Twitter’a Nasıl Ses Atılır – 2021

Twitter’a Nasıl Ses Atılır – 2021

Sesli tweet atma nasıl yapılır? Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Twitter kullanımını arttırmak için çok sayıda özellik sunar. Bunlardan bir tanesi de yeni tanıttığı ses özelliğidir. Yeni kullanıcılar da dâhil olmak üzere birçok kişi tarafından, aktif olarak kullanılır.

Ancak bazı kişiler özelliği kullanmadığını da belirtir. Bunun farklı nedenleri vardır. İlki güncelleme gibi sorunların olması, ikincisi ise nasıl kullanılacağı konusunda belirsizdir. Zira yeni üye olan bir kişi, özellik üzerine ayrıntıları bilemez. Bu konuda oluşabilecek teknik problemler ise şöyle sınıflandırılabilir;

  1. Telefonun güncel olmaması,
  2. Android kullanmanız,
  3. Market uygulamasının güncel olmaması
  4. Twitter’ın güncel olmaması,

Peki, özellik nasıl kullanılır ve sorun yaşanıyorsa nasıl çözülür?

Twitter’a Ses Atma

Twitter sesli mesaj atma oldukça kolay bir yapıya sahiptir. 140 saniyeye kadar zaman tanıyan özellik, pratik bir kullanım yapmanızı sağlar. Peki, bunun için ne yapılır? Eğer aşağıdaki maddeleri tek tek uygularsanız, kolay bir çözüm bulmanız mümkündür;

  1. Twitter’a giriş yapın.
  2. Platformdaki hesabınıza kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın.
  3. Tweet atma butonuna dokunun.
  4. Ses simgesini seçin.
  5. Sesli mesaj göndermek için ses imgesine dokunun ve konuşun.
  6. Konuşma sona erince bitti üzerine dokunun.

Tüm bu işlemler ardından tek yapmanız gereken paylaşmadır. Böylece nerede olursanız olun, yazı yazmadan pratik bir şekilde tweet atmanız sağlanır. Peki, bunu yapamıyorsanız nedenleri nelerdir?

Android Cihaz Kullanımı

Twitter sesli tweet Android nasıl atılır, birçok kullanıcının ortak soruları arasındadır. Bunun temel nedeni pratik ve kolay bir kullanım sunmasıdır. Ne var ki özellik henüz IOS işletim sistemleri için sunulur.

Bu sebeple Android kullanıyorsanız özelliği kullanmak için iki seçeneğiniz vardır; IOS işletim sistemine geçmek ya da Android için gelmesini beklemek.

IOS İşletim Sisteminizin Güncel Olmaması

Sesli tweet atamıyorum diyorsanız ve IOS kullanıyorsanız, bunun ilk nedeni olarak işletim sisteminin güncel olmaması verilebilir. Her ne kadar her cihaz güncellemeleri otomatik gösterse de, çoğu kişi bunun hemen yapmaz.

Böylece olunca App Store ve Twitter son güncellemeleri alamayabilir. Böyle olunca da özellik kullanılamayabilir. Peki, bu durumda ne yapılır? Burada öncelikle IOS işletim sistemli cihazı güncellemek gerekir. Ardından da App Store ve Twitter güncellemeleri kontrol edilir. Gerekli update işlemleri sonrasında hemen problemin çözülüp, çözülmediğine bakılır.

App Store Güncel Olmayabilir

Eğer cihazınızı güncel tutuyorsanız, aynı şey App Store için geçerli olmayabilir. Çoğu kişinin aklına bile gelmese de, market uygulamaları da bir güncelleme alır. Eğer bu yapılmazsa bazı uygulamalara güncelleme gelmeyebilir.

Twitter sesli tweet atma sorunu yaşıyorsanız, biri de burada ortaya çıkar. Burada öncelikle marketi güncellemek gerekir. Sonrasında aplikasyona yeni update gelip gelmediği kontrol edilir. Mevcutsa hemen yüklenir. Ardından sorunun çözülüp, çözülmediğine bakılır.

Twitter’ın Güncel Olmaması

Sesli tweet atamıyorum diyorsanız ve Android kullanmıyorsanız, nedeni aplikasyonun güncel olmaması da olabilir. Ancak burada önce telefon ve marketin güncelliği kontrol edilmelidir. Eğer ikisinde de sorun yoksa uygulamaya bakılır.

Birçok kişi uygulamalar otomatik güncelleme aldığı için kontrol etmeyi ihmal eder. Ancak burada birçok istisna durum sayılabilir. Update işlemleri yaptıktan sonra deneyerek bir çözüm gelebilir. Eğer tüm hepsini denemiş ancak çözüm bulamamışsanız, aplikasyon kaldırılıp tekrar kurulmalıdır. Zira bir hata meydana gelmiş olabilir.

Buna ek olarak Twitter ile iletişime geçilerek, yaşanan sorun dile getirilebilir. Ancak çözüm sunabilmesi için bu maddelerin uygulanması tavsiye edilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67