Tiktok'tan Para Kazanmak İçin Takipçi Sayısı

Tiktok'tan Para Kazanmak İçin Takipçi Sayısı

Tiktokta para kazanmak için kaç takipçi gerekir, platform üyeleri tarafından en sık sorulan sorular arasındadır.  Her ne kadar platform yeni de olsa, üzerinden gelir elde eden çok sayıda kişi mevcuttur.

Eğer sponsor istiyorsanız, minimum 50 bin takipçiniz olması gereklidir. Markalardan reklâm alırken takipçi sayısı önemlidir. Bununla beraber belirli bir rakam bulunmamaktadır.

Diğer yöntemler için de bu durum geçerlidir. TikTok kullanıcılarının, birden fazla yöntemi bir arada kullanıp, para kazanması mümkündür. TikTokerler ne kadar kazanıyor sorusu da farklılık göstermektedir.

TikTok Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

TikTok kaç takipçiden sonra para kazanılır sorusunun, sponsorlar haricinde bir cevabı bulunmamaktadır. Para kazanmak için takipçi sayısı kadar, sizi ne kadar sevdikleri de önemlidir.

Örneğin az sayıda takipçiniz olsa da, hediyelerle para kazanmak mümkündür. Böylece takipçileriniz kaç tane olursa olsun, gelir elde edilmektedir. Aynı durum, ürün satışı için de geçerlidir. Dolayısıyla takipçi sayısından ziyade, beğeni ve etkileşim daha ön plandadır.

Hediyelerle Para Kazanma

TikTok, diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak hediyeler sunmaktadır. TikTok hediyeler ne kadar farklı ücretler ile gelir;

 1. Asa: Asalar, gönderici tarafa 17 Türk Lirasına satılır. Alan kişiye 7 Türk Lirası ödeme yapılır.
 2. Gül: Güller, gönderen tarafa 25 kuruşa verilir. Alan kişiye 10 kuruş ödeme yapılır.
 3. Öpücük: Öpücükler, alıcıya 17 Türk Lirasına satılır. Alan kişiye 7 Türk Lirası ödeme yapılır.
 4. Para Yağmuru: Para yağmuru, 105 Türk Lirasına satılır. Alan kişiye, 65 Türk Lirasına ödeme yapılır.
 5. Yat: Yatlar, gönderene 850 Türk Lirasına satılır. Alan kişiye 350 Türk Lirası ödeme yapılır.
 6. Spor Araba: TikTok spor araba kaç TL? Bu hediye gönderen tarafa 3,200 Türk Lirasına satılır. Alan kişiye 1,300 Türk Lirası ödeme yapılır.

Bu hediyeler, TikTok cüzdanlarda birikmektedir. Bu para kazanma yöntemi, belirli bir sayıda takipçi gerektirmemektedir. Zira herhangi bir kullanıcı, bunları size atabilir. Dolaysıyla popülerliğiniz, daha ön plandadır.

Reklâm İle Para Kazanma

TikTokta kaç takipçiden sonra para kazanılır, reklam için belirli bir sayı bulundurmamaktadır. Ancak ne kadar yüksekse, o kadar fazla kazandırmaktadır.

Reklâm almak istiyorsanız, öncelikle bir markayla iletişim kurmanız gerekmektedir. Ardından isteğinizi belirtmeniz yeterlidir. Önce marka, sizi inceleyecektir. Eğer takipçinizi ve etkileşiminizi yeterli bulursa, önerinizi kabul edecektir. Ancak etkileşiminiz çok düşükse, kabul edilmeme olasılığı vardır. Dolayısıyla takipçiyle birlikte, beğenileriniz de önemlidir.

Kabul edilme durumunda, sizinle bir anlaşma yapılmaktadır. Bu esnada;

 1. Size ne kadar para ödeneceği,
 2. Reklâmın kaç tane yapılacağı,
 3. Nasıl yapılacağı,
 4. Kaç gün yapılacağı,
 5. Hangi ürünlerin olacağı,

Gibi konular konuşulmaktadır. Ancak reklâmın nasıl yapılacağı, kişilere de bırakılabilir. Her firmanın politikası farklıdır.

E-Ticaret

Her sosyal medyada olduğu gibi, TikTok’ta da ticaret yapılmaktadır. Bu seçenekte ne kadar takipçinizin olduğu önemlidir. Kesin bir rakam olmasa da, fazla takipçiler her zaman daha fazla kazandırır.

Bununla beraber, beğenilerinizi de arttırmanız gereklidir. Zira müşterileriniz takipçiler ile beraber, beğenilere de bakmaktadır. Ürünü güzel tanıtıp, avantajlarını etkili şekilde gösterebilirseniz, kolayca bu şartları sağlayabilirsiniz.

Canlı Yayın

TikTok 1,000 takipçi elde eden kişilere canlı yayın seçeneği sunmaktadır. Dolayısıyla takipçi sayınızın önemli oldukça fazladır. TikTok 1000 izlenme kaç TL, farklı miktarlar getirmektedir. Burada rakamlar her 1,000 için 0,90 cent ile 1,10 dolar arasında oynamaktadır.

Dolayısıyla takipçilerinizin ne kadar olduğu, büyük önem taşımaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67