Twitter Blue Ücreti Ne Kadar?

Twitter Blue Ücreti Ne Kadar?

Twitter’in uzun süredir konuşulan özelliği Twitter Blue hakkında birçok kişi fiyatının ne kadar olacağını merak etmekte. Bu konuda her kullanıcı farklı kullanıcı görüşlere sahip olsa da, abonelik sistemine birçok kullanıcı karşı çıkmaktaydı. Zira yıllardan beri ücretsiz olarak tüm özellikler kullanılabilmekteydi.

Ancak abonelik sistemi, buna geçen kullanıcılara yeni özellikler sunacağı için birçok kişi durumu olumsuz karşılamıştı. Bundan sonra özellik hakkında birçok kullanıcı, yakından takip etmeye başladı. Bu konuda güncel haberlere göre,  abonelik sisteminin ücreti belli oldu.

Platformun App Store üzerinde yer alan bilgileri, bu konuda bilgi sağlamakta. Bu konuda Amerika Birleşik Devletleri için fiyatı 2,99 olarak belirlenmiş durumda. Ülkemizde ise 30,99 Türk Lirası. Burada platformunda Amerika Birleşik Devletleri üzerindeki fiyatı 2,99 Euro olarak Avrupa ülkelerine sunduğu, Avrupa fiyatının da Türk Lirası bazında sabitlediği düşünülmekte.

Özellik Sunuldu Mu?

Fiyatların duyulmaya başlamasıyla beraber birçok kullanıcı özelliğin kullanıma başlayıp, başlamadığını da merak etmeye başladı. Ancak özellik henüz kullanıma sunulmuş değil. Dolayısıyla her ne kadar aşırı derecede küçük bir olasılık bulunsa da söz konusu ücretler değiştirilebilir. Bu sebeple platform hakkındaki haberleri yakından takip etmek gerek.

Bunlara ek olarak Google Play Store üzerindeki Twitter uygulamasına bakıldığında, uygulama içerisinde gerçekleştirilen satın alımlar için 47,99 Türk Lirası verilmekte. Bununla beraber Blue için henüz bilgi yer almamakta.

Hangi Özellikleri Sunuyor?

Peki, Twitter Blue hangi özelliklere sahip? Twitter’ın bu seçeneğe geçici arttırmak için birçok özellik sunduğu anlaşılmakta. Bunlara geçmeden önce, zaman ilerledikçe daha fazlasının da sunulacağını söylenebilir. Zira platformun Blue özelliğini tanıtmasının nedenlerinden biri de Twitter’a ek gelir kaynağı sağlamak.

Özellikle tanıtım ardından istediği sonuçları alamazsa, daha çekici hale getirmek için bunu yapmaktan çekinmeyebilir. Ancak güncel olarak tanıtılan özelliklerden biri tweet geri alma. Burada adından da anlaşılacağı, gönderilen bir tweet geri alınabilecek.

Ancak bu istenen zaman olmayacak; zira paylaşımın yapılması ardından kişilere bunu geri alabilmesi için belirli bir süre tanınacak. Şayet bu süreç içerisinde işlem yapmazsa başarılı şekilde paylaşılacak. Eğer kelime hatalarından ve bilgi yanlışlarından hoşlanmıyorsanız ve bir hataya düştüğünüzü fark ederseniz, böylece pratik bir çözüm sunulacak.

Peki, bu zaman değerlendirilmezse ne olacak? Eğer o tweet’in görülmemesi için ısrarcıysanız, silme işlemini de uygulayabileceğinizi söyleyelim. Buna ek olarak sunulan özelliklerden bir tanesi de “flood” türü paylaşımlar için getirilen okuma modu. Böylece bu tür paylaşımlar daha pratik bir şekilde okunabilmekte.

Bilindiği gibi Twitter, atılan her tweet için belirli bir karakter vermekte. Ancak bazı durumlarda, kişiler daha geniş bir anlatıma gereksinim duyabilmekte. Bu durumda çözüm olarak da flood gönderiler devreye girmekte. Twitter Blue tam da bu tür gönderilerin, daha iyi okunabilmesine yardımcı olmakta.

Ayrıca Twitter Blue koleksiyonlar özelliğine de sahip. Bu sayede abonelere özel uygulama simgeleri, farklı tema renkleri, favori tweetleri kaydetme ve bir süre sonra da düzenleme gibi zengin seçenekler sunmakta.

Her ne kadar ne zaman çıkacağı bilinmese de, fiyatların belli olması kısa süre sonra aramıza geleceğini düşündürmekte.

Tercih Edilir Mi?

Twitter Blue her ne kadar zengin özellikler sunsa da, birçok kişi geri alma özelliğini düşünmekte. Her ne kadar etkili bir çözüm olsa da basit olarak silme ve tekrar yazma seçeneği hâlâ aktif durumda. Ancak diğer özellikleri incelendiğinde kullanışlı olduğu görülmekte.

Her ne kadar tercih edecek kişiler mutlaka olacak da olsa, bu sayının platformun arzuladığı rakamda olup, olmadığı tanıtımın ardından belirli bir süre geçtikten sonra öğrenilebilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67