Twitter Stalk Nedir, Nasıl Yapılır?

Twitter Stalk Nedir, Nasıl Yapılır?

Twitter stalk nedir, nasıl yapılır? Sorusu da son zamanlarda birçok kişi tarafından araştırılmaya devam etmektedir. Stalk, diğer bir adıyla; kişilerin geçmişlerini ondan habersiz bir şekilde detaylı araştırması olarak bilinmektedir. Özellikle de tanımadığınız biri varsa; onunla ilgili bilmediğiniz şeyleri öğrenmek için, Twitter üzerinden stalk yapmanız mümkün olabilir. Bilgileri doğru bir şekilde incelediğinizde; karşı taraf ile ilgili fark etmediğiniz bir çok farklı yönü öğrenebileceğinize emin olabilirsiniz. Özellikle de Twitter stalk başlıkları, tanımadığı insanlarla iletişime geçmeden önce fikir sahibi olmak isteyen kişilerin en sık araştırdığı konulardan bir tanesidir.

Twitter üzerinden stalk yapma, diğer uygulamalardan çok daha basittir. Bunun sebebi ise; Twitter da yer alan hesapların genellikle açık olmasından kaynaklanır. Twitter hesaplarında, gizlilik kilidi sık kullanılmadığı için; kişilerin profiline girerek geçmişlerini kontrol etmeniz ve stalk yapmanız oldukça kolaydır.

Twitter’da Nasıl Stalk Yapılır?

Stalk yapmak Twitter

Twitter’da nasıl stalk yapılır? Sorusu, özellikle de gençler tarafından sık sık araştırılmaya devam etmektedir. Son zamanlarda  arkadaşıyla artık görüşmeyen ya da sevgilisinden ayrılan gençlerin çok büyük bir kısmı, kendilerini belli etmeden karşı tarafın neler paylaştığını ve ne yaptığını araştırmaya devam etmektedir. Bu tarz işlemler, yalnızca Instagram üzerinden yapılıyor zannedilse de Twitter üzerinden stalk yapan kişilerin varlığı da oldukça fazladır. Twitter üzerinden stalk yaparken dikkat etmeniz gerekenler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Eğer paylaşımlarını incelediğiniz profil açıksa, stalk yaparken herhangi bir gönderiyi ya da  tweeti beğenmemeye dikkat etmeniz de fayda vardır. Eğer herhangi bir gönderiyi yanlışlıkla beğenirseniz; karşı tarafa bildirim gider ve kendinizi belli etmiş olursunuz.
  • Twitter üzerinden stalk yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden bir tanesi ise; kişinin takipçilerini ve takip ettiklerini kontrol ederken, herhangi bir kişiye takip göndermemek olacaktır.
  • Twitter üzerinden stalk yapan kişilerin kendilerini ele verdiği en önemli nokta; retweet meselesidir. O kişiler, retweet yaptığı zaman,Gönderi profillerinde gözükmektedir. Siz o tweeti beğenirseniz; stalk yaptığınız kişi paylaşmasa bile, ona bildirim gidecektir.
  • Stalk yaparken, fotoğrafları incelemeyi unutmamanızda fayda vardır. Birçok kişinin gözden kaçırdığı en önemli nokta; kişilerin tweetlediği fotoğraf ve videolardır.
  • Bazı kişiler, yer bildirimi uygulamalarını Twitter’a bağladığı için; yaptıkları her yer bildirimini Twitter’da paylaşılacaktır. Bunları da takip etmeniz de fayda vardır.

Yukarıdaki adımları eksiksiz bir şekilde uygulamanız halinde; Twitter üzerinden kolaylıkla stalk yapmanız mümkün olacaktır. Üstelik, dikkatli olursanız herhangi bir kişinin sizi fark etmesi gibi bir durumda kesinlikle söz konusu olmayacaktır.

Twitter Stalk Yapmanın Yolları

Twitter stalk yapmanın yolları denildiği zaman, akıllara birden fazla alternatif gelmektedir. Bu durum ise; gençlerin merakını kolaylıkla giderebilmesine olanak tanımıştır. Twitter üzerinden stalk yapmak istiyorsanız, uygulayabileceğiniz adımlar şu şekildedir;

Profili Açık Kişileri Belirleyin

Twitter stalk başlıkları adı altında, en sık karşımıza çıkan noktalardan bir tanesi de profili açık kişileri belirlemek olacaktır. Eğer profilini incelemek istediğiniz kişi, Twitter hesabını kilitlediyse; neler yaptığını öğrenebilmek için; profili açık olan yakınlarına erişim sağlamanızda fayda vardır.

Sahte Hesap Kullanmak

Sahte hesap kullanmak, stalk yapmanın en basit yöntemlerinden bir tanesi olarak görülür. Sahte hesap kullanıyorsanız, dilediğiniz şekilde stalk yapmanız da mümkün olacaktır. Ancak bu noktada şöyle bir sıkıntı vardır ki; eğer, takip edeceğiniz kişi sahte hesabınızdan isteğini kabul etmezse, stalk yapmanız da mümkün olmayacaktır. Ancak kendinizi belli etmek istemediğiniz için farklı birinin ismi ile ve resmi de hesap açtıysanız; isteğinizin kabul edilmesi halinde, dilediğiniz kişiyi kolaylıkla stalklamanız mümkün olacaktır.

Uygulama İndirebilirsiniz

Twitter kolay stalk yöntemleri arasında, uygulama indirme seçenekleri de mevcuttur. Ancak bu seçenek, her zaman için mantıklı olmayabilir. Instagram ve Twitter hesapları gizli olduğu zaman, onları kolaylıkla görüntüleyebilmek için oluşturulan bazı uygulama türleri vardır. Ancak bu uygulamalar zaman zaman çeşitli sıkıntılara yol açabiliyor. Örneğin; başka bir kişinin Twitter hesabını izinsiz görüntülemek istiyorsanız ve bunun için, herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duyduysanız; hesabınız çalınabilir ya da virüs kapabilir. Bu noktada ise; zararlı çıkan kişi siz olursunuz. O yüzden uygulamalara karşı temkinli davranmanız çok önemlidir.

Twitter Üzerinden Stalk Yapmak Zor Mudur?

Twitter stalk zorlukları da internet üzerinde sık sık araştırılmaya devam eden konulardan biridir. Stalk yapmak, zor zannediliyor olsa da aslında çok kolaydır. Özellikle de doğru yöntemleri izlediyseniz ve kendinizi kamufle etmenin yolunu bulabildiyseniz; dilediğiniz kişinin ne yaptığını rahatlıkla izlemeniz mümkün olacaktır. Özellikle de Twitter üzerinden bu işlemleri yapmak çok daha kolaydır. Twitter, Instagram‘a nazaran akışın sürekli bir şekilde devam ettiği uygulama türleri arasında bulunduğu için; kişilerin gün içerisinde yaptığı hareketleri kolaylıkla görebilir ve ne düşündüğünü anlayabilirsiniz. Twitter’ın en önemli özelliklerinden bir tanesi ise; kişilerin duygu ve düşüncelerini rahatlıkla paylaşması olarak bilinmektedir. Bu durum ise, karşıdakinin hislerini rahatlıkla anlamanıza yardımcı olacaktır.

Twitter Stalk Tehlikeli Midir?

Twitter stalk tehlikeli midir? Diye merak ediyorsanız; kendinizi belli etmediğiniz süreçte herhangi bir tehlikeyle karşılaşmanız mümkün olmadığını bilmenizde fayda vardır. Özellikle de sahte ve fake hesaplar açtığınız zaman dikkat etmeniz çok önemlidir. Eğer karşınızdaki, başka birinin fotoğrafı ve ismi ile hesap kullandığınızı fark ederse; Twitter’ın güvenlik kısmına sizi şikayet edebilir. Durum böyle olunca, Twitter hesabınızı kapatabilir ve farklı yaptırımlar uygulayabilir.

Hatta bu tarz sorunlarla karşılaştığımız zaman; kendi hesabınızın zarar görmesi bile söz konusu olabilir. Bu nedenle, stalk yaparken her konuda titiz davranmanız çok önemlidir. Örneğin; sahte hesaplarınızın takipçisini yükseltmeden, kimseye istek göndermemenizde veya mesaj atmamanızda da fayda vardır.

Twitter Hesap Kuralları

Hesap kuralları Twitter

Twitter hesap ve stalk kuralları ile ilgili araştırma yapıyorsanız; çok büyük ve katı yaptırımlar ile karşılaşmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Twitter hesabını kullanırken, herhangi bir kişinin güvenliğini ihlal etmediğiniz süreçte, size herhangi bir yaptırım uygulanmayacaktır. Ancak fake hesaplar yoluyla stalk yapmaya çalışırken; başka bir kişiyi rahatsız ediyorsanız; bu durum, Twitter uygulaması tarafından ciddiye alınacak ve hesabınız ile ilgili bazı işlemler yapılmaya başlanacaktır.

Bu nedenle, stalk yaparken hiç kimseyi rahatsız etmeden davranmanızda fayda vardır. Üstelik stalk yaptığınız kişinin; takipçilerine ya da takip ettikleri kişilere mesaj gönderiyorsanız ve onları rahatsız ediyorsanız; bu durum en kısa süre içerisinde keşfedilecek ve çeşitli önlemler alınacaktır. Ancak bahsedilen koşullara karşı dikkatli olursanız, herhangi bir sıkıntı yaşamadan Twitter hesabınızı kullanmaya devam edebilir ve dilediğiniz kişinin hesabını stalklayabilirsiniz.

Twitter Stalk Ücretleri

Twitter stalk ücretleri adı altında oluşan başlıklar da her geçen gün çoğalmaya devam etmektedir. Ancak herhangi birinin profilini görüntülemek için stalk yaparken, ekstra bir ücret ödemenize kesinlikle gerek yoktur. Bu tarz durumlar, yalnızca çeşitli uygulamalardan faydalanmaya başladığınızda geçerli olacaktır. Eğer Twitter üzerinden stalk yapmak amacıyla bir program indirdiyseniz; çeşitli ücretler ödemeniz zorunlu olabilir.

Ancak uygulamayı indirdikten sonra, onaylayıp onaylamadığı size danışıldığı için; dilediğiniz takdirde herhangi bir ücret ödemeden uygulamayı silebilirsiniz. Bunun yerine, Twitter üzerinde bulunan doğal yöntemler sayesinde; herhangi bir uygulama indirmeden kolaylıkla stalk yapabilirsiniz. Ancak bu işlemleri yaparken kendinizi fark ettirmemenizin çok önemli olduğunu unutmadan hareket etmeniz de fayda vardır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67