Twitter Uzun Video Nasıl Paylaşılır, Nasıl İndirilir?

Twitter Uzun Video Nasıl Paylaşılır, Nasıl İndirilir?

Twitter uzun video nasıl paylaşılır, nasıl indirilir konusunda birçok kişi sorun yaşamaktadır. Twitter platformuna video yüklemek isteyen kişiler bazı durumlarda sınırlandırmalarla karşılaşmaktadır. Twitter video yayınlama şartlarında bakıldığında video uzunluğunu 140 saniye ile sınırlandırılıyor yani 2 dakika ve 20 saniyeden daha uzun bir video yükleyemezsiniz.

Bu noktada videolarınızı parça parça yayınlamak istemiyorsanız bu noktada Twitter’in sunduğu avantajlarda kişiler 10 dakika uzunluğunda videoları paylaşabilecekler. Twitter uzun video paylaşma konusunda, Twitter 10 dakika uzunluğunda olan videoları paylaşma imkânı bulunmaktadır bununla birlikte kişiler Twitter Media Studio ile kişiler uzun videolarını paylaşabilecekler.

Twitter Media Studio

Twitter Media Studio Ayrıntıları

Media Studio, Twitter’da videoları yönetmek, videodan gelir elde etmek ve videoları ölçmek için kullanılan bir platform olmaktadır. Twitter Media Studio ile birlikte bu araç Twitter üzerinden reklam veren kişilere yönelik olarak tasarlanmıştır. Twitter Media Studio konusunda,

 • Media Studio, Twitter üzerinde reklam veren kişilere yönelik tasarlanmış olmaktadır.
 • Twitter sadece harflerden ve karakterlerden oluşmadığını hissettiren verimli araçlardır bununla beraber GIF, video, fotoğraf gibi birçok sosyal medya içeriğini düzenleyebilir ve onlara ait olan istatistikleri görüntüleyebilirsiniz.
 • Media Studio kitaplığınıza eklediğiniz videolar sadece tweet içerisinde olmak zorunda değil, depolama alanı olarak kişiler gerektiğinde kütüphaneden seçtiğiniz video ve görselleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Medya dosyalarınızla birlikte özellikle videolarınızın kalitelerini arttırarak daha fazlasını yapabilirsiniz. Bununla beraber küçük resimleri değiştirme, altyazı başlık ekleme, işlem düğmelerine çağrı gibi çok fazla özelliği sağlayabilirsiniz.
 • Twitter Media Studio ile arşiv, istatistikler, producer ve para kazanma özellikleri ile beraber en iyi şekilde yararlanabileceksiniz.

Twitter Uzun Video Nasıl Yüklenir

Twitter platformu her gün yüzbinlerce kişinin kullandığı bir platform olmaktadır. Twitter uzun video nasıl yüklenir bakıldığı zaman Twitter üzerinde 2 dakika yani 140 saniyeden daha uzun bir video yüklemek istiyorsanız izlemeniz gereken bazı yönergeler bulunmaktadır. Kişiler öncelikle Media Studio Kütüphanesi giderek Twitter hesabınızla birlikte giriş yapmanız gerekebilmektedir. Sonrasında izlemeniz gereken adımlar,

 • Eğer Media Studio erişim hakkınız bulunmuyorsa hesabınıza giderek seçeneklerden Twitter reklamları hesabını açmanız gerekir, sonrasında ekranın üst kısmında bulunan reklam öğeleri sekmesini tıklayın ve Medya seçeneğini seçerek Media Studio bağlanmalısınız.
 • Kişiler giriş yaptıktan sonra öncesinde yüklediğiniz tweetleriniz için kullandığınız video, fotoğraf ve gif gibi medya dosyalarını göreceksiniz ve ayrıca yeni medya yükleme seçeneği de bulunmaktadır.
 • İstedikleriniz videoyu cihazınızdan yüklemek için medya yükle düğmesine tıklayın ve bununla birlikte aynı anda farklı video yükleyebilirsiniz.
 • Yüklemek istediğiniz videolar MP4 veya MOV olmalı ve 1 GB’tan az olmalıdır.
 • Videolarınızın toplam uzunluğu 10 dakika kadar olmalı ve 10 dakikadan daha uzun videolar kabul edilmemektedir. 10 dakikaya kadar süren videolara bazı iş ortakları izin verecek şekilde güvenilir hesap kabul edilir.
 • Videolarınızı yükledikten sonra yükleme işlemi otomatik olarak başlatılır ve Media Studio’da kontrol edebileceksiniz.
 • Videoyu yükledikten sonrasında düzenleyebilir, videolarınız için küçük resimler ayarlayabilir, video başlığı ekleyebilir ve hatta altyazı bile ekleyebilirsiniz.
 • Son adımda Twitter Media Studio videonuzda yaptığınız değişiklikleri kabul eder ve videoları doğrudan medya kitaplığı içerisinden seçerek tweet atabileceksiniz.

Twitter Media Studio ile birlikte kişiler tweetleri zamanlayabilirsiniz, bununla birlikte tweet programlamak için videonun sol alt köşesinde bulunan Tweet düğmesine tıklayın ve tweet metninizi yazarak planla seçeneğine tıklayın ve ayarlamalara yaparak istediğiniz saatte yayınlamasını sağlayın.

Twitter 45 Saniyeden Uzun Video Yükleme

Twitter tüm kullanıcıları için video süresi sınırını 140 saniye ile sınırlandırmaktadır, bununla birlikte paylaşmak istediğiniz videolar daha uzun parçalar halinde ise tweetleri parça halinde atabilirsiniz. Twitter 45 saniyeden uzun video yükleme için kişiler Media Studio ile yapabilirler fakat kişiler Media Studio kullanırken dikkat etmesi gereken durumlar bulunuyor bunlar,

 • Media Studio erişimi için kişiler Studio.Twitter.com adresine giderek Twitter kimlik bilgileri kullanarak giriş yapmalıdır. Aynı zamanda kişiler Twitter sitesi üzerinden yan menüdeki daha fazla butonu ve sonrasında Media Studio butonuna tıklayarak erişebilirsiniz.
 • Tarayıcı için kişiler Chrome, Microsoft Edge, Firefox gibi birçok tarayıcıdan giriş yapabilirler. VOD, Safari özel küçük resimlerin yüklenmesi dışında yine desteklenmektedir fakat Internet Explorer desteklemez.
 • Media Studio reklam engelleyiciler etkinken kullanılabilir fakat bazı işlevler ve reklam engelleyiciler etkinleştirildiğinde çalışmayabilmektedir.
 • Kişiler Media Studio kullanmak istedikleri zaman reklam engelleyicinizi kapatın ve reklam engelleyici yazılımından verilen adları listesine Twitter’ı ekleyin.

Twitter Uzun Video Yükleme 2021

Twitter platformuna uzun video yüklemek için etkin bir şekilde kullanılan Media Studio, kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Twitter uzun video yükleme 2021 için kişiler eğer tarayıcılarında bir reklam engelleme kullanıyorsa kişilerin reklam engelleme durumunu kapatması gerekir. Aynı zamanda reklam engelleyici yazılımında izin verilen adların listesine Twitter uygulamasını eklemelisiniz. Uzun video yükleme sırasında çıkan bazı sorunlar,

 • Kullanıcı adı arama alanında hesap görüntülenmiyor sorunu birçok kişinin rastladığı bir durum olmaktadır, bu durum genellikle ilk kullanıcı adı oluşturulduğunda karşılaşmaktadır. 24 saat bekledikten sonra kullanıcı adını tekrar aramayı deneyin ve yine sorun çıkıyorsa hesap yöneticisine başvurmalısınız.
 • Hesabı eklediğiniz halde görememe sorunu konusunda kendiniz için bir başka hesaba erişim izni veremeyebilirsiniz, başka bir hesabın içeriğini görmek için sizlere erişim izninin verilmesi gerekir.
 • Mevcut bir kullanıcı rolünü değiştirmek için kişiler sayfanın üst kısmında bulunan ‘’Erişimi Düzenle’’ kısmına tıklamalı ve listelenen kullanıcılar için gereken değişiklikleri yapmalısınız.
 • Birden fazla kullanıcı adı için medya arşivlerini yönetme konusunda birisi Media Studio hesabı için erişim verdikten sonra sağ üst köşede bulunan menüden hesaplar arası geçiş yapabilirsiniz.

Twitter Video Yükleme Süresi

Twitter Video Yükleme Süresi

En fazla kullanılan uygulamalardan olan Twitter video konusunda diğer uygulamalardan farklı bir yol izlemektedir. Twitter video yükleme süresi bakıldığı zaman uygulama içerisinde 2,20 dakikalık videolar görebilirsiniz normal hesaplar içinde en fazla 140 saniyelik olan videolara izin verilmektedir.

Twitter hesabınızdan uzun videolar paylaşmak istiyorsanız bunun için güvenilir bir hesap olmalısınız. Güvenilir hesap olduğunuz zaman hesabınız üzerinden 10 dakikaya kadar olan videoları paylaşmanız mümkün olacaktır. Bu videoların boyutunun 1 GB’tan büyük olması durumunda uzun videolarınızı paylaşamazsınız. Video paylaşımı yapmak için izlemeniz gereken adımlar,

 • Bilgisayarınızdan girdiğinizde sol tarafta bulunan Tweetle seçeneğine tıklayın ve ekranın ortasına gelen menü içerisinde isterseniz videolarla alakalı açıklamaları yazabilirsiniz.
 • Sonrasında ekranın sol kısmında bulunan sekmeyi tıklayın ve gelen ekranda yüklemek istediğiniz videoyu seçerek yükleme işlemini yapın.
 • Telefon üzerinden video yüklemek istiyorsanız bunun için hesabınıza giriş yapmalı ve sağ alt kısımda bulunan üstünde + işareti olan mavi noktaya basın.
 • Ekranın sol alt kısmında bulunan fotoğraf sekmesini seçerek istediğiniz videoyu yükleyebilirsiniz.

Twitter’a video yükleme konusunda kişiler uzun video yüklemek istedikleri zaman onaylanmış hesap olarak daha uzun videolar yükleyebileceksiniz. Bunun için Twitter tarafından sunulan mavi tik hizmeti başvuru formunu doldurduktan sonra yollayabilirsiniz. Twitter videolar dışında onaylanan hesaplar farklı özelliklere sahip olabilmektedir bununla beraber kişiler uzun videolar yükleyebilecekler.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67