Twitter Eski Tweetleri Gizleyecek!

Twitter Eski Tweetleri Gizleyecek!

Twitter sosyal medya platformları arasında en sık özellik testi yapanlar arasında bulunuyor. Bu bağlamda firma yeni bazı gizlilik özelliklerinin testini gerçekleştiriyor. Twitter tweet gizleme ile kişiler artık hesaplarında daha ayrıntılı bir kontrole sahip olabilecek. Üstelik üyeler insanların hangi gönderilerini görüp, göremeyeceğini de kendisi tespit edebilecek.

Her sosyal medya platformunda gizlilik ve mahremiyet ön planda tutuluyor. Ancak özellikle son zamanlarda konu daha fazla gündeme geliyor. Twitter da tam bu konuyla alakalı bir takım çalışmalar gerçekleştirmekte. Sosyal gizlilik fonksiyonları sayesinde, kullanıcılar hesaplarını gizlilik açısından daha iyi kontrol edebilecek.

Yeni düzenlemeler henüz test aşamasında olmakla birlikte kişilerin,

Eski mesajlarını arşivleyebileceği,

Takipçi listelerini düzenleyebileceği,

Paylaşımların ne zaman otomatik gizleneceğine dair kararları alabileceği görülüyor.

Söz konusu özellik, başta yıllardır platformu kullanan kişiler olmak üzere birçok kişiye avantaj sunacak.

Twitter’da Eski Tweetler Nasıl Silinir?

Twitter bilindiği üzere uzun yıllardır global çapta kullanılıyor. Bu bakımdan içinde yıllardır kullanıcısı olan bir kitle bulunuyor. Dolayısıyla birçok hesap geçmişe gittikçe genişleyen bir tweet listesine sahip.

Her ne kadar bu durum bazı kişilerin ilgisini çekiyor da olsa hesabın sahibi için durum böyle değil. Zira geçmişe gidildikçe kişiler paylaşımlar da farklılaşıyor. Bu durum insanların, kendi eliyle yazdığı gönderileri beğenmemesine neden açıyor. Bu gibi durumlar sebebiyle hızlı ve seri bir şekilde silme yöntemi sürekli incelenmekte.

Ancak bunun için bilindiği gibi seçenekler çok kısıtlı. Üçüncü parti uygulamaların da güvenlik riski oluşturması sebebiyle bir çıkmaz yaşanıyor. Ancak Twitter tweet gizleme özelliği bu konuya pratik bir çözüm bulmanızı sağlıyor.

Bu bağlamda belirli paylaşımlarınızın hiç kimse tarafından görülmemesini istiyorsanız, sadece gerekli ayarlamayı yapmanız yeterli oluyor.

Tweet Gizliliği Nedir?

Her ne kadar özellik çok basit gibi dursa da birçok kişinin Tweet gizliliğini anlamadığı belirtiliyor. Zira firma tarafından yapılan araştırma, üyelerin bunu anlamadığına işaret ediyor.  Bu durum doğal olarak insanların Twitter’ı daha az kullanmalarına, platform içinde kendilerini rahatlıkla ifade edememelerine sebep oluyor.

Bu noktada Twitter, üyelerin çekincelerini minimum seviyeye indirmek ve gizlilikte yardımcı olabilmek için testler yapıyor. Zira bilindiği üzere Tweetler eskiye indikçe kullanıcıların utangaçlık seviyesi üst seviyelere çıkabiliyor.

Bu noktada Twitter tweet gizleme ekstra bir seçenek sunarak sorunu ortadan kaldırıyor. Ancak konsept hâlâ geliştirme aşamasında.

Hangi Özellikler Mevcut?

Sosyal medya platformları tarafından getirilen özellikler, birçok üye tarafından yoğun bir biçimde takip edilmekte. Bu nedenle Twitter tarafından duyurulan bu özellik de platformda bulunan çok sayıda kullanıcının ilgisini şimdiden çekmiş durumda.

Her ne kadar burada sunulan özelliklerden biri Twitter tweet gizleme olsa da tek seçenek bu değil. Diğerleri açıklamalarıyla şöyle;

Tweet arşivleme özelliği: Bu özellik kişilerin tweetlerini bir süre sonra arşive kaldırmasına yardım edecek. Bunlar sadece kişiler tarafından görüntülenebilecek. Ayrıca gizlenme süresi için bazı alternatifler de ele alınmakta.

Takipçi çıkarma özelliği: Bilindiği üzere Twitter’dan bir takipçinizi çıkarmak istiyorsanız engellemeniz gerekiyor. Bu birçok kişi tarafından şikâyet ediliyor. Platform artık kişilere takipçi listesinden, eleme yapma olanağı sunuyor.

Beğeni gizleme özelliği: Her ne kadar paylaşımların beğeni sayıları herkes tarafından merak edilse de bunları gizlemek isteyen geniş bir kullanıcı kitlesinin varlığı da biliniyor. Platform artık buna da imkân tanıyor.

Tartışmalardan çıkarma özelliği: Kamuya açık olan tartışmaların yöneticileri, bazı kullanıcıları artık atabiliyor.

Bunlar kapsamında Twitter, kullanıcı gizliliğini de yükseltmeyi amaçlıyor.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67