Twitter Videoları Açılmıyor, Oynatma Hatası Çözümü

Twitter Videoları Açılmıyor, Oynatma Hatası Çözümü

Twitter kullanıcıları video açılmama gibi durumlar karşılaşabiliyor. Böyle anlarda ise Twitter videoları oynatma ile ilgili sıkıntı yaşamaya başlarsınız. Videonun üzerine tıklasanız bile içeriğinin ne olduğunu anlayamazsınız. Bu gibi sorunların yaşandığı anlarda kullanıcılar nedir diye sorgularken birkaç adımla bu problemin de üstesinden gelmeye başlayacaktır. Twitter kullanıcılar oynatma hatasını düzeltmek için başvuracağı çözüm yolları şu şekildedir:

 • Twitter kullanıcılarının ilk yapması gereken internet tarayıcınıza giriş yapmanızdır
 • Tarayıcının hemen sağ üst köşesinde bulunan üç nokta halindeki simgeye tıklayın
 • Açılan menü ile yardım sekmesine tıkladıktan sonra ise Google Chrome hakkında diye karşınızda görebileceğiniz bir yazılı metin bulunuyor. Bu metne tıklayarak açılan ekrandaki sol bölümden uzantılar yazan yere tıklayın.
 • Bu yere bağlandığınız zaman ise karşınıza farklı farklı programlar çıkmaya başlayacak. Reklam engelleme uygulamasını kullanıyorsanız bunu kaldırmanız gerekecek

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra da Twitter hesabınıza yeniden giriş yapmaya başlayın. Fakat bunları yaptığınız halde bile hala daha videoları oynatma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız o zaman Twitter destek bölümünden yardım almaya başlayabilirsiniz.

Twitter Reklam Engelleme Yapmadan Video Hata Çözümü Yapma

Reklam engelleme yapmadan video izlemek Twitter

Twitter kanalınızda videoları izlemek istediğiniz zaman sorun yaşayabilirsiniz. Her ne kadar üzerine tıklayıp izlemek isteseniz bile videolarında açılmadığını görebilirsiniz. Fakat burada önem arz eden konulardan biri ise video içeriğin izlenmesinİ engelleyen faktörün ne olduğunu tespit etmeye çalışmak olacaktır. Twitter reklam engelleme yapmadan video hata çözümü yapma nasıl olur diyebilirsiniz. Doğal olarak izleyecek olduğunuz videolardaki reklamları engellemeden de hatanın bir an önce ortadan kaldırılmasını isteyebilirsiniz.

Reklamları görmek istemeyenler, illa ki reklam engelleyiciye başvurmasına gerek yoktur. Böyle bir durumda ise yapmanız gereken adımlar şu şekildedir:

 • İlk olarak kullanmış olduğunuz internet tarayıcısına erişim sağlamaya başlamanız gerekecek
 • Sağ üst bölümde yer alan üç noktaya tıklamalısınız
 • Açılan menü seçeneği karşınıza çıktıktan sonra ise uzantılar bölümünü seçmeniz gerekecek
 • Uzantılar bölümüne tıkladığınız zaman ise tarayıcınızda kurulu halde olan programlara gideceksiniz
 • Bu programlar içerisinde reklam engelleme uygulaması yer alırken hemen alt bölümünde ise ayrıntılar kısmı yer almaktadır.

Açılan sayfa ile bir site erişim başlığının hemen yan bölümünde bulunan üç noktaya tıklamalısınız. Bu adımların izlenmesi sonrasında ise videoları açtığınız andan itibaren hata sorunlarıyla karşı karşıya kalmayacaksınız.

Mobil Cihazlar ile Twitter Video Sorunu Çözme

Twitter video oynatma sorunlarını masaüstü bilgisayarın yanı sıra mobil cihazlar aracılığıyla da çözülebilecek olduğunu söylemek isteriz. Mobil cihazlar aracılığı ile sorunsuz bir şekilde Twitter video sorunlarınızın çözüme kavuşturulmasını sağlayabilirsiniz. Video oynatma sorunlarının yaşanmasının bir başka sebeplerinden biri ise uygulamanın güncel olup olmadığı diyebiliriz. Bu sebeple eğer uygulamayı güncelleştirmediyseniz yapmanız gereken ise güncelleme yoluna gitmenizdir.

Twitter Videolar Açılmıyor

Twitterda kullanıcıların ne yazık ki karşılaştıkları sorunlar arasında videoların açılmaması diyebiliriz. Videoları izlemek için tıkladığınız zaman ise bir türlü açılmadığına şahit olabilirsiniz. Fakat böyle bir sorun yaşanmış olsa bile paniğe girmenize gerek yoktur. Çünkü böyle bir problemin herkesin başına gelebilecek olduğunu sadece video açma için neler yapmanız gerektiğinizi bilmelisiniz. Twitter video sorunları söz konusuysa bunun altında yatan temel sebeplerinden biri ise güncelleme hatalarıdır. Twitter videolar açılmıyor diyorsanız muhtemelen uygulamanızı güncelleştirmediğinizden kaynaklı bir durumdur.

Uygulamadaki birtakım hatalar ve güncelleştirme problemleri videoların açılmasına engel olabilir. Bu yüzden uygulamanızı kontrol edin ve güncel değilse güncelleme yapmaya başlayın.

Twitter Tarayıcıdan Video Açma

Twitter tarayıcıdan video açma ile de sorunu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturabilirsiniz. Twitter uygulamasından videoları açamıyorsanız o zaman tarayıcı üzerinden denemeniz mantıklı bir çözüm yolu olacaktır. Sorunu kökten çözmek için adresinize web tarayıcı olarak giriş yaparak bir de bu şekilde erişim olup olmadığını yeniden kontrol etmeye başlayın.

İşletim sisteminizin güncel olmaması beraberinde bu tip sorunlar yaşamasına neden olabilir.  İşletim sistemi güncelleme yaparak ios ve Android'de meydana gelen hataların onarımı sonrasında yeniden kullanılmasını sağlayabilirsiniz. İşletim sisteminizi kontrol ederek eğer güncel değilse güncelleme yapmaya başlayabilirsiniz.

Twitter Video Yükleme Hatası 2022

Twitter video yükleme hatasının çok sık karşılaşılabilecek sorunlardan biri olduğunu bilmelisiniz. Tabi ki böyle bir problemin yaşanmasının altında yatan bazı faktörler olabilir. Yaşanan video yükleme işlemlerini tek bir şeye bağlamak yanlış olur. Twitter video açılmıyor, nasıl düzeltilir? diyorsanız şunlara dikkat etmenizde fayda var:

 • İnternet bağlantısının kontrolünü yapmalısınız
 • Twitter uygulamasını da güncellemelisiniz
 • Video tarayıcıyı açmalısınız
 • Sorunun kişisel bir problem mi yoksa değil mi kontrol ederek emin olmalısınız

Yukarıda belirtmiş olduğumuz adımlara dikkat ederseniz hatanın neyden kaynaklı olduğunu daha kısa süre içerisinde bulma şansına sahip olursunuz.

Twitter Neden Hata Veriyor?

Cep telefondan ya da masaüstü olarak uygulamayı açıp kullandığınızda, video içeriklerine dair hata vermiş olduğunu görebilirsiniz. Twitter neden hata veriyor? diyorsanız internet odaklı sorunlardan kaynaklı olduğunu bilmelisiniz. Kullandığınız wifi dışında farklı bir wifi ağ bağlantı ayarı oluşturarak videoların açılmasını sağlamalısınız. Yaşanan bu tip sorunların temel kaynağından biri ise Twitter bağlantısının da SSL kabul etmesinden dolayı doğan bağlantı sorun hatalarıdır. Haliyle SSL sorunları yaşandığından dolayı videoları açamıyor olabilirsiniz. Böyle bir sorun ortaya çıktığı zaman ise yapmanız gereken hemen farklı bir wifi bağlantısına geçerek bir daha denemeye başlamanız olacak.

Twitter Videoları Neden Açılmıyor?

Twitterda hesabınızı sorunsuz bir şekilde kullanmak isteyebilirsiniz. Öyle ki nasıl sizlerde hesabınızda farklı tür içerikler paylaşıyorsanız başkalarının da video içeriklerini inceleme ihtiyacı duyabilirsiniz. Fakat iş diğer Twitter kullanıcıların yayınlamış olduğu video içeriklere geldiği zaman ise videoların açılmama durumları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Twitter videoları neden açılmıyor diyorsanız bunun en temel nedenlerinden biri ise güncelleme yapılmamasından kaynaklı diyebiliriz.

Twitter video güncelleme sonrasında ise yeniden video açılıp açılmadığının da mutlaka kontrol edilmesi gerekir.  Güncellemeyi yeni baştan etkin bir hale getirmeye başladığınız zaman videoları da bu sefer herhangi bir zorluk yaşamadan açma şansına sahip olursunuz. Twitter tarafından güncel bir sorun oluşturulacağından dolayı mutlaka güncelleştirmeleri yapmanız gerekir.

Twitter Oynatma Hatası Nasıl Düzeltilir?

Oynatma hatası çözümü Twitter

Twitter tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan sosyal medya kanallarından biri olarak ön plana çıkmaktadır. Android aracılığı ile video içeriklerine göz atmak istediğiniz zaman oynatma hatası gün yüzüne çıkmaya neden olabilir. Uygulamadan kaynaklı bir hatanın yaşanma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söylememiz gerekir. Bunun için cihazlarınızda uygulama yüklü ise yapmanız gereken ise kaldırmaktır. Twitter uygulamasını kaldırdıktan sonra ise yeni baştan yüklemeye geçmelisiniz. Bunu yaptıktan sonra ise yeniden kullanıcı adınız ve şifreniz ile deneme yapmalısınız. Yapacağınız yeni giriş denemeniz sonrasında ise hatayla karşılaşmamanız gerekir.

Tekrardan Twitter oynatma hatası ile karşı karşıya kalma durumları söz konusu olursa o zaman internet ayarlarında bazı sıkıntılar olduğunu bilmelisiniz. Twitter oynatma hatası sorunlarının giderilmesi içinde ağ ayarlarının kontrol edilmesi gerekir. Eğer video içeriklerinin açılmamasının nedenlerinden biri internet ağ kaynaklıysa o zaman bağlandığınız wifi kanalını değiştirmenizde yarar var.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67