Twitter İsim Değiştirme, Twitter İsmi Neden Değiştirilir?

Twitter İsim Değiştirme, Twitter İsmi Neden Değiştirilir?

Twitter içerine üye olunurken bilindiği üzere isim belirlenmekte. Ancak Twitter görünen adı değiştirme 2020 yılında olduğu gibi, bu sene de birçok kişi tarafından merak edilmekte. Özellikle yeni kullanıcılar zor olabildiğini düşünse de, aslında yapılması gerekenler oldukça kolay.

Dolayısıyla üyeler istedikleri herhangi bir zamanda, ismini değiştirmesi mümkün. Bu durum özellikle aynı adı uzun süredir kullanan kişiler tarafından araştırılmakta. Zira aradan geçen zaman, hesabın sahibinde bile aynı ismin kullanılması sebebiyle sıkıntı verebilmekte.

Bu işlem sadece bilgisayardan değil, aynı zamanda akıllı telefonlar üzerinden de rahat da bir şekilde yapılabilmekte.

Twitter Masaüstü’nden İsim Değişikliği

Her ne kadar Twitter birçok akıllı telefonlardan kullanılsa da, bilgisayarlardan kullanılsa da, bilgisayar kullanıcılarının sayısı oldukça yüksek. Eğer isim değişikliğini buradan yapmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken şu işlemleri takip etmek;

 1. Twitter resmi adresini açın.
 2. Kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak oturum açın.
 3. Ekran yüklendiği zaman, sol taraftan daha fazla üzerine tıklayın.
 4. Ayarlar ve gizliliği seçerek, hesap sekmesine girin.
 5. Hesap bilgilerine giriş yapın.
 6. Kullanıcı adı bölümüne tıklayarak, istediğiniz ismi yazın.
 7. Kaydet butonuna tıklayın.

Bundan sonra tek yapmanız gereken, istenirse şifrenizi yazmak. Ardından tüm işlemler kaydedilmekte olup ek bir durum gerekmemekte.

Twitter İsmini Mobilden Değiştirme

Eğer platformu bilgisayardan açmaya vaktiniz yoksa veya istemiyorsanız, Android ve IOS işletim sistemli cep telefonlarınızdan da işlem yapmanız mümkün. Twitter isim değiştirme 2021 oldukça kolay olup, şu işlemler takip edilerek çözüm bulunabilmekte;

 1. Twitter uygulamasına giriş yapın.
 2. Hesabınızı kapatmışsanız tekrar açın.
 3. Ekranda görülen alt alta üç nokta butonuna dokunun.
 4. Menü açıldığında ayarlar ve gizlilik üzerine dokunun.
 5. Hesabı seçerek, kullanıcı adına dokunun.
 6. Kullanmak istediğiniz ismi yazın.

Bundan sonra bitti üzerine dokunduktan sonra tüm işlemler sona ermekte. Eğer uzun bir süre geçmişse, platform sizden şifre talep edebilir. Bu durumdan tekrar girilerek işlem tamamlanabilir.

İsim Değiştirilmeli Mi?

Twitter üzerinde birçok kullanıcı, çok sık biçimde isim değişikliğine gitmekte. Bunun en büyük nedeni ise artık eskisinden sıkılmış olmak. Kolay değiştirilebilmesi de kullanıcılara kolay bir seçenek sunmakta.

Ancak bu durum tavsiye edilmemekte. Zira bir isim belirlendiğinde, diğer üyeler birbirlerini buradan tanımakta. Dolayısıyla isim değiştirirseniz, birçok tanıdığınız, hayranınız sizi göremeyebilir. Eğer değiştirmek istiyorsanız da isme dikkatli karar vermeniz önerilmekte.

Zira yanlış bir isim gerek kişisel, gerekse kurumsal saygınlığınızı etkileyebilmekte. Peki, kullanıcı adınızı unutmuşsanız ne yapmanız gerekir? Bu durum özellikle hesabı sürekli açık tutan kişiler tarafından sorulmakta. Nitekim giriş yapılmaması, ismin ne olduğunu da unutturmakta.

Eğer bu konuda yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, tek yapmanız gereken https://help.twitter.com/tr/using-twitter/log-in-issues#: linkini takip etmek. Böylece detaylı bir yanıt alabilirsiniz.

Kurumsal Hesaplar İsmi Nasıl Yapmalı?

Twitter’ın popüler olmasıyla beraber, birçok firma ve işletme buraya geçmiş durumda. Üstelik bu geçiş her gün gözlemlenmekte. Zira platformun aktif kullanılması, firmaların da ilgisini çekmekte. Burada en sık yapılan hatalardan biri, ismi hatalı belirlemek.

Eğer kurumsal bir hesapsanız belirlediğiniz isim oldukça öne çıkmakta. Zira bu durum ne kadar profesyonel olduğunuzu dile getirmekte. Dolayısıyla belirlediğiniz adın kolay okunabilir ve akılda kalır türden olması önerilmekte.

Her ne kadar isim yazarken isim ve noktalama işaretleri tercih edilebilse de, kurumsal hesaplarda önerilmemekte. Zira bu durum birçok kişide sahte hesap düşüncesini uyandırmakta. Dolayısıyla potansiyel bir alıcınızı sadece bu sebepten kaybetmeniz bile olası.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67