Twitter, Uygulama İçerisinde Alışverişi Test Ediyor

Twitter, Uygulama İçerisinde Alışverişi Test Ediyor

Twitter son dönemde birçok özelliği sosyal medya platformuna getirmektedir. Birçok yararlı özellik sunan Twitter uygulaması kullanıcılarına yeni bir özellik imkânı sundu, alışveriş yapma özelliği. Twitter kullanıcıları uygulamadan çıkmadan alışveriş yapabilecekler, üstelik bu durum firmalar için mükemmel bir özellik olmaktadır. Bu özellik ile firmalar ve ürün satan kişiler profillerine alışveriş bölümü ekleyebilecekler.

Twitter uygulaması birçok özelliği kullanıcılarına uzun bir aradan sonra sunmaya başladı. Paylaşım yanıtları, Twitter Blue, Süper Teşekkür, Süper Takip gibi pek çok özelliği sunarak bu özellikleri geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmaktadırlar. Twitter üzerinden alışveriş yapan kullanıcılar Twitter üzerinde paralarını harcayarak alışveriş yapacaklar.

Twitter Uygulamasında Ürünlerin keşfedilerek Satın Alınması Açısından Çalışmalar Yürütülmekte

Bu özellikte firmalar ürünlerini profillerine ekleyebilecekler ve kullanıcılarda ürünlere bu bölümden erişebileceklerdir. Twitter kullanıcıları ürünleri gördükten sonra uygulama içerisinde ürünün resmi firmasının sitesine yönlendirilecekler ve alışverişi gerçekleştireceklerdir. Twitter şu an için bu özelliği İngilizce kullanan İOS Twitter kullanıcılarına açmıştır. Bu özelliğin diğer kullanıcılar için ne zaman açılacağı tam olarak bilinmemektedir.

Twitter henüz test aşamasında olduğunu söylemiştir fakat sosyal medya danışmanı olan Matt Navarra Twitter firmasının gizlice yürütmüş olduğu projelerin olduğunu söylemiştir. Belki bu projeler arasında e-ticaret ile ilgili çalışmalar olabileceğini düşünüyoruz.

Twitter’da Alışveriş Dönemi Başlıyor

Önceden sadece alışveriş sitelerinden alışveriş yapabilirdik fakat şimdi bu özellikler ile beraber sosyal medya uygulamalarından da alışveriş yapabileceğiz. Bu konuda satın alanlar kadar firmalarda iş alanlarını genişleterek daha fazla müşteriye ulaşacaklar. Sadece firmalar değil hobi ürünleri satan kişilerde takipçileri ile ürünlerini satabilecek konuma geleceklerdir.

Yeni alışveriş merkezi olan sosyal medya uygulamaları arasında Whatsapp, İnstagram, Facebook ve hatta yakın zamanda TikTok uygulamasının da bu yarışa katılacağını düşünüyoruz. Tiktok uygulaması bakıldığı zaman daha şimdiden birçok firmanın reklam alanı olarak kullanıldığını görebiliriz. Birçok firma Tiktok uygulaması üzerinden ürünlerini tanıtmaktadır. Ürün tanıtımı konusunda Facebook’ta kullanıcılarına ürün tanıtma imkânı sunmaktadırlar.

E-Ticaretin Büyümesinde Twitter Desteği

İnstagram ve Facebook gibi sosyal medya uygulamaları Shopify uygulaması ile ortaklık yapmışlardır. Twitter uygulaması da bu e-ticaret oranının büyümesi ile beraber bu pazara dahil olmak için adımlar atmışlardır. Shopify sadece Facebook ve İnstagram ile değil Tiktok uygulaması ile anlaşarak ortaklık kurmuştur. Bu sayede Amerika da market firması olan Walmart markası ürünlerini Tiktok üzerinden canlı yayınlar ile satışa sunmuştur.

Twitter’in yeni özelliği ile beraber kullanıcılar hangi avantajları elde edebilirler?

Twitter’in bu yeni özelliği şu an için 12 firma için kullanılmaktadır. Diğer firmaların bu özelliği ne zaman kullanacağı henüz belli olmamaktadır. Whatsapp uygulaması ve İnstagram uygulamaları da kendi platformlarında e-ticaret konusunda alışveriş yapma özelliği üzerinde çalışmaktadırlar. Platformlar arasında alışveriş alanında güçlenmek isteyen bu sosyal medya uygulamaları aralarında rekabet etmektedirler. Twitter uygulamasındaki alışveriş ile kullanıcı avantajları şu şekilde özetlenebilir,

  • Firmalar evden ticaret yapabilirler.
  • Satıcı kişiler dünyanın her köşesinden müşterilere ürün tanıtabilirler.
  • Firmaların depo, çalışan gibi masrafları azalmaktadır.
  • Twitter kullanıcıları 7 gün 24 saat alışveriş yapabilirler.
  • Twitter kullanıcıları geniş ürün yelpazesi ile beraber birçok ürüne erişebilirler.
  • Ürün açıklamaları ve tanımları detaylı olarak Twitter üzerinden tanıtılabilir.
  • Pazarda pek çok rakip firmanın ürün çeşitliliğini görebilir ve firmalar buna göre düzenlemeler yapabilirler.

Bu özellik alışveriş modülü olarak nitelendirilmektedir ve özellikle Twitter kullanıcıları bu özellikler ile birlikte gelir elde edebileceklerdir. Birçok kullanıcı bu yeni özellik ile beraber binlerce ürünü kapılarına kadar getirmeleri sağlanmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67