Twitch Üzerinden Yayıncı Olup Nasıl Para Kazanılır?

Twitch Üzerinden Yayıncı Olup Nasıl Para Kazanılır?

Twitch üzerinden yayın yaparak para kazanmak, birçok kişinin hedefleri arasındadır. Burada farklı yöntemler mevcut olup, bir tanesi de iştirak olmadır. Twitch partnerlik için gerekenler şu şekilde madde halinde verilebilir;

  1. Minimum 50 takipçiye sahip olunmalıdır.
  2. Son 30 gün çerçevesinde eş zamanla 3 ve üzeri izleyicisi olmalıdır.
  3. Son 30 gün çerçevesinde minimum 7 değişik gün yayın açılmalıdır.
  4. Son 30 gün kapsamında minimum 500 dakika yayın bulunmalıdır.

Bunların tamamlanmasıyla beraber gerekli başvuru işlemleri yapılabilir.  Ancak bunun haricinde farklı yöntemler de vardır. Zira izleyiciler de yayıncılara dilediği miktarda para hediye edebilmektedir. Ayrıca firmaların da reklamları alınabilir.

Twitch İştiraki Nasıl Olunur?

Para kazanmanın günümüzde farklı yöntemleri mevcut olup, Twitch de bunlar arasındadır. Partnerlik kapsamında Twitch para kazanma aktif etme oldukça kolay olup, öncelikle programa genel bilgiler yardımıyla programa kayıt olunur.

Ardından da şartlar kabul edilmelidir. Bu bakımdan iştirak sözleşmesi imzalanmalıdır. Bundan sonra hizmet vergisi bilgi formu, telif ücreti formları girilir.  Vergi bilgileri Amazon’a iletildikten sonra tipalti formu doldurulur.

Böylece kolay bir şekilde iştirak olma işlemleri sonlandırılır. Tercih edebileceğiniz farklı ödeme yöntemleri mevcut olup şu şekildedir;

  1. Banka Hesabına Doğrudan Transfer
  2. Elektronik Havale - Wire
  3. PayPal
  4. Çek
  5. Ödeme Bekletme

Gerekli alanları doldurmanız ardından, kısa sürede Twitch iştiraki olma tamamlanır. Bundan sonra kanaldaki bitlerden, reklam ve aboneliklerden bir gelir elde edilebilir. Ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, Twitch ile iletişime geçmeniz mümkündür.

Twitch Üzerinden Nasıl Bağış Alınır?

Twitch üzerinden para kazanmak için birçok kişi öncelikle bağışları tercih eder. Bunun temel nedeni, daha kolay bir yöntem olarak görülmesidir. Burada yayında bir kişi performansınızı sevmişse, size istediği miktarda para yollayarak katkıda bulunmaktadır.

Ancak tek kazanç yöntemi bu değildir. Eğer ortaklık kurarsanız da para kazanmanız mümkündür. Burada gerekli abone ve izleyici şartlarını sağladıktan sonra, platform da onaylarsa sahip olduğunuz kanala subscriber seçeneği eklenir. Bu bağlamda izleyiciler belirli miktar para karşılığı kişilere abone olur.

Paranın ise bir miktarı platforma, kalanı da hesaba aktarılır. Böylece para kazanmanız da mümkün hale gelir.

Reklamlar Üzerinden Para Kazanma

Twitch üzerinden para kazanmak, birçok kişi tarafından arzu edilir. Bunu nedenlerinden biri de oldukça kolay görünmesidir.

Ancak durum böyle değildir. Twitch para kazanma aktif etme istiyorsanız, kanalınızdaki paylaşımlara dikkat etmeniz, gelişigüzel paylaşmamanız gerekir. Ayrıca rakipleriniz de hiçbir zaman göz ardı edilmemelidir.

Ortaklık, bağış ve iştirak ardından bir diğer para kazanma seçeneği de reklamlardır. Bu kapsamda bir firma ile anlaşarak, yayınlarınızda reklamlarını yapmak teklif edilir. Eğer kabul edilirse bir anlaşma yapılır ve ayrıntılar konuşulur.

Para Kazanmak İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Twitch içerisinde bulunan ortaklık, belirli izlenme başına ücret de verir. Bu nedenle Twitch izlenme başına para ne kadar sorusu, birçok kişinin sorduğu ortak sorulardandır.  Burada her 1000 kişi için, 2 ile 4 Türk Lirası arası farklılaşan ücretler söz konusudur.

Ancak izleyici yükseldikçe bu 3 ile 7,5 Türk Lirası arasında oynar. Eğer buna bağışlar, yaptığınız reklamlardan aldıklarınız katıldıysanız iştirak programı da eklendiğinde oldukça büyük kazançlar vardır.

Lâkin bunları sağlamak için, yaptığınız yayınlar kaliteli ve özgün olmalı, düzenli bir şekilde paylaşım gerçekleştirilmelidir. İzleyici ve abone sayılarınız arttıkça, kazandığınız para da daha fazla artacaktır. Ancak bu hemen olmayacağı için, kaliteden ödün vermeden sabretmek gerekir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67