Twitter Kalıcı Hesap Kapatma (Silme) Yöntemi

Twitter Kalıcı Hesap Kapatma (Silme) Yöntemi

Twitter, sosyal ağlar içerisinde aktif kullanılan adreslerden biridir. Fakat kullanıcılar artık kullanmak istemediklerinde Twitter kalıcı hesap kapatma( silme) yöntemi nasıl yapılır araştırmasına giriyor. Bu yazımızda artık Twitter hesaplarınızı çok pratik bir şekilde kapatma yapmayı öğreneceksiniz. Hesabınızı ister devre dışı bırakabilir isterseniz de kalıcı olarak silebilirsiniz.

Twitter hesaplarını kalıcı olarak silecek olanların daha sonrasında hesaplarına giremeyecek olduklarını bilmeleri gerekir. Bu sebepten dolayıdır ki gerçekten hesabınızı silmek istiyor musunuz karar vermelisiniz. Çünkü kalıcı bir şekilde hesap silme yaptığınız zaman ise daha sonrasında yeniden hesap oluşturmak durumunda kalacaksınız.

Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Hesap silmek Twitter

Twitter hesap silme nasıl yapılır izleyeceğiniz birkaç adım sonrasında ise sorunsuz bir şekilde denemeye başlayacaksınız. Twitter hesabınızı komple kapatma yapmanız içinde şu hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlar:

  • Twitter hesap silme yapacak olan kullanıcılar ilk etapta Twitter hesabınıza giriş yapın
  • Hesabınızın ayarlar sekmesine giriş yapın
  • Mobil cihazlarınız aracılığı ile hesap silme yapacaksanız o zaman ayarlar kısmındaki hesabı devre dışı bırak kısmına tıklamalısınız

Bu işlemi yaptıktan sonra ise yeniden şifrenizin girilmesi gerekir. Tekrardan şifreyle giriş yaptıktan sonra Twitter hesabında kalıcı olarak silinmesini sağlayabilirsiniz.

Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Sosyal medya kanalları her ne kadar kullanılırken daha sonrasında ise kullanmak istemeyebilirsiniz. Böyle durumlarda izleyeceğiniz en iyi çözüm yollarından biri ise hesabınızın kalıcı olarak silinmesini sağlamaktır. Tabi burada ön plana çıkmaya neden olan konulardan biri de Twitter hesabı kalıcı olarak nasıl silinir oluyor. Aslında bu işlemin son derece kolay olduğunu ve istediğiniz zamanda hesap silme işlemlerinizi sıkıntısız şekilde yapabileceğinizi söylemek isteriz.

Twitter hesap silme işlemi ise hemen hesap profil bölümünün simgesine tıklamalısınız. Simgeye tıkladıktan sonra ise ayarlar ve gizlilik bölümüne gelmelisiniz. Hesap ögesine tıkladıktan sonra ise ardından hesabı devre dışı bırak kısmına tıklayın. Hesap devre dışı bırakılması ile ilgili olarak önem arz eden bilgileri okumalısınız. Hesap devre dışı bırakmakla alakalı olarak bilgileri okuduktan sonra ise artık hesabında devre dışı bırakılmasını sorunsuz şekilde yapmaya başlayabilirsiniz.

Twitter Kullanılmayan Hesapları Siliyor Mu?

Sosyal ağlardan biri olan ve dünyada yaygın bir kullanıcıya sahip Twitter ile alakalı olarak pek çok merak eden durumlar olabiliyor. O durumlardan birisinin ise Twitter kullanılmayan hesapları siliyor mu sorusu geldiğini de söylemeliyiz. Eğer ki Twitter kanalında bir hesabınız var ve çok fazla giriş yapmıyorsanız askıya alınma gibi bir durum olup olmayacağını da öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu konuyla ilgili olarak kullanıcıların şüphesiz bilmesi gereken en önemli konulardan biri ise hesaba en az 6 ayda bir sorunsuz olarak girişlerini yapmasıdır. Eğer hesaba uzun süre boyunca hiçbir şekilde giriş yapılmazsa o zaman hesaplarınızın da kalıcı olarak silinme durumu yaşanabilir. Twitter kullanıcısı hesabının kalıcı olarak silinmesini istiyorsa hesabına giriş yapmasına gerek yoktur. Fakat hesabına giriş yapmak isteyenler varsa o zaman altı aylık süreci de geçirmemeleri önemlidir.

Twitter Hesabı Nasıl Sıfırlanır?

Sosyal medya bakıldığı zaman yaşamımızın artık bir parçası içerisinde yer alır. Öyle ki zamanın büyük çoğunluğunu ise sosyal medya ortamında yer alarak geçirmekteyiz. Fakat bazı sebeplerden dolayı ister istemez hesap kapatma gibi birtakım ihtiyaçlar duyduğumuz gerçektir. Haliyle böyle bir durum olduğunda ise hesabı nasıl sıfırlayacağımız merak edilir. Twitter hesabı nasıl sıfırlanır öğrenmek isteyenler içinde pratik bilgilere yer vermekteyiz. Bu sayede çok kolay bir şekilde artık yapacağınız birkaç hareket sonrasında ise hesabınızın sıkıntısız bir şekilde sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz.

Twitter sıfırlama işlemlerini ister İos isterseniz de Android yollar aracılığı ile sorunsuz şekilde yapabilmeniz mümkündür. Twitter hesap sıfırlama için yapmanız gereken ise hemen şu adımları izlemeye başklamanız olacak. Bu adımların neler olduğunu merak eden kişiler için şu şekildedir:

  • Twitter şifreni unuttun mu bölümünü tıklayarak mail adresinize de şifre yenileme linkinin gelmesini sağlayabilirsiniz
  • E-posta adresi, telefon kullanıcı isminizi ve aynı zamanda da Twitter kullanıcı adını giriniz.
  • Şifre sıfırlama e-posta aldıktan sonra ise sorunsuz bir şekilde yeniden hesabınıza giriş işlemlerini de yaparak kullanma şansına sahip olmaya başlayacaksınız.

Twitter Hesabı Devre Dışı Bırakma Nedir?

Çok yönlü bir uygulama olan Twitter ile ilgili olarak her bir detayın da mutlaka bilinmesi gerekir. Hesabınızı devre dışı kapatma yaparak yeniden kullanmak zorunda kalmazsınız. Fakat öncelikle bu uygulamaya geçiş yapmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli faktörlerden biri ise hesabın devre dışı bırakma işlemi hakkında bilmediğiniz detayları öğrenmenizdir. Twitter hesabı devre dışı bırakma ile ilgili olarak inceleme yaptığımız zaman ise 30 günlük bir süreci kapsayan durum olduğunu belirtmek isteriz.

 

Hesap devre dışı bırakma sonrasında eğer ki 30 gün gibi bir süre zarfı içerisinde hesaba erişim yapılmadığı zaman hesabında silinmesi mümkün olur. Fakat burada önemli olacak konulardan biri ise 30 gün içerisinde hiçbir şekilde hesaba giriş yapmamanızdır. Eğer tekrardan hesaba giriş yaparsanız ister istemez hesabınızda kapatma olmaz ve tekrardan bu işlemleri de yapmaya başlarsınız.

Devre Dışı Bırakılan Twitter Hesabı Gözükür Mü?

Hesabınızı devre dışı yaptıktan sonra aktif şekilde görünmeye devam eder mi yoksa etmez mi diye merak edebilirsiniz. Fakat burada bilmeniz gereken en önemli hususlardan biri ise bu işlemi yaptıktan sonra asla birdaha hesaba giriş yapmamalısınız. Eğer bunu yapmazsanız o zaman Twitter sosyal medya ortamında hesabınız da görünmez. Üstelik hesabınızda koruma altına alınırken, bilgilerinizin bir başkası tarafından da ele geçirilme durumu söz konusu olmaz. Tam aksine güven altında bekletilmeye geçen hesabınız ise 30 gün dolduktan sonra ise kalıcı bir şekilde silinmeye de başlamış olur.

Devre dışı bırakılan Twitter hesabı gözükür mü tarzında son dönemde çok sık bir şekilde sorgulamalar yapılmaya devam edilir.  Çünkü sürecin yapıldıktan sonra nasıl devam edeceği haliyle sosyal medya kullanıcıları tarafından da fazlasıyla merak edilen bir konu haline gelir.

Twitter Hesabı Devre Dışı Bıraktıktan Sonra Hesap Açma

Twitter hesabını devre dışı bırakmak

Twitter hesabı anlık olarak kapatmak istemiş ve devre dışı bırakma yoluna başvurmuş olabilirsiniz. Fakat daha sonrasından ise hesabı tekrar kullanmaya karar verdiyseniz doğal olarak hangi yollarında izlenmesi gerektiği çok sık şekilde kullanılabiliyor. Twitter hesabı devre dışı bıraktıktan sonra hesap açma kolayca yapılır. Bunun için nasıl bir yol izlenmesi gerektiğinin de bilinmesi gerekir. Burada yapmanız gereken en doğru çözüm yollarından biri ise hesabı devre dışı bıraktıktan sonra ise tekrar açmak için nasıl bir yol izleyecek olduğunuzu da bilmenizdir.

Hesabı devre dışı bırakma yaptıktan sonra ise izlemeniz gereken çözüm yollarından biri ise  hesap açma için 30 gün içerisinde hesaba giriş yapmanızdır. Çünkü bu süre zarfı içerisinde hesaba giriş yapamazsanız hesabın kalıcı olarak silinme durumu olacaktır. Böyle bir durumun yaşanmaması ve tekrardan Twitter hesabın kullanılabilir olmasını sağlamak adına 30 gün içinde aktif hale getirmeniz önemlidir. Bu yolu izlediğiniz zaman hesabında aktif hale gelmesini sağlarsınız.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67