Twitter Ücretli Abonelik Hizmeti Ayrıntılar Çıktı!

Twitter Ücretli Abonelik Hizmeti Ayrıntılar Çıktı!

Ücretli abonelik özelliği hakkında ayrıntılar öğrenildi! Twitter ücretli abonelik ilk duyurulduğu andan sonra birçok kişi tarafından farklı yorumlarla karşılandı. Hatırlandığı üzere platform, bir ücret ödemeyi kabul eden kişilere değişik özellikler vaat ediyordu. Özelliğe Twitter Blue ismi verilebileceği söylenmekte olup, ücreti hakkında da bir takım görüşler mevcut.

Sosyal medya ağları, ilk sunulduğu günden sonra büyük bir popülerlik kazandı. Bunların çoğu kullanıcılardan herhangi bir meblağ talep etmez. Peki, gelirlerini nasıl elde ederler? Bu konuya sabit bir cevap verilemez; zira farklı teknikleri vardır. Bu konuda örnek olarak Facebook, reklamlardan faydalanır.

İlk sunulduğu günden sonra büyük bir popülerlik yakalayan Twitter, bu hususta bir takım değişikleri planlamakta. Hatırlandığı üzere geçtiğimiz aylarda ücretli abonelik yönünde bazı açıklamalar yapan platform, sadece dikkatleri değil tepkileri de çekmişti. Tam da bu konuda yeni ayrıntılar elde edildi. Bir yazılım mühendisi, tersine mühendislik sayesinde aplikasyon üzerine açıklamalarda bulundu.

İsmi Ne?

Twitter tarafından sunulan abonelik sisteminin birçok kullanıcı tarafından olumsuz karşılandığı söylenebilir. Bunun temel nedeni ise, çoğu kişinin yıllarca her şeyi ücretsiz olarak kullanmaya alışmış olması.

Özellik hakkında ters mühendislik yapan Jane Manchun Wong, abonelik servisinin Twitter Blue olarak adlandırıldığını belirtti. Ücretinin ise şimdilik aylık olarak 2,99 dolar olduğunu yazdı. Ancak bunun değişebilecek olacağını da söylemek gerek. Bunların arasında koleksiyonlar, tweet geri alma gibi özelliklerden de bahsetti.

Dolayısıyla ücretli bir abone hatalı bir paylaşım yaparsa, bunu silmek yerine geri alarak değişiklikte bulunabilecek. Sosyal medya ağının sunduğu bu özellik, birçok kişi tarafından dillendirilmekteydi. Ne ar ki durumu ateşleyen konulardan biri iş ilanı. Zira burada abonelik üzerine çalışması üzere ekip kurduğu, Twitter ile ödeme ekipleriyle yakından iş yapacağı açıklanmıştı.

Ücretli Abonelik Ne Anlama Geliyor?

Her ne kadar Twitter’ın bu özelliği kullanıcıların arasında tartışmalara sebep olmuş da olsa, birçok kişi tarafından da duyulmamış olduğu söylenebilir. Özellikle yeni kayıt olan kişiler veya Twitter gündemini takip etmeyen kişiler bunların başında verilebilir.  Twitter ücretli abonelik nedir gibi sorular dolayısıyla önemini hâlâ korumakta.

Burada yeni kullanıcıların duruma daha kolay alışabileceği söylenebilir; nitekim bir kişinin Twitter ilk çıktığında üye olduğunu düşünürsek, yıllarca para vermeksizin her şeyi kullanmak olduğu görülmekte. Yeni durumda ücretle ek özellikler geleceği için bu artık olmayacak. Dolayısıyla eski kullanıcıların alışmalarının zaman alacağı belirtilebilir.

Peki, bunun anlamı ne? Temel olarak platformun ek özelliklerine erişmek istiyorsanız, şu an için aylık 2,99 dolar gibi bir ücret ödemeniz gerekmekte. Ancak bu fiyatın özellik tamamen duyurulunca farklı verilebileceği de hatırlanmalı. Ayrıca daha cazip hale getirmek için koleksiyon ve tweet geri alma haricinde avantajlar da verilebilir.

Twitter Ücretli Mi Olacak?

Sosyal medya platformlarının yoğun olarak kullanıldığı günümüzde, insanların birden fazla ağda hesabı mevcut. Bir platform yeni bile çıksa birçok kişi üye olmayı istemekte. Bunun her ne kadar farklı sebepleri de olsa, biri rahatlıkla ücretsiz üyelik olarak belirtilebilir.

Twitter 2006 yılından beri hayatımızda olup, üyelik dâhil platformu kullanmak ücretsiz. Ancak ücretli abonelik haberlerinin duyulmasıyla beraber, birçok kişi artık para verileceğine dair endişeler de yaşamaya başladı. Peki, Twitter ücretli mi olacak? Bu soruya öncelikle hayır yanıtını vermek gerekir. Zira kişiler çoğu özelliği ödeme yapmaksızın kullanabilecek ve hesaplar da ücretsiz açılabilecek. Dolayısıyla bu konuda değişiklik yok.

Ancak ek özelliklere erişmek isteyenler, aylık belli bir ücret ödemek durumunda.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67