Twitter Spaces Geliyor

Twitter Spaces Geliyor

Sosyal medya platformları günümüzde büyük bir popülerliğe sahip. Bu anlamda Clubhouse, çıktığından beri birçok kişinin merak ettiği ve araştırdığı seçenekler arasında. Bununla beraber Twitter da söz konusu platformun benzeri olan sohbet odalarını, Twitter’a getireceğini açıkladı. Bu hususta Jane Manchun Wong da bazı ekran görüntülerini kullanıcılarla paylaştı.

Clubhouse en son çıkan sosyal medya platformu. Dolayısıyla birçok kişi tarafından da büyük bir ilgi ve merak meselesi. Bununla beraber Twitter, herkesin hatırladığı üzere Clubhouse ile benzer bir özelliği, platformuna getireceğini açıklamıştı. Her ne kadar IOS işletim sistemli cihazlar için test sürecinde olsa da, Android işletim sistemleri için de uygun olacağı açıklandı.

Platform tarafından yapılan yeni duyuruya göre, söz konusu sohbet odaları Twitter masaüstü için de gelecek. Çoğu kişinin tanıdığı üzere tersine mühendislik uzmanı olan Jane Manchun Wong, konu üzerine bazı görüntüler paylaştı.

Twitter Spaces Özellikleri Ne?

Twitter spaces birçok kullanıcı tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Platform yapmış olduğu açıklamada, iki kullanıcı veya grup tarafından kullanılabileceğini belirtmişti. Burada davetle katılmanın uygun olduğu bilinmekle beraber, aynı zamanda yayıncılara bahşiş verilebilecek. Dolayısıyla izlediğiniz kişinin performansını beğenirseniz, onu ödüllendirebilirsiniz.

Jane Manchun Wong da bu konuda özelliğin masaüstünün yanı sıra, Twitter’ın mobil web sürümünde de çalışması gerektiğini belirtti. Bununla beraber şu an yalnızca mobil cihazlar için uygun.

Clubhouse Nedir?

Clubhouse’un çıkmasıyla beraber, birçok sosyal medya platformu sesli oda seçeneklerini hızlı biçimde değerlendirmeye başladı. Peki, Clubhouse nedir?

Nisan 2020 içerisinde Alpha Exploration Co. tarafından sunulan Clubhouse, diğer sosyal medya platformlarına göre oldukça farklı bir yapıya sahiptir. Zira burada metin yahut görsel paylaşımı bulunmaz. Birçok kişinin aklına o zaman neler sunduğu sorusu doğal olarak bu noktada gelmekte. Platform, çoğu kişinin haberlerden de az çok bildiği üzere sesli odalarla görüşme imkânı sağlamakta.

Metin ve görsel paylaşımın olmaması, yayın akışını ve diğer konuları da özgünleştirmekte. Her ne kadar hızlı bir popülerlik sahibi olsa da, bilindiği üzere davetiye sistemi ile çalışmakta.

Clubhouse Özellikleri Nelerdir?

Clubhouse kullanıcılara çeşitli seçenekler sunar. Genel anlamıyla,

 1. Farklı konular üzerine sohbetler,
 2. Talk Show,
 3. Müzik,
 4. Ağ oluşturma,
 5. Dating,
 6. Performanslar gibi imkânları söz konusudur.

Ayrıca içerisinde çok sayıda kulüp da vardır. Bunlar birbirine göre farklı olmakla beraber, bazıları şöyledir;

 1. Startup Club,
 2. Fit,
 3. Black Wealth Matters,
 4. Leadership Rebvented,
 5. Music & Technology,
 6. Dear Young Queen,
 7. Health Is Wealth,
 8. Designkinds the Multi Creatives,
 9. NBA Fan Club,
 10. Smiling & Positivity,
 11. Afropolitan Lounge,
 12. The Dacha,
 13. The Legacy Think Tank,
 14. Reinventing Health \ Care,
 15. The True Love Society,
 16. TikTok Pazarlama Sırları
 17. Astroloji ve Metafizik Kulübü,

Dolayısıyla Clubhouse özellikleri ve kulüpleriyle oldukça zengin bir ortam sunmakta. Bununla beraber şu an için yalnızca IOS işletim sistemi için uygun olduğu da bilinmeli. Ancak Android için platformun çalışmaları devam etmekte.

Nasıl Girilir?

Burada öncelikle üyelik açmada problem olmadı bilinmeli. Ancak tamamlanması ardından kişiler bir bekleme listesine alınmakta. Eğer davetiyeniz varsa listeden hemen çıkabilirsiniz. Burada ilk çözüm, bir üyeyi size davetiye vermede ikna etmek. Zira her üyeye iki davetiye sunulmakta.

Eğer kimlerin hesabı olduğunu bilmiyorsanız #clubhouse gibi hashtag seçeneklerini kullanarak üyelerin dikkatini çekmeye çalışabilir, size davetiye vermelerini rica edebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67