Twitter Shadow Ban Kaldırma [Çözüldü]

Twitter Shadow Ban Kaldırma [Çözüldü]

Shadowban Twitter birçok kullanıcının maruz kaldığı bir kısıtlamadır. Burada kullanıcıların paylaşımları kendi takipçilerinden ya da tüm kullanıcılardan gizlenir. Ancak durumdan kısıtlama alan kişinin haberi olmaz. Dolayısıyla kişilerin çok geç haberi olur.

Peki, bunun nedeni nedir? Bilindiği üzere sosyal medya hesapları milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılır. Durum böyle olunca bazı kuralların olması da gerekir. Her ne kadar platformlar kullanıcıların okuması ve hepsine uyması için ilgili sayfalarda bunları belirtse de, çoğu kişi bunları okumadan kullanım yapar.

Durum böyle olunca birçok kişi ihlaller yapar. Buna karşılık ceza olarak bir özelliğe erişimin kısıtlanması, Shadowban verilmesi gibi seçenekler olabilir. Twitter kullanımı için de durum böyledir. Peki, Twitter Shadow ban kaldırma nasıl yapılır?

Twitter Shadowban Nasıl Anlaşılır?

Twitter Shadowban nedir, nasıl anlaşılır bilmeden kaldırmanız da olanaksızdır. Çünkü kaldırılsa dahi bir süre sonra geri gelir.

Eğer hesabınıza Shadowban verilmişse, bunun anlamı bir takım kurallara uyum göstermemenizdir. Ancak bu kısıtlamada size uyarı verilmez. Dolayısıyla sizin fark etmeniz gerekir. Burada ilk göstergeler kendi paylaşımlarınızın kendi takipçilerinize veya diğer topluluk kullanıcılarına gitmemesidir.

Dolayısıyla bu sorunlarınız varsa, anlamı engellendiğinizdir. Ayrıca başka göstergeler de vardır. Şayet önceden keşfet bölümünde görünüyorsanız ve aniden çıkmamaya başlamışsanız ve kalitenizde düşme olmamışsa, anlamı yine Shadowban’dır.

Ayrıca etiketler bölümünde listelenmeniz de yapılmaz. Eklediğiniz lokasyon kısmında da görüntülenmez. Şayet bunlardan biri veya hepsi sizin için geçerliyse, Shadowban aldınız demektir. Peki, kaldırma yolları nedir?

Twitter Shadowban Nasıl Kaldırılır?

Shadow ban kaldırma bu engeli kalmış herkes tarafından sorgulanır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en büyük husus gerek sizin, gerekse farklı bir kullanıcının kaldırma yapamayacağıdır. Şayet bu tür hizmetler veren kişi görürseniz, dikkat etmeniz gerekir.

Zira size bu engeli veren Twitter’dır. Dolayısıyla sadece platform kaldırabilir. Bu durumda sizin yapabileceğiniz tek şey hesabınızı düzenlemedir.

  1. Spamları Temizleme

Twitter shadow ban kaldırma için ilk olarak sosyal medya platformlarında spamların iyi karşılanmadığını bilmeniz gerekir. Dolayısıyla bu tür paylaşımları Twitter’da yapmışsanız, Re-Tweet’lerinizde spam kullanmışsanız Shadowban almanız muhtemeldir.

Bu nedenle spamlarınızı tek tek kaldırmanız, temizlemeniz gerekir. Her ne kadar çok olursa olsun, hepsini silmezseniz kısıtlamadan kurtulmanız mümkün olmayabilir.

  1. Otomatik Hizmetler

Sosyal medya günümüzde büyük bir popülerlik kazanmıştır. Dolayısıyla bazı otomatik hizmetler de verilmeye başlanmıştır. Ancak güvenilir kaynaktan alınmamışsa, bu da bir Shadow ban nedenidir. Dolayısıyla Twitter Ghost ban kaldırma için hepsini kaldırmanız gerekir.

  1. Paylaşımlarınızı Kontrol Etme

Bahsettiğimiz üzere her sosyal medya platformunda olduğu gibi, Twitter’ın da topluluk kuralları vardır. Eğer uyum göstermezseniz bir takım sonuçları olur. Bunlardan bir tanesi de Shadowban’dır.

Bu nedenle topluluk kurallarını ayrıntılarıyla gözden geçirip, ardından paylaşımlarınızı incelemek gerekir. Özellikle son zamanlarda yapılan gönderiler daha ayrıntılı incelenmelidir. Şayet bir ihlal yaptığınızı fark ederseniz, paylaşımları kaldırmanız şarttır.

  1. Twitter İle İletişime Geçme

Yukarıda saydığımız işlemleri tamamladıktan sonra 1-2 gün beklemeniz gerekir. Twitter shadow ban nasıl kalkar bu süre içerisinde kalkar. Ancak hâlâ devam ediyorsa, platform ile iletişime geçmeniz gerekir. Ardından yöneticilere gerekli düzenlemeleri yaptığınızı ve kısıtlamanızın kaldırılmasını talep ettiğinizi belirtebilirsiniz.

Eğer bir yanlışlık yapıldığını düşünüyorsanız, itiraz formunu doldurabilirsiniz. Bunun için ilgili sayfaya girdikten sonra tüm bilgileri doldurup, yollamanız mümkündür. Ardından gerekli incelemeler platform tarafından yapılır. Bir hata olmuşsa, kaldırılması yapılır.

Tüm bu işlemlerden sonra Shadowban kaldırma platform tarafından gerçekleştirilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67