Tweet Geri Alma Ücretli Olabilir!

Tweet Geri Alma Ücretli Olabilir!

Tweet geri alma ücretli olabilir! Twitter kullanıcılarıyla ilk buluştuğu günden bu yana çok sayıda özelliği tanıttı. Bunlardan bir tanesi de herkesin hatırlayacağı üzere Tweet geri alma. Bilindiği gibi platform, bir süredir buna yönelik çalışmalar gerçekleştirmekte.

Bununla beraber bir zamandır söz konusu özelliğin ücretli üyelere mahsus sunulacağı yönelik konuşmalar mevcut.  Zira yazılımcı olan Jane Manchun tarafından paylaşımı gerçekleşen ekran görüntüleri, kullanım için ücretli abone olmayı işaret etmekte.

Twitter Geri Alma Butonu Ücretli Olabilir!

Twitter içerisinde ilk sunulduğu günden bu yana çok sayıda kullanıcı mevcuttur. Dinamik yapısı nedeniyle oldukça sevilen özelliklere sahiptir.

Ancak Twitter, her sosyal medya platformu gibi kendini bir adım öteye taşımak, güncel olmak ve geri düşmemek için yeni özellikler sunmaya devam etmekte. Bu kapsamda sunulan seçeneklerden bir tanesi de tweet geri alma.

Platformu kullananların yakından takip edenlerin bildiği gibi bir süredir geri alma, kullanıcılar arasında konuşulmakta. Bazı kişiler gerekli görürken, bir kısmı da gereksiz olduğunu düşünmekte.  Bununla beraber yazılımcı olan Jane Manchun tarafından paylaşılan bazı ekran görüntüleri, özelliğin sadece ücretli olabileceğine işaret etmekte.

Tam adı “Jane Manchun Wong” olan yazılımcı, geride bıraktığımız günlerde tersine mühendislik uygulamasıyla, geri almayı tespit etmişti. Bu konuda yer alan bazı bilgilere göre paylaşım yapıldıktan sonra açılabilir pencere olarak görülecek. Şayet geri alma tuşu üzerindeki sayılar sıfırı bulmadan işlem yapılırsa, paylaşılmayacak.

Bu bakımdan özellik, Gmail servisini de anımsatmakta. Zira bilindiği gibi Gmail ile mail yollandığında sol alt köşede maili “geri alma” için bir link gelmekte. Eğer üzerinde ilgili butonu tıklanırsa, mail gönderimi derhal iptal edilmekte.  Dolayısıyla hiç gönderilmemiş olmakta.

Her ne kadar bazı kullanıcılar özelliği oldukça kullanışlı bulsa da, Wong tarafından paylaşılan bazı ekran görüntüleri, abonelik çerçevesinde olacağına yönelik bazı paylaşımlarda bulundu. Ekran görüntüleri, özelliğin kullanımı için “abone olunması” gerektiğini belirtmekte.

Tweet Geri Alma Ne Zaman Sunulacak?

Peki, Tweet geri alma ne zaman sunulacak? Özelliğin duyulmasıyla beraber çok sayıda kullanıcı ne zaman çıkacağına yönelik çok sayıda soru sormaya da başladı. Zira yeni özellikler çoğu platform üyesi tarafından heyecanla takip edilmekte.

Ancak konu hakkında ne zaman sunulacağına dair bilgiler henüz bulunmamakta. Bununla beraber tarihler ilerledikçe, konunun açıklık kazanacağı belirtilebilir.

Tweet Geri Alma Ücreti Ne Kadar?

Twitter tarafından sunulan yeni özelliğin ücretli olabileceğine dair haberlerin gelmesiyle beraber, bazı kişiler fiyatı hakkında da araştırma yapmaya başladı. Zira ne kadar olacağı büyük bir merak konusu. Ancak konu hakkında bilgi henüz yer almamakta.

Bununla beraber tarihler ilerledikçe, daha fazla bilgi alınması beklenmekte.

Tweet Geri Alma Nasıl Kullanılmakta?

Peki, merak edenler için tweet geri alma nasıl kullanılacak? Bu konuda platformun oldukça pratik bir kullanım sunduğu görülmekte. Zira bir gönderi hazırlanıp, paylaşımdan sonra bir süre geri çekme izni verilecek. Ancak burada dikkat etmek gerekli.  Çünkü özellik belirli bir süre için geçerli.

Eğer sayaç sıfıra gelirse, özellik de yeni bir paylaşıma kadar pasif durumda kalacak. Diğer kelimelerle eski bir tweet’i geri alma imkânı bulunmamakta.

Peki, özellik nasıl? Bu konuda bazı kişiler her ne kadar çok yararlı da bulsa, bir takım kullanıcılar tweet silme ile arasında herhangi bir fark olmadığını düşünebilir. Ancak özellik kullanıma sunulduktan sonra, ne kadar faydalı olduğu daha net görülebilir. Zira farklı seçenekler sunması da mümkün.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67