Tüm Youtube Videolarına Reklam Geliyor

Tüm Youtube Videolarına Reklam Geliyor

Youtube dünyanın en çok video paylaşımı yapılan platformu olarak yer alıyor. Milyonlarca farklı kullanıcısı bulunan Youtube, son zamanlarında reklamları ile de gündeme geliyor. Yeni alınan bir karara göre bütün Youtube videolarına reklam geliyor. İzleyicileri mutsuz eden habere göre, artık paylaşılan bütün videolarda reklam olacak. Büyük içerik üreticisi olmayan profillerin elde ettiği gelirler ise üreticilere sunulmayacak.

Youtube Premium özelliğini çıkardığı andan itibaren birçok kişi platformdan uzaklaşmıştı. Kullanıcıların Premium kullanıcısı olması için reklam sayılarını arttırmış ve her videonun başına iki tane reklam koymuştu. Reklamlardan hoşlanmayan kullanıcıların sayısı oldukça çok olmasına rağmen, site hala aktif bir şekilde hizmet vermeye devam etti. Zaman içerisinde kullanıcılar platformdaki reklamlara alıştı ve Premium kullanıcı sayısı da oldukça fazla arttı.

Youtube Premium reklamsız olarak hizmet sunması nedeni ile oldukça fazla ilgi görmeye başladı. Her ay belirli bir ücretlendirmesi olsa bile kişiler keyifli bir video seyri yaşamak için Premium kullanmaya başladı. Premium kullanan kişiler, platformu arka plana alarak kullanabiliyorlar. Arka planda video yürütme seçeneği ile Premium birçok kullanıcı tarafından beğeniliyor. Özellikle reklamlardan uzaklaşmak isteyen kişiler, reklamsız bir video keyfi için Premium seçeneğini tercih ediyorlar.

Reklam Geliri Almayan Kanallarda da Reklam Olacak

Youtube üzerinden gelir sağlayan küçük kanallarda da artık reklam gösterilecek. Bazı kullanıcılar kanallarında reklam yayınlamıyor, yalnızca videolardan gelir sağlıyorlardı. Ancak Youtube tarafından yeni alınan karara göre artık reklam geliri almayan kanallarda da reklam olacak. Bu haber birçok kullanıcıyı ve izleyiciyi üzdü. 1 Haziran tarihinden itibaren resmi olarak bütün videolarda reklam olacak.

Platformun güncel olarak 2,3 milyar kullanıcısı bulunuyor. Yeni alınan karara göre platform bütün içeriklerden para kazanma hakkına sahip oluğunu açıkladı. Bu karara göre Youtube ile ortak bir çalışma gerçekleştirmeyen kişilerin kanallarında da reklam olacak.

Çok takipçisi olmayan ve reklamdan uzak duran kanallar ise bu kararın ardından endişe içerisindeler. Yeni alınan kararın kullanıcıları uzaklaştıracağı düşünülüyor. İçerik üreticileri reklamsız bir hizmet ile kitlesine hitap ederken, bu düzenin bozulmasından oldukça rahatsız. Youtube videoları içerisinde yer alan reklamlar birçok kullanıcı tarafından rahatsız edici bulunuyor ve kişiler reklamın çok olduğu kanallardan uzak duruyorlar. Ancak yeni alınan karar her kanalda reklam olması hakkını veriyor. Bu karara göre Youtube reklam verecek ve verilen reklamdan elde edilen kazanç kanal sahibi ile paylaşılmayacak.

Platformda yer alan kanalların birçoğu reklamsız hizmet vermesi nedeni ile oldukça büyük bir kitleye sahip oldu. Reklamdan sıkılmış olan kullanıcılar, reklamsız video yayını yapan kanallara ilgi gösterdi ve abone oldu. Ancak yeni alınan karara göre Premium üyesi olmayan kullanıcılar artık reklamlarla karşılaşacaklar. Premium üyeliği bulunan kişiler ise reklamsız bir şekilde platformda aktif olarak dolaşabilecekler.

Nasıl Youtube Premium Üyesi Olunur?

Yeni alınan karar sonucunda kişiler nasıl Youtube Premium üyesi olunur? Sorusunun cevabını araştırırlar. Premium üyelik ile birlikte video izlemek artık daha keyifli olacaktır. Kişiler videolarını reklamsız olarak izleyebilecek ve site içerisinde hızlı bir şekilde dolaşabileceklerdir.

Arka planda ve çevrimdışı müzik dinleme imkanı ile birlikte Premium özellik oldukça kullanışlıdır. Kişiler her ay yalnızca belirli bir ücret ödeyerek Premium hesaba sahip olabilirler. Video indirme imkanı da sunan bu özellik, internetsiz ortamlarda da video izleme şansı tanıyor. Belirli zamanlarda kampanya düzenleyen platformun Premium fiyatı değişkenlik göstermektedir. Güncel fiyat bilgisi için siteyi ziyaret edebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67