Twitter Şifremi Unuttum Telefon Numarası Değişti

Twitter Şifremi Unuttum Telefon Numarası Değişti

Twitter şifremi unuttum telefon numaram değişti diyenler için öncelikle Twitter numara değişimi sorunlarında nasıl bir çözüm önerisi sağlanır bunlardan bahsedeceğiz. Twitter üzerinde kayıt olduğunuz telefon numaranız değiştiyse eğer şifrenizi değiştirmek için ve şifrenizle giriş yapmak için hem uygulamadan hem de tarayıcı üzerinden farklı şekillerde çözüm önerileri sağlanmaktadır.

Özellikle Twitter numarası değiştiremiyorum şikayetlerine bakıldığında birçoğu eski numaranın hesap üzerinden kaldırılmamasından dolayı kaynaklı olduğu görülmektedir. Twitter şifresi unutan kişileri yapılacağı işlemler konusunda,

 • Twitter gibi uygulamalarda hesaba erişimin aksamaması için aktif şekilde kullanılan bir mail hesabı ile kayıt önemlidir ve Twitter şifresi unutulması durumunda şifre yenilemek için kayıt olurken kullandığınız e-mail adresi, telefon numaranız ile beraber Twitter kullanıcı adınızı girmeniz gerekir.
 • Twitter şifre yenileme için Twitter üzerinde giriş yap kısmının altında bulunan ‘’Şifre unuttum’’ kısmından e-posta adresiniz için bir bağlantı sağlayabilir ve Twitter şifre değiştirme linki ile bu kısma ulaşabilirsiniz.
 • Unutulan şifreler için e posta konusunda destek alabilirsiniz ve şifre sıfırlama ekranına mail gönderdiğiniz zaman şifrenizi nasıl sıfırlamak istersiniz kısmından yapabilirsiniz.
 • Şifrenizi unuttuğunuz zaman ve telefon numaranız değiştiğinde PC üzerinden deneyebilirsiniz, belki kimlik doğrulama yöntemi ile otomatik olarak giriş yapabilirsiniz.
 • Daha öncesinde sıklıkla kullandığınız bir cihaz varsa oradan deneyebilirsiniz ve güvenli bir cihaz ise ve daha önce girdiyseniz şifre istemeyecektir.

E-posta ile Twitter Şifre Yenileme Nasıl Yapılır?

E posta ile şifre yenileme Twitter

E-posta ile Twitter şifre yenileme nasıl yapılır bakıldığında şifre sıfırlama ekranına geldiğiniz zaman ve mail adresinizi girdiğiniz zaman hesabınızla alakalı mail adresinizin ilk iki harfi ekranda görünür ve bu mail adresine bağlantı gönderilmesi sorulmaktadır. Mail adresiniz eğer güncel bir şekilde görülüyorsa hesabınızda bir erişimde sıkıntı bulunmuyorsa eğer ‘’devam et’’ butonuna tıklayarak bağlantı adresinize tıkladığınız zaman e-mail adresini kontrol et şeklinde uyarı ekranına ulaşabilirsiniz.

Twitter şifremi unuttum diyenler için uyarı ekranı ile beraber şifrenizi sıfırlamak istiyorsanız şifreyi sıfırla butonuna tıklayabilirsiniz. Bununla birlikte gelen pencere Twitter şifre sıfırlama ekranı ile buradaki görseldeki gibi yeni şifrenizi girmeniz istenmektedir. Belirlemiş olduğunuz şifreyi iki kez yazarak gönder butonuna tıklayabilirsiniz. Böylece unuttuğunuz şifreyi artık değiştirebilirsiniz.

Twitter Şifremi Unuttum E Postamı Bilmiyorum

Twitter üzerinde telefon numarası değiştiğinden dolayı şifre sıfırlayamayan kişiler dışında Twitter şifremi unuttum e postamı bilmiyorum diyen kişilerde sıklıkla görülmektedir. Twitter üzerinde şifresini unutan kişiler fakat e postasını da bilmeyen kişiler için numara üzerinde şifre sıfırlama bağlantısı sağlanır.

Twitter şifremi unuttum diyenler için e-posta adresiniz dışında telefon numaranızla kod alabilirsiniz. Şifremi unuttum kısmından telefon numaranızı yazarak telefonunuza kod gelmesini sağlayabilir ve gelen kodu da belirtilen alana yazdıktan sonraki aşamada şifrenizi sıfırlayabileceksiniz.

Twitter telefon numarası ile şifre yenileme için telefon numarası ile şifre yenilemek için öncelikle Twitter ana sayfasına girin ve şifremi unuttum kısmına tıklayın ve telefon numaranızı girdikten sonra telefonunuza gelen kodu girin y eni bir şifre oluşturmanız isteniz ve oluşturduktan sonra hesabınıza giriş yapın. Kullanıcı adı ile şifre yenilemek için yine aynı adımlarla beraber telefon numarası yerine kullanıcı adınızı yazın.

Twitter Telefon Numarası Doğrulama Hatası

Twitter telefon numarası doğrulama hatası genellikle Twitter üzerinden doğrulama kodu gelmeme sorunu olmaktadır. Twitter giriş SMS doğrulama kodu gelmeme sorunu için Twitter son dönemde yeni bir sistem geliştirmiş durumda. Twitter artık iki adımlı doğrulama sistemi artık SMS dışında üçüncü parti iki aşamalı olarak doğrulama uygulamaları ile çalışmaktadır. Twitter üzerinde diğer ağlar gibi kullanıcılarının hesaplarını güvende tutmak için iki doğrulama sistemi kullanılır. Twitter telefon numarası doğrulama hatası için,

 • Hem mobilde hem de masaüstü için kullanılan iki adımlı doğrulama sistemi SMS tabanlı olarak kullanıldığı için zaman zaman sorunlar olabilir.
 • Google üzerinde Twitter kodu gelmiyor gibi birçok sorun görülmektedir ve bu sorunun çözümü için SMS dışında Google Authenticatör kullanabilirsiniz.
 • İki aşamalı doğrulama uygulamalarının oluşturduğu kodları kullanabilirsiniz ve bununla beraber uygulamalarının ürettiği kodlar 30 saniyede bir yenilendiği için SMS uygulamasından daha kolay olabilmektedir.
 • Kod gelmediği zamanlarda bu SMS işlemi bazen uzun sürebilir bunun için en az 15 dakika bekleyin ve kod gelmezse Twitter bildirimlerinin açık olduğuna emin olun, ayarlar kısmından mobil bildirimleri açabilirsiniz.

Twitter Şifremi Unuttum Kullanıcı Adımı Bilmiyorum

Twitter üzerinde özellikle yeni hesap açan kişiler kullanıcı adını unutabilmektedir ve bu sebeple hesaplarına giriş yapamazlar. Twitter şifremi unuttum kullanıcı adımı bilmiyorum diyenlere bakıldığı zaman anlık sosyal paylaşım sitesi olan Twitter ile kişiler hem telefon numarası hem de e posta ile beraber giriş yapabilirsiniz. Twitter şifresini unutan kişilere bakıldığı zaman şifremi unuttum kısmı üzerinden e-posta veya telefon numarasını seçerek giriş yapabilirsiniz.

Twitter hesap kurtarma için e-posta veya telefon numaranıza gelen kodu ekranda belirtilen yere yazmanız gerekir, sonraki adımda ise şifrelerinizi sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Eğer e-posta adresinizi de hazırlamıyorsanız bu noktada işlemler zorlaşabilir. Şifre istek kısmında butona tıklayarak kullanıcı adınızı tahmin edebilir veya farklı bir Twitter hesabı ile kendi hesabınızı bularak kullanıcı adınızı kullanabilirsiniz.

Twitter Kullanıcı Adı ile Şifre Hatırlama

Kullanıcı adı ile şifre hatırlama Twitter

Twitter anlık sosyal paylaşım sitesidir ve kısa bir süreç içerisinde milyonlarca kişiye ulaşarak dünyada en fazla kullanılan sosyal paylaşım platformları haline gelmiş durumda. Kullanıcı adı belirlemek bu noktada çok önemli olmaktadır bunun sebebi Facebook’un aksine Twitter üzerinde yapılan paylaşımlarda isim değil kullanıcı adı görünmektedir ve kullanıcı adınızı unuttuğunuz zaman yapmanız gerekenler bulunur. Twitter kullanıcı adı ve şifre hatırlama için yapabileceğiniz adımlar şu şekildedir,

 • Eğer kullanıcı adınızı unuttuysanız kullanıcı adı ve şifre yerine e-posta ile şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Eğer e-posta adresinizi hatırlamazsanız şifre istek butonu kısmından tahminlerinizi yürütebilirsiniz.
 • Twitter platformuna ilk kayıt olunduğu zaman cep telefonu bilgilerinizi de kayıt formuna girebilirsiniz. Kullanıcı adı ile e-posta veya şifrenizi unuttuysanız cep telefonunuza SMS ile girebilir.
 • Farklı Twitter hesapları üzerinden kullanıcı adınızı bulmanız sizlere yarar sağlayabilir böylece kullanıcı adınızı hatırlayabilirsiniz.
 • Twitter şifreyi unutan kişilere bakıldığı zaman sadece belirlenen yöntemlerle giriş yapabilirsiniz, bunun dışında bir erişiminiz bulunmuyorsa eğer Twitter destek ile iletişime geçerek hesabınız konusunda destek alabilir ve Twitter hesabınıza ulaşabilirsiniz.

Telefon Numarası Olmadan Twitter Kayıt Olmak

Telefon numarasız Twitter açma işlemlerine bakıldığı zaman öncelikle mobil tarayıcı veya bilgisayarınızdan gizli sekmede Twitter uygulamasına girerek kayıt ol kısmına tıklayın. Telefon numarası olmadan Twitter kayıt olmak için karşınıza çıkan ekran üzerinden bunun yerine e-postanı kullan kısmına tıklayabilirsiniz. Twitter kayıt işlemleri için e-posta ve kullanıcı adı kısmını doldurun ve sonraki ekrana geçmeniz gerekmektedir.

Ekranda yer alan telefon numarası istenen ekranda isterseniz telefon numaranızın istendiği bu adımı atlayabilirsiniz ve sonraki adıma geçebilirsiniz. Telefon numarası olmadan Twitter kayıt işlemleri bu kadar olmaktadır fakat şifrenizi unuttuğunuz zaman e-posta ile yeni bir kod alabilirsiniz bu sebeple e-posta hesabınızı unutmamanız gerekmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67