Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Twitter günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Sunduğu özellikleriyle oldukça popüler olup, global çapta milyonlarca üyeye sahiptir. Her geçen gün de yeni üyeler platforma kayıt olur.

Bununla beraber Twitter hesabı kalıcı olarak nasıl silinir diyen birçok kişi de vardır. Zira bazı üyeler artık hesabını kullanmama kararını alabilir. Vaziyet böyle olunca çoğu insan, hesabının orada beklemesini de istemez. Ancak silme işlemlerinin nasıl olduğu her zaman bir soru işaretidir. Zira eski üyeler de daha önce buna gerek duymamışsa ne yapması gerektiğini bilemez.

Peki, eğer hesabınızı silmek istiyorsanız ne yapmalısınız ve nelere dikkat etmelisiniz?

Twitter Hesabını Devre Dışı Alma

Twitter kalıcı hesap silme oldukça kolay ve basit bir işlemdir. Doğru aşamaları takip ederseniz, yalnızca dakikalar içerisinde silebilirsiniz. Bunun için şu işlemler takip edilmelidir;

  1. Silmek istediğiniz Twitter hesabına giriş yapın.
  2. Sayfa yüklenince daha fazla üzerine tıklayarak, buradan ayarlara erişin.
  3. Hesabınız kısmına gelin.
  4. Hesabını devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.
  5. Bilgilendirme metnini okuyun.

Ardından şifrenizi de girerek, işlemleri tamamlayın. Peki, Twitter hesap silme şifresi bilinmeyen nasıl yapılır? Eğer otomatik doldurma ile Twitter’a giriyorsanız ve şifrenizi unutmuşsanız hesap silme sorun çıkarabilir. Zira şifrenizi girmeniz gerekir. Günümüzde birçok kişi birden fazla platformda sitede şifreye sahip olduğu için bazılarını unutabilir.

Bu durumda silme yönünde kararlıysanız, şifre sıfırlama yapılır. Bunun için öncelikle https://twitter.com/account/begin_password_reset adresine girilir. Ardından karşınıza gelen sayfada e-posta adresi, telefon numarası veya kullanıcı adı yazılarak arama denir. Sonrasında ise çıkan sonucun siz olduğu doğrulanır ve mail adresine gönderme yapılır. Eğe buna erişim yoksa bunlara erişimin yok mu seçilir.

Ardından yönlendirilen sayfada şifremi unuttum seçeneğini işaretleyin. Telefon numaranızı girip diğer zorunlu yerleri de doldurarak, sıfırlamayı yapın. Şifreyi bu şekilde elde ettikten sonra silme işlemlerini yukarıda anlattığımız üzere yapın.

Twitter Silinen Hesabın Kullanıcı Adı Alınır Mı?

Twitter hesabını silme için çoğu kişinin yaptığı ilk hata, hesabı silerken kullanıcı adını değiştirmemedir. Bunun temel nedeni insanların silinmesi nedeniyle, tekrar alınabileceğini düşünmesidir. Ancak bu yanlış bir düşünce olup, silinen hesabın kullanıcı adı alınmayabilir.

Bu durumda sadece diğer Twitter üyeleri değil, hesabın sahibi de önceki kullanıcı adını alamaz. Dolayısıyla önce kullanıcı adını değiştirmeniz önerilir. Bunun için sileceğiniz hesap açılır ve profil simgesine gelinir. Bunun altından da ayarlar kısmı seçilir. Sonrasında ise yeni bir kullanıcı ismi tespit edilir.

Sildiğiniz hesaptaki e-mail adresini değiştirmezseniz, aynı mail adresiyle ikinci kez kayıt olamayabilirsiniz. Bu nedenle silmeden önce yukarıda bahsettiğimiz alanı kullanarak mail değişikliği yapma da önerilir.  Tüm işlemler yapılıp silme yapılınca 30 gün beklemeye alınır.

Peki, bu hızlanır ve hemen silme olur mu? Buradaki bekleme süresinin amacı kişilerin hesabını geri alma istemesine yöneliktir. Böylece kullanıcı fikrini değiştirirse hemen işlem yapabilir. Buna ek olarak hesabınız çalınmışsa ve silme emri verilmişse, hesabınızı tamamen kaybetme riski azaltılır.

Kilitlenmiş Hesap Nasıl Sinilir?

Twitter içerisindeki bazı hesaplar farklı nedenlerden dolayı askıya alınabilir veya kilitlenebilir. Peki, Twitter askıya alınan hesabı silme nasıl yapılır? Bu kullanıcılardan bazıları da askı durumunu kaldırma, çözmek yerine tamamen silmeyi tercih edebilir. Bunun için platformun sorun giderme makalelerine bakabilir, https://help.twitter.com/tr/forms/account-access/reactivate-my-account linkine girebilir, platformla irtibat kurarak talebinizi iletebilirsiniz.

Bundan sonra gerekli silme işlemleri hakkında bilgiler alabilir ve hesabınızı silmek istediğinizi söyleyebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67