Trend Topic Olmak İçin Kaç Tweet Olması Gerek?

Trend Topic Olmak İçin Kaç Tweet Olması Gerek?

Twitter kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi de, Twitter’da trend topic olmak için kaç tweet olması gerek? olmaktadır. Twitter’da trend topic olmak, gündem olmak manasına gelmekte olup, her Twitter kullanıcısının genel olarak amacı trend topic olmaktadır. Twitter paylaşımlarının trend topic olması, o kullanıcının daha çabuk tanınmasını sağlamakta ve böylece hızlı bir şekilde Twitter fenomeni olunabilmektedir. Twitter’da trend topic, yani kısa adı ile TT olabilmek içinse, belli bir başlık altında en az 500 tweet atılması gerekmektedir. Böylelikle en az 1 saat içinde olmak şartı ile 500 tweet atılan bir konu başlığı, Twitter uygulamasında trend topic olmaktadır.

Twitter Trend Topic Tweet Sayıları Nedir?

Twitter TT, yani trend topic olmak için atılması gereken tweet sayısı da kendi içerisinde, yani gündemlere göre farklılıklar içermektedir. Bu bağlamda gündem açısından Twitter’da TT olmak için gereken tweet sayıları ise şunlar olmaktadır;

Kişisel gündemde TT olmak için en az 500 tweet atılması lazımdır.

Türkiye gündeminde trend topic olmak için en az 600 tweet atılması gerekmektedir.

Dünya gündeminde trend topic olmak için en az 1500 ile 2000 arasında tweet atılması şarttır.

Twitter Trend Topic Olmak İçin Bir Hesapta Olması Gerekenler Nelerdir?

Twitter uygulamasında bir Twitter kullanıcı hesabının trend topic, yani TT olabilmesi için bir takım koşulları da sağlaması gerekmektedir. Buna bağlı olarak Twitter trend topic olmak için bir hesapta olması gerekenler ise şunlar olmaktadır;

Bir Twitter hesabının uygulama içerisinde trend topic olabilmesi için öncelikle TT listesinde yer alacak olan tweet hakkında bilgisi olması gerekmektedir.

Trend topic olabilmek için 500 ile 2000 arasında farklı hesaptan tweet atılması gerektiği için trend topic olmak isteyen Twitter kullanıcısının, iyi bir abone sayısına ve arkadaş çevresine sahip olması lazımdır.

Twitter’da trend topic olabilmek için ilgili hesabın organik bir hesap olması, yani sahte bir hesap olmaması şarttır. Bot olan hesaplarla yapılan trend topicler Twitter uygulaması tarafından banlanmakta ve uygulamaya girişleri bu şekilde engellenmektedir.

Trend topic yapılmak istenen konunun ya da içeriğin daha önce kullanılmamış ve özgün olması gerekmektedir.

Trend topic olmaya çalışırken, aynı kelimelerle atılan tweetlere yorum yapılması ve retweet edilmesi, TT olmayı kolaylaştıran en önemli etkenlerden birisi olmaktadır.

Aynı zamanda Twitter’da kolay ve hızlı olarak trend topic olabilmek için yapılması gereken paylaşımlarda hashtag, yani etiket kullanılması da büyük önem taşımaktadır.

TT olabilmek için en önemli etkenlerden biri diğeri de, trend topic gündeminin yoğun olmaması gerekliliğidir. Yoğun olan Twitter gündeminde her zaman için trend topic listesine girmek, yani TT olmak da daha zor olmaktadır.

Twitter Trend Topic Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Twitter uygulamasında trend topic olabilmek için yapılması gerekenler ise şunlar olmaktadır;

Twitter onaylı hesaplar kullanmak

TT listesine girebilmek için yazım kurallarına dikkat etmek

Twitter Onaylı Hesaplar Kullanmak

Twitter onaylı olan hesaplar ile trend topic olmak her zaman Twitter algoritmasına göre daha kolay olmaktadır. Bu nedenle kolay ve hızlı bir şekilde trend topic olabilmek için kullanılan Twitter hesaplarının onaylı olmasına dikkat etmek lazımdır.

TT Listesine Girebilmek İçin Yazım Kurallarına Dikkat Etmek

Twitter trend topic listesinde yer alabilmek için yazım kurallarına dikkat etmekte büyük önem taşımaktadır. TT olmak için atılan tweetlerin, anlamlı ve imla kurallarına dikkat edilerek yazılması gerekmektedir. Bunlara uyularak atılan tweetlerin trend topic olma şansları her zaman için daha yüksek olmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67