Tiktok'tan Takip Etmeyen Kişilere Nasıl Mesaj Atılır?

Tiktok'tan Takip Etmeyen Kişilere Nasıl Mesaj Atılır?

Tik Tok mesaj gönderme platformda bulunan üyeler arasında kolay bir iletişim imkânı sunar. Oldukça popüler bir platform olan TikTok, günümüzde birçok üyeye sahiptir.

Bununla beraber bazı kişiler hiçbir şekilde rahatsız edilmemek de isteyebilir. Zira sadece video izlemek isteniyorsa çoğu zaman tercih edilir. Platform da buna yönelik gerekli ayarı bulundurur. Tek yapılması gereken, kullanıcıların ayarlar kısmından düzenleme yapılmasıdır.

Ayrıca platform getirdiği güvenlik önlemleri kapsamında, 16 yaşından küçüklere mesaj atılmasını da engellemiştir. Zorbalık ve taciz gibi olayları engellemek için olup, farklı sosyal medya platformları da bu gibi uygulamaları bulundurur. Bu kapsamda yaş şartını sağlamayan TikTok kullanıcılarının, mesajlaşması olanaksız hale getirilir.

TikTok Mesaj Nasıl Atılır?

Tik Tok özel mesaj nasıl atılır birçok yeni üyesi tarafından merak edilir. Platformun sunduğu zengin özellikler, her geçen gün çok sayıda kişinin kayıt olmasına temel olur. Dolayısıyla birçok kişi neyin, nasıl kullanıldığını bilemez.

Bunlardan bir tanesi de mesaj yollamadır. Her sosyal medya platformunda olduğu TikTok’ta da üyeler, birbirine mesaj atabilir. Bunun için aşağıdaki maddeler uygulanmalıdır;

Öncelikle TikTok mobile girilir.

Ardından kullanıcı hesabına giriş yapılır.

Mesaj atmak istenen kişinin hesabına girilir.

Mesajlaşma butonuna tıklanır.

Ardından mesaj yazılarak, yollanır. Karşınızdaki kişi mesajı gördüğünde, size geri mesaj dönebilir.

TikTok Mesaj Kapatma Nasıl Yapılır?

Platform her kullanıcıya mesajları kapatma hakkını verir. Zira bazı kişiler diğer üyeler tarafından rahatsız edilmek istemeyebilir. Bu durumda TikTok mesaj ayarları ön plana çıkar. Bunun için yapmanız gereken tüm maddeler şöyledir

TikTok’a mobil’i açın.

Kullanıcı bilgilerinizle giriş yapın.

Ben kısmına girin.

Sağ üst köşeden üç nokta simgesine dokunun.

Gizlilik bölümüne girin. Ardından da “bana kimler mesaj gönderebilir?” kısmına bakın.

Ardından da karşınıza herkes, arkadaşlar ve hiç kimse seçenekleri çıkar. Arkadaşlar butonu yalnızca sizi takip edenlerin mesaj göndermesine izin verir. Ancak kimseden mesaj almak istemiyorsanız, “hiç kimse” seçilir.

TikTok’tan Takip Etmeyen Kişilere Mesaj Atma

TikTok nasıl mesaj atılır oldukça kolaydır. Kişilerin profillerine girildikten sonra anında gerekli simgeye dokunulup, ileti gönderilebilir. Kişi gördükten sonra cevap vermeyi tercih ederse, konuşma başlar.

Ancak bazı kullanıcılar Tik Tok özel mesaj devre dışı bırakıldı sorusuyla da karşı karşıya kalır. Bunun bir nedeni, karşınızdaki kullanıcının 16 yaşından küçük olmasıdır. Zira platformda söz konusu yaş sınırını sağlamayanlara mesaj atılamaz.

Ayrıca diğer bir olasılıkta o kişinin mesaj atmayı arkadaşlarına veya herkese kapatmasıdır. Her iki durumda da mesaj atmak isteyenler tarafından yapılacak bir şey bulunmaz.

Ancak bazı durumlarda telefon ve uygulamanın güncel olmaması, hatalı update’ler de problem olabilir.

TikTok’ta Mesaj Atamıyorum

TikTok mesaj atamıyorum için ilk bilmeniz gereken yukarıda bahsettiğimiz durumlardır. Ancak her ikisi de geçerli değilse ve herkeste aynı sorunu yaşıyorsanız, kısıtlamanız da yoksa telefon, uygulama güncellemesi yapmanız önerilir.

Zira güncel olmayan uygulamalarda problem bazen yaşanabilir. Bunun için tek yapmanız gereken App Store’a girerek, gerekli update işlemlerini yapmadır. Eğer sorun çözülmemişse, telefon yazılımı da güncellemelidir. Zira bazı sorunlar cihazınızdan kaynaklı olabilir.

Şayet iki seçenek de olmamışsa uygulama silinip, tekrar yüklenmelidir. Çünkü hatalı bir güncelleme bu duruma sebep olabilir. Ancak üç seçenek de olmuyorsa, TikTok ile irtibat kurmak önerilir. Eğer yetkililere sorununuzu ve denediğiniz çözümleri aktarırsanız, size kısa sürede konuyla ilgili yanıt verilebilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67