıkar arkadaş listesinden arama kısmından arkadaşınızın ismini yazarak aratın.
 • Eğer arkadaşınız çıkmıyor ise arkadaş listesine kısaca göz atabilirsiniz.

Eğer bu yöntem ile arkadaşınızı bulamıyorsanız başka bir arkadaşınızın profilinden arkadaşınızı aramayı deneyebilirsiniz. Twitter kişi arama günümüz Twitter’da olanaklarını iyice iyileştirerek insanlara kolaylık sağlamıştır.

Twitter Hesabınıza Telefon Numarası Ekleme

Twitter hesabınıza telefon numaranızı ekleyerek rahatlık arkadaşlarınızın sizi bulmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Twitter hesabınıza telefon numarası eklemek kullanılabilirlik açısından önemli bir noktadır. Twitter hesabınıza telefon numarası eklemek şu adımlar ile sağlanabilir,

 • Öncelikle ayarlar menüsüne gelerek gizlilik bölümüne tıklayın.
 • Hesabınız sekmesine gelerek hesap bilgilerine tıklayın.
 • Sonrasında açılan sayfada telefon butonuna tıklayın.
 • Çıkan sayfada telefon numaranızı ekleyebilir veya telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz.
 • Gerekli bilgileri girdikten sonra şifrenizi girin.
 • Sonrasında ileri butonuna tıklayın.
 • Telefon numaranıza bir kod gelecektir. O kodu alın ve çıkan sayfaya yazın.
 • Kodu doğru bir şekilde yazdıktan sonra onayla butonuna tıklayın.

Hesabınıza bu şekilde telefon numaranızı yazabilir veya numaranızı rahatlıkla güncelleyebilirsiniz. Bunun sonucunda arkadaşlarınız sizi telefon numaranız ile bulabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67