Twitter'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

Twitter'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

Twitter’a yeni özellik geliyor! Twitter ilk kurulduğu günden itibaren çok sayıda yeniliği üyeleri ile paylaştı. Dinamik yapısıyla bu yenilikler gelmeye de devam ediyor. Platformdan para kazanılabilecek yeni bir özellik de bunlar içinde.

Son günlerde Twitter’ın, yeni bir özellik için çalıştığı keşfedildi. Bu bağlamda üyelerin, kendi adlarına bir “bahşiş kutusu” meydana getirebilecekleri öğrenildi. Bu kapsamda üyeler gönderilerini sevdiği hesaplara arzuları doğrultusunda maddi yardım gerçekleştirebilecek.

Herkesin takip ettiği üzere platform, özellikle son zamanlarda içerik üreticilerinin para kazanması için bazı özellikler tanıttı. Bu yönelik de bu bağlamda yer almakta. Birçok kişinin özellikle son zamanlarda tersine mühendislik işlemleri tanıdığı “Jane Manchun Wong”, gün sayan bu yeniliği keşfetti.

Söz konusu keşfe göre üyeler, kendilerine özel olan bir bahşiş kutusu oluşturabilecek. Ardından talep eden kullanıcılar buraya bağış yapabilecek.

Nasıl Yapılacak?

Jane Manchun Wong tarafından keşfedilen özellik ile alakalı olarak bazı fotoğraflar da paylaşıldı. Bunlara göre şu ödeme yöntemleri görülmekte;

  1. Bandcamp
  2. Cash app
  3. Patreon
  4. PayPal
  5. Venmo

Paylaşıma göre profil ekranına bununla ilgili yeni bir buton eklendiği de görülmekte. Üzerinde ise kolay anlaşılabilmesi için “para simgesi” mevcut. Kullanıcılar bağış yapmak istediği kişilere, yukarıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanarak bağışta bulunabilecek.

Ancak bunlar haricinde ödemenin aşamaları gibi bilgiler mevcut değil. İlerleyen günlerde buna dair detayların da alınması beklenmekte.

Resmi Açıklama Yapıldı Mı?

Peki, söz konusu özellik ile alakalı olarak yeni bir açıklama gerçekleştirildi mi? Herkesin bildiği üzere Twitter tarafından yapılan açıklamalar bir uygulamanın resmi olarak duyurulması anlamını taşımakta. Ancak bu konuda henüz bir bilgilendirme mevcut değil.

Bununla beraber tersine mühendislik ile keşfi yapan Jane Manchun Wong, bu özelliğin yakın olduğunu belirtmekte. Buradan hareketle yakın bir zaman karşımıza çıkabilir. Ardından kullanıma ait tüm detaylar da alınabilir.

Twitter Üzerinden Başka Şekillerde Para Kazanılabilir Mi?

Peki, Twitter üzerinden para kazanma bunun haricinde yapılabilir mi? Platformun ilk çıktığı günlerde birçok kişi bu soruyu şüphe ve eleştirili ile karşılamaktaydı. Ancak bazı yöntemleri kullanarak gerçekten para kazanılabilir. Bu yöntemler,

  1. Ürün satışı,
  2. Reklamlar,
  3. Sponsorlar,
  4. El işi satışı,

Gibi maddeler halinde verilebilir.

  1. Ürün satışı

Eğer bir işletmeyseniz, ürünleriniz üzerinden Twitter’dan para kazanmanız mümkün. Bunun için tek ihtiyacınız buna dair bir hesap.

Twitter işletme hesapları sayesinde ürünlerinizi 7 gün 24 saat müşterileriniz ile buluşturabilir, siz uyurken bile satış talepleri alabilirsiniz. Burada tek dikkat etmeniz gereken, platformun yapısına uyum göstermek.

Reklamlar

Twitter para kazanma yöntemleri arasında mevcut işletme hesaplarına yahut firmalara mesaj atarak, reklam alma talebinde bulunabilirsiniz. Böylece bir ürünün ya da kendilerinin reklamlarını yaparak gelir elde etmek mümkün.

Peki, burada neye dikkat edilmeli? Bir firma reklam vermeden önce onun doğru kişiye ulaştığından emin olmak ister. Dolayısıyla takipçi ve etkileşim sayılarınıza göre anlaşma yapılır. Ne kadar iyi bir hesap olursanız o kadar kazanmanız mümkün.

Sponsorlar

Twitter para kazanma için firmalar da bazı hesaplara sponsor olabilir. Bu durumda ilgili hesaptan kendi reklamlarını yapmasını talep eder. Söz konusu hesaplar geniş kitlelere hitap edebilen, yüksek takipçili ve beğenilen kullanıcılardır.

El işi satışı

Eğer resim gibi el işleri yapıyorsanız, bunlar üzerinden para kazanmanız da mümkün. Böylece ne kadar kaliteli sonuçlar alıp, diğer kullanıcıları mutlu ederseniz o kadar çok elde edebilrisiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67