Twitter DM Kapatma Nasıl Yapılır?

Twitter DM Kapatma Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformlarının yoğun bir kullanım bulduğu günümüzde, Twitter birçok üyesi tarafından yoğun şekilde kullanılır. İnsanlar arasında kolay bir iletişim imkânı sunar. Ancak Twitter DM kapatma nasıl yapılır da bazı kullanıcılar tarafından sorulur.

DM olarak da kısaltılan Direct Message, dünyanın neresinde olursa olsun, iki kişiye kolay bir iletişim kurma imkânı sunar. Ancak bazı insanlar birçok nedenle mesaj almamayı tercih edebilir. Özellikle daha sade bir kullanım yapmak isteyenler, rahatsız edilmemek için bunu tercih eder.

Kitlesini arttırmak isteyen bazı platform üyeleri de daha profesyonel ve merak uyandırıcı bir hesap görünümü için tercih edebilir. Peki, Twitter DM kapatma hakkında bilmeniz gerekenler neler?

Twitter DM Nedir?

Twitter içerisine her gün çok sayıda kişi katılır. Bu nedenle bazı kullanıcılar tüm özellikleri ve kısaltmaları bilemeyebilir. Bu kapsamda DM kelimesi “Direct Message” kelimelerinin bir kısaltmasıdır. Platform içerisinde bulunan üyelere, hangi zamanda ve konumda olursa olsun mesaj atmasını sağlar.

Twitter’da DM nasıl atılır da oldukça kolaydır. Tek yapılması gereken mesaj atılmak istenen kişinin profilini açıp, gerekli simgeye tıklamadır. Ardından mesaj yazılarak, yollanır. Sonrasında da karşıdaki kişinin geri dönmesi beklenir.

Twitter DM Kapatma Nasıl Yapılır?

Twitter’da DM kapatma 2021 birçok kullanıcı tarafından merak edilir. Her insanın tercih etme nedeni farklıdır. Ancak genel hatlarıyla bakılacak olduğunda sade kullanım yapmak, mesaj almamak isteyen kişiler tarafından tercih edildiği görülür. Peki, bunun için ne yapılmalıdır?

İlk olarak Twitter’a girin.

Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınızı açın.

Fotoğrafınızın bulunduğu alana gelin. Ardından ayarlar bölümüne gelin.

Güvenlik ve gizlilik alanına tıklayın.

Sayfada Direct Message’ları reddet seçeneğine tıklayın.

Kaydedin.

Tüm bu maddeler ardından işlemleriniz kaydedilir. Peki, popüler olmak isteyenler için özellik kullanışlı mıdır?

Twitter DM Kapatma Etkileşim Sağlar Mı?

Twitter DM kapatma 2020 tanınmak, bir kitle sahibi olmak isteyen kişiler tarafından da kullanılabilir. Zira bu konuda herhangi bir kısıtlama yoktur. Ancak bu durum tavsiye edilmez.

Kişilerin bu özelliği kullanma nedenine baktığımızda daha merak edilir olma, profesyonel bir görünüm çizme isteği görülür. Ancak bu durum çoğu kişi tarafından olumlu karşılanmaz. Zira insanlar size ulaşmak, mesaj atmak ister.

Cevap vermek istemeseniz dahi bu özelliği kapatmak, onların gözünde olumsuz görülür. Zira bu durumda birçok kişi sizi daha çok merak etmek yerine takibi bırakıp, etkileşim vermeyebilir. Bu nedenle duruma dikkat etmeniz gerekir.

Twitter DM Atamama

Twitter tarafından sunulan özellik ardından birçok kullanıcı bu kişiye artık direkt mesaj gönderemezsin sorusuna bir yanıt aramaktadır. Bunun temel nedeni karşınızdaki kişinin, mesaj almayı kapatış olmasıdır.

Bunun farklı nedenleri vardır. Ancak bazı kullanıcılar atılamayan kişilere de gönderme yolu arar. Eğer siz de bunlardan biriyseniz, duruma çare olmadığı bilinmelidir. Çünkü tek yapabileceğiniz o kişinin mesaj almayı aktif hale getirmeyi beklemedir.

Twitter direkt mesaj gönderilemedi hatası farklı sebeplerle de olabilir. Eğer platformunuz güncel değilse, bu durum soruna neden olabilir. Bu sebeple App Store uygulamanıza girerek, güncelliği test etmeniz önerilir. Böylece sorun varsa, kısa sürede çözmeniz mümkün olabilir.

Aynı zamanda telefonda da benzer bir update problemi yer alabilir. Burada da gerekli güncelleme yapılıp, ardından da denenmelidir. Twitter DM atamıyorum hâlâ devam ediyorsa mobil uygulama kaldırılıp, tekrar kurulmalıdır. Hiçbir yöntemle başarıya ulaşamamışsanız ve karşıdaki kişi mesajları kapatmamışsa, platformla irtibat kurmanız gerekir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67