Twitter Hesabım Kapatıldı, Nasıl Açabilirim

Twitter Hesabım Kapatıldı, Nasıl Açabilirim

Twitter hesabım kapatıldı, nasıl açabilirim günümüzde hesabı kapatılan, çalınan birçok kişi tarafından sorgulanır. Eğer bu işlem uygulanmışsa birçok nedeni vardır. İçlerinden biri topluluk kurallarına uyum göstermemenizdir.

Twitter günümüzde oldukça popülerdir. Sürekli getirdiği yeni özellikler sayesinde, oldukça yenilikçi bir yapısı vardır. Bu nedenle milyonlarca üyeye sahiptir. Üstelik her geçen gün de bunlara yenileri eklenir. Bu durum nedeniyle bazı kuralların olması gerekir. Zira herkesin problemsiz kullanması, herkesin haklarının korunması büyük bir şarttır.

Eğer bunlardan birini bile ihlal ederseniz, Twitter size farklı cezalar verebilir. Burada çok sayıda seçenek olsa da, bir tanesi de hesap kapatmadır. Peki, bu ceza alınmışsa ne yapılabilir?

Twitter Topluluk Kuralları

Twitter hesabım kapatıldı diyorsanız, her şeyden önce topluluk kuralları bilinmelidir. Bunun en temel nedeni, bunlardan herhangi birini ihlal etmiş olmanız olasılığıdır. Sosyal medya platformlarına üye olan birçok kişi gerek üyelik öncesinde, gerekse üyelik esnasında-sonrasında bunlara bakmaz. Eğer https://help.twitter.com/tr/rules-and-policies/twitter-rules linkine girerseniz, tüm maddeleri inceleyebilirsiniz. Bunlardan bazıları şöyledir;

 1. Şiddet
 2. Terörizm
 3. Şiddet içeren aşırılık
 4. Çocuk cinsel istismarı
 5. Taciz/suistimal
 6. Nefret söylemi
 7. İntihar-kendine zarar verme
 8. Yasa dışı ya da yasal düzenlemeye tabi ürünler, hizmetler
 9. Gizli bilgiler
 10. Rıza dışı çıplaklık
 11. Platform manipülasyonu ve spam
 12. Taklitçilik
 13. Yapay ve değiştirilmiş medya
 14. Telif hakkı ve ticari marka

Yukarıda verdiğimiz linke girerseniz, bunları ve diğer maddeleri detaylarıyla inceleyebilirsiniz. Eğer bunlardan herhangi birini ihlal etmişseniz, hesabınız kapatılabilir. Dolayısıyla bunlara büyük bir önem vermeniz gerekir.

Ancak bazı durumlarda yanlışlık kapatma da yapılabilir. Bu nedenle Twitter hesabım kapatıldı, nasıl açabilirim diyorsanız deneyebileceğiniz bir yol vardır. Bu da Twitter ile iletişime geçerek durumu anlatmaktır.

Twitter Hesabım Çalındı

Twitter hesabım çalındı birçok kullanıcı tarafından bildirilen sorunlar arasındadır. Bunun bir sonucu olarak hesabın kapatılması yapılabilir. Zira çalan kişinin hesapta yaptığı aktiviteler, duruma neden olabilir. Eğer siz yapmamışsanız, bu duruma Twitter’a açıklayarak hesabınızı almak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Ardından size gelen cevaba göre hareket ederek, hesabı geri alabilirsiniz.

Twitter Hesabım Kapatıldı

Twitter hesabım kapatıldı için bir form bulunur. Eğer hesabınız askıya alınmış veya kilitlenmişse, https://help.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended adresine girmeniz gerekir. Ardından ekranda,

 1. Bu sorunla nerede karşılaştınız,
 2. Sorunu tanımı,
 3. Adı ve soyadı,
 4. Twitter kullanıcı adı,
 5. E-posta adresi,

Gibi bazı alanlar vardır ve zorunlu kısımlar doldurularak gönderilmelidir. Eğer hesabınızın ihlal yaptığı belirtiliyorsa ve kendinden eminseniz, sorunun tanımı kısmında bu detaylı olarak anlatılmalıdır. Ardından Twitter işlemleri uygulayarak, size çözüm önerileri getirebilir. Ayrıca kilitli veya sınırlandırılmış hesaplar hakkında bilgi almak istiyorsanız, https://help.twitter.com/tr/managing-your-account/locked-and-limited-accounts linkine girerek detayları okuyabilirsiniz.

Twitter Hesap Açma Programları

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber, sosyal medya platformları hızlı şekilde ilerlemiştir. Bu durum bazı programların ve web sitelerinin buna yönelik hizmetler vermesine imkân vermiştir. Burada bahsedilebilecek çok sayıda durum vardır.

Bu nedenle Twitter hesabım kapatılan kişiler, durumu bunlarla çözüp çözemeyeceğini merak eder. Bu konuda hesabınız kapatılmış veya askıya alınmışsa, tek çözebilecek tarafından Twitter olduğu bilinmelidir. Haricinde farklı bir üçüncü parti uygulama veya site size yardım edemez.

Bu nedenle bu tarz programlara, web sitelerine dikkatli yaklaşmanız gerekir. Zira bazı bilgilerinizi  çalıyor olması muhtemeldir. Eğer hesabınızı geri almak istiyorsanız tek çözüm platformla irtibat kurmak, durumu anlatmaktır. Şayet reddedilirseniz tek çareniz yeni bir hesap açmadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67