Tumblr'dan Nasıl Para Kazanabilirim? 2022 Güncel

Tumblr'dan Nasıl Para Kazanabilirim? 2022 Güncel

Tumblr'dan nasıl para kazanabilirim 2022 güncel konusu, internet üzerinden para kazanmak isteyen bireyler tarafından sık sık araştırılan konular arasında yerini almaktadır. Günümüzde pek çok insan farklı sosyal mecralar üzerinden gerek reklam yaparak gerek ise linkler ile yönlendirmeler yaparak para kazanabilmektedir. Bu bağlamda para kazanmanın mümkün olduğu platformlardan bir tanesi de Tumblr uygulamasıdır.

Tumblr, her yaştan insanın kullanabileceği ve pek çok formatta kişiselleştirilmiş içeriğe sahiptir. Resim, blog, link, gif, ses, video gibi farklı formatlarda oluşturulan içerikler sayesinde her birey kendi zevklerine uygun içeriklere erişim sağlayabilmektedir. Üstelik link verme, backlink yapma, adsense gibi yöntemler ile Tumblr üzerinden para kazanabilmektedir. Aşağıdaki başlıkları inceleyerek Tumblr platformu hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve bu platform üzerinden para kazanma yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Tumblr Uygulaması Nedir?

Tumblr uygulaması detayları

Tumblr uygulaması nedir diye düşünen ve bu platform üzerinden para kazanmak isteyen bireyler, ilk olarak bu uygulama hakkında daha detaylı bilgi edinmelidir. Bu sayede uygulamanın özelliklerini ve mantığını çok daha kolay şekilde anlayabilir ve böylelikle para kazanmak istediğiniz uygulamayı yakından öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki listede Tumblr ile ilgili detaylı bilgiler sıralanmaktadır.

 1. Tumblr uygulaması bir tür blog sitesidir. Bu site üzerinde istediğiniz temayı kullanarak içerik paylaşımı yapabilirsiniz.
 2. Kişiselleştirilmiş içeriklere bu platform üzerinden ulaşmak ve yeni içerikler oluşturmak mümkündür.
 3. İnsanların birbiri ile etkileşim kurmasına vesile olan Tumblr, ayrıca insanların birbirini etkileyebileceği bir platformdur.
 4. Tumblr’dan resim, video, ses, kolaj paylaşımı yapılabilmektedir. Buna ek olarak link paylaşımları yapabilmek de mümkündür.
 5. Tumblr kullanıcıları, kendi zevk ve ilgi alanlarına göre bloglarını özelleştirebilmektedir. Bu sayede de her kullanıcı, kendiyle aynı zevkleri paylaşan kişilere ulaşabilmektedir.

Yukarıdaki listeden de görülebildiği üzere Tumblr adı verilen ve 2007 yılında kullanılmaya başlanan bu uygulama, bir blog sitesi olup pek çok özelliğe sahiptir.

Tumblr Takipçi Kasma

Tumblr platformunda para kazanmaya başlamak isteyen bireyler, ilk olarak daha geniş kitlelere hitap edebilmek ve bu sayede de kazançlarının yüksek olmasını sağlamak için Tumblr takipçi kasma işleminin nasıl yapılabileceğini merak etmektedir.  Tumblr platformunda sizi takip eden kullanıcıların sayısını arttırabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Ancak temel olarak 10 unsura dikkat ederek takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

 1. İlk olarak Tumblr platformundaki hesap isminizi doğru seçmelisiniz. Çok uzun olmayan ve akılda kalıcı isimler, insanların her zaman dikkatini çekecek ve profilinizin albenisini arttıracaktır.
 2. Profil tasarımı, Tumblr’da takipçi arttırma işlemi için oldukça önemlidir. Her kullanıcının kendi zevkleri doğrultusunda tasarlayabileceği profilleri, mutlaka ilgi çekici olmalıdır.
 3. Eğer Tumblr’da insanların sizi takip etmesini istiyorsanız, siz de ilginizi çeken hesapları takip etmeli ve karşılıklı etkileşim sağlamaya özen göstermelisiniz.
 4. Her platformda olduğu gibi Tumblr uygulamasında da paylaşımlarınızı yaparken etiket kullanmalısınız. Bu sayede spesifik aramalarda ön plana çıkabilirsiniz.
 5. Paylaşımlarınızı belirli bir programa sadık kalarak planlamalı ve düzenli paylaşımlar yapmaya dikkat etmelisiniz.
 6. İnsanlar sosyal medya platformlarını eğlenmek için kullandığı için içeriklerinizi eğlenceli ve özgün şekilde paylaşmalısınız.
 7. Eğer bir yazı paylaşmak istiyorsanız, yazınızı destekleyecek görseller kullanarak içeriklerinizin daha çekici gözükmesini sağlayabilir ve bu sayede de takipçinizi arttırabilirsiniz.
 8. İçeriklerinizi paylaşacağınız saatlere dikkat etmelisiniz. Örneğin mesai öncesi, öğle arası ve mesai sonrası saatler, insanların sosyal medyayı en aktif şekilde kullandığı saatlerdir. Bu nedenle paylaşım saatlerinizi bu zaman dilimlerine göre planlayarak daha fazla etkileşim alabilirsiniz.
 9. Etkin olmaya özen göstermeniz de oldukça önemlidir. Yalnızca içerik paylaşmamalı, aynı zamanda paylaşılan içeriklere de göz atmalısınız.
 10. Tumblr hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarınızla bağlayarak etkileşim ve takipçi sayınızın artmasına vesile olabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen hususlara dikkat ederseniz, Tumblr hesabı nasıl büyütülür sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

Tumblr’dan Nasıl Para Kazanılır?

Tumblr’dan nasıl para kazanılır sorusuna yanıt arayan bireyler,  bu noktada Tumblr üzerinden birden fazla yöntem ile para kazanmanın mümkün olduğunu bilmelidir. Aşağıdaki listeye göz atarak bu yöntemleri öğrenebilirsiniz.

 • Backlink satışı yaparak para kazanmak
 • Adsense reklamları ile para kazanmak
 • Editörlük yaparak para kazanmak
 • Sponsorluk ile para kazanmak

Bu yöntemleri nasıl yapabileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki başlıkları okuyabilir ve blogger olarak da tabir edilen Tumblr içerik üreticiliği yöntemi ile para kazanmanın yolları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Backlink Satışı Yaparak Para Kazanmak

Backlink, Tumblr platformu üzerinde en bilinen para kazanma yöntemlerinden bir tanesidir. Tumblr para kazanma işlemi yapmak istiyorsanız, backlink sayesinde link satışı yapabilir ve alıcılar ile anlaşma sağlayarak re-blog işlemi yapabilirsiniz. Bu noktada re-blog ile link satışı yapmanızı isteyecek pek çok alıcı bulabilmeniz de mümkündür. Ancak bilinmesi gerekir ki, link satışı yapabilmek için takipçi sayınızın yüksek olması gerekir. Aksi halde yapacağınız link satışları etkili olmayacak ve tercihte geri plana düşecektir.

Adsense Reklamları İle Para Kazanmak

Adsense reklamları ile para kazanma, sayfanıza eklenecek reklamların görüntülenme ve tıklanma sayılarına bağlı olarak gelir elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Tumblr reklam alma işlemi yapmak için takipçi sayınızın yüksek olması oldukça önemlidir. Zira bilindiği üzere her platform ve internet sitesinde büyük bir etkileşim olmaz ise, reklamlardan para kazanmak pek de mümkün olmayacaktır.

Adsense reklamlarını alabilmek ve bu yöntem ile para kazanmak için Google Adsense üzerinden bir kayıt oluşturmanız ve hesap açarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu adımdan sonra hesabınızın reklamlar için uygun olup olmadığı incelenecek ve geri bildirim sağlanacaktır. Gerekli kodlamalar ile birlikte reklamlara her tıklanması durumunda da hesabınıza para aktarılacaktır.

Editörlük Yaparak Para Kazanmak

Editörlük yaparak para kazanmak, Tumblr platformu üzerinde para kazanmanın bir diğer yöntemidir. Eğer profesyonel bir hesap sahibi ile anlaşma sağlarsanız, o hesabı para karşılığında yönetebilir ve gerekli paylaşım ve düzenlemeleri yaparak para kazanabilirsiniz. Bu noktada Tumblr hesabınızın belirli bir takipçi seviyesine erişmesine de gerek yoktur.

Editörlük yapabilmek için online ilanlara göz atabilir veya profesyonel hesaplarla iletişime geçebilirsiniz. Bu editörlük işlemlerini yapabilmek için internet ve Tumblr kullanmayı iyi bilmeniz ve gönderi programına sadık kalmanız da oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Sponsorluk ile Para Kazanmak

Tumblr sponsorluk ile para kazanma

Her sosyal medya platformunda olduğu gibi Tumblr’da da para kazanmak için sponsorlu işbirliklerini tercih edebilirsiniz. Tumblr üzerinde yüksek takipçisi olan kullanıcılara ulaşan firmalar, reklam yapmaları ve insanları etkileyerek ürün satışlarını arttırmaları için kullanıcılara ücret ödemektedir. Bu bağlamda firma ile yüksek takipçili hesap arasında yapılan anlaşmaya uygunluk göstermek oldukça önemlidir.

Örnek vermek gerekirse bir giyim firması işbirliği teklifi yaptığı ve şartları belirlediği zaman, bu hususlara dikkat ederek paylaşım ve tanıtım yapılmalıdır. Firmanın sunduğu tüm şartların eksiksiz şekilde yerine getirilmesi durumunda da anlaşmanın başında belirtilen tutar, sizlere gönderilecektir. Tüm bu yöntemler ile kolay bir şekilde para kazanabilir ve sosyal medya platformları üzerinden istediğiniz başarıya erişerek ek gelir elde edebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67