Twitter Spaces'e Bilgisayardan Nasıl Giriş Yapılır?

Twitter Spaces'e Bilgisayardan Nasıl Giriş Yapılır?

Sesli sohbet imkânı tanıyan Twitter Spaces, her ne kadar yeni de olsa birçok kullanıcı tarafından beğeniyle karşılanmıştır. Bu bakımdan Twitter Spaces özelliği nasıl açılır, birçok kişi tarafından ortak sorulan sorular arasındadır.  Özellik, platformda oturum açmanız ardından pratik bir şekilde kullanılabilmektedir.

Hem Android, hem de IOS işletim sistemleri için kullanılabilen bu seçenek, 10’a kadar konuşmacı izni verir. Aynı zamanda üyeler, dinleyici olarak da katılım gösterebilir. Günümüzde birçok kişi mobilden ziyade bilgisayardan nasıl gireceğini düşünür. Bunun nedeni kişilere daha rahat hareket etme imkânı sağlamasıdır. Bunun için aşağıdaki maddeleri takip etmeniz yeterlidir;

  1. Bilgisayardan Twitter’ı açın.
  2. Kullanıcı ve şifrenizle oturum açın.
  3. Ekranda görülen oluştur üzerine tıklayarak, Twitter Spaces’ı seçin.
  4. Oluşturmak istediğiniz oturum için adı yazın.
  5. Sohbet odanızı başlatarak, açıklama girin.

Tüm işlemler ardından, başarılı bir şekilde giriş yapılabilir. Sohbet odanızı özelleştirme seçeneğiniz mevcut olup menüden size hangi seçeneklerin sunulduğuna bakabilirsiniz.

Twitter Spaces’a Kimler Girebilir?

Twitter Spaces özelliğinin duyurulmasıyla beraber, birçok kişi kimlerin kullanıp, kullanamayacağını da merak etmeye başlamıştır. Zira kendini tanıtmak, hedef kitle oluşturmak isteyenler için sesli oda özelliği, güzel bir fırsat sunmaktadır.

Bu bakımdan özellik, herhangi bir limitleme bulundurmamaktadır. Zira odalar her üyeye açık vaziyettedir. Dolayısıyla sizi takip eden kişiler, odanıza istediğiniz zaman girme konusunda özgürlüğe sahiptir. Peki, bu nerede görülür? Birçok üye özelliğin yeni olması sebebiyle, açılan bir odanın nerede görüntülendiğini merak edebilir.

Eğer nerede olduğunu göremiyorsanız, tek yapmanız gereken Twitter Fleets paylaşımlarının olduğu üst sekmeye göz atmaktır. Zira bu özellik burada sergilenmektedir.

Twitter Spaces İçerisinde Kimler Konuşabilir?

Twitter Spaces, varsayılan olarak “sadece konuşmaya davet ettiklerin” ayarına sahiptir. Bu sebeple açan kişi izin vermezse, kendisi haricinde hiç kimse konuşamaz. Ancak Twitter Spaces odasına katılma bu şekilde değildir. Sadece açık bir odaya katılım sağlamanız yeterlidir.

Peki, bu ayarlar nereden değiştirilir? Bunun için ekrandaki üç nokta sembolüne tıkladıktan sonra konuşma izinleri bölümünden ayarlama yapıp, kaydetmeniz yeterlidir. Bunu bir kez yaptıktan sonra ikinci kez tekrarlamanız gerekmez, zira yeni varsayılan olarak kaydedilir.

Eğer bunu böyle yapmak istemiyor ancak yeni kişileri davet etmek istiyorsanız, ekrandaki insan sembolüne tıklamanız gerekir. Ardından karşınıza çıkan kişilerden tercihte bulunarak, istek atabilir. Buna ek olarak Direct Message üzerinden de çağrı yollamak mümkündür.

Ancak dikkat etmek isteyeceğiniz bir nokta, dinleyen kişilerin konuşmak için “söz hakkı” isteyebileceğidir. Bununla beraber sunucu olarak onlara bu izni verip vermemek size bağlıdır.

Twitter Spaces ile Neler Yapılabilir?

Twitter Spaces kullanıcılara geniş özellikler sunar. Kimlerin konuşabileceğini seçme iznine ek olarak, konuşmacıyı sessize alma seçeneği de aktiftir. Ancak dikkat etmeniz gereken, kişinin kendi sesini de kapatabileceğidir. Bu özellik sadece konuşması esnasında susturmak içindir.

Ayrıca odayı açan kişi olarak engelleme, çıkarma gibi işlemleri yapmanız da mümkündür. Burada dikkat etmeniz gereken, sohbet odasında engellemenin hesabını da engellediğinizdir. Dolayısıyla bunu yapmak istemiyorsanız normal olarak çıkarmanız gerekir. Peki, bir kişiyi engellemeye kararlıysanız ne yapmanız gerekir? Bu işlem oldukça kısa solup, ilk olarak ilgili hesabın profil resmine tıklanır.

Sonrasında ise karşınıza gelen seçenekler içerisinden engelle seçilir. Böylece kişi artık hesap adları kısmında engellendi olarak görülür. Buna ek olarak konuşmacı olarak katılım sağlaması durumunda bu ifade yine fark edilir.

Eğer onun odasına siz girerseniz, konuşan bir kişiyi engellediğiniz yönünde uyarı gelecektir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67