Tiktok’ta Videolara Nasıl Yazı Eklenir?

Tiktok’ta Videolara Nasıl Yazı Eklenir?

Tiktok platformu artık günümüz gençlik çağında oldukça popülerleşmiş bir sosyal medya platformudur. Bu platform üzerinden Tiktok’ta videolara yazı ekleyerek içeriklerine çeşitli sözler ekleyebilmekteler. Tiktok’ta videolara nasıl yazı eklenir sorusunu Tiktok kullanan herkes için şu şekilde özetleyebiliriz.

 1. İçerik yani video öncelikle hazırlanmalıdır.
 2. Tiktok uygulamasına girilir ve video açılır.
 3. Video üzerinde kırpma gibi özellikler yapılacaksa öncelikle yapılır
 4. Ekranın alt kısmında bulunan ‘’Aa metin’’ kısmına basılır.
 5. Video açıklaması kısmına istediğiniz yazıyı yazın.
 6. Tiktok yazı tipi değiştirebilir ve yazıyı istediğiniz şekilde uygulayabilirsiniz.
 7. Panelin alt kısmında bulunan yazı renk seçeneklerini uygulayabilirsiniz.
 8. Sonrasında ‘’bitti’’ butonuna tıklayabilirsiniz. Ekran üzerinde yazıyı büyültebilir ve küçültebilirsiniz.
 9. İsteğe bağlı yazıya emoji eklenebilir.

Bütün bu işlemlerle hareketli videolarınıza yazıyı rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu yazıları ekran üzerinde sürükleyerek yazıyı istediğiniz konuma getirebilirsiniz.

Tiktok'a Video Nasıl Atılır?

Tiktok video atmak için izlemeniz gereken bazı adımlar vardır. Yeni güncelleme ile en fazla 3 dakikalık videolar atılmaktadır. En kısa video süresi ise 15 saniye olmaktadır. Videolarınızı atarken bu kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir. Tiktok a video nasıl atılır diye soranlar için şu adımlar izlenmektedir,

 1. Öncelikle Tiktok mobil uygulamasına giriş yapmalısınız.
 2. Hesabınızı aktifleştirmeniz önemlidir. Hesabınızın güvenliğini sağladıktan sonra video atabilirsiniz.
 3. Tiktok uygulamasını yükledikten sonra ekranın orta kısmındaki artı sembolüne tıklayın.
 4. Bu bölümden hazır videolarınızı yayınlayabilirsiniz veya en baştan videolar çekerek ‘’sonraki’’ butonuna basarak videolarınızın geri kalan düzenlemelerini yapmaya başlayabilirsiniz.

Tiktok platformuna videolar paylaşarak birçok insana erişebilir ve aynı zamanda eğlenerek diğer insanların içeriklerini izleyebilirsiniz.

Tiktok’ta Resmin Üstüne Yazı Yazma

Tiktok’ta resmin üstüne yazı yazma yine aynı şekilde adımlarla izlenebilir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz adımları aynı zamanda fotoğraflarınız için bunu yapabilirsiniz. Resimlerinizi video formatında ayarlamalısınız. Tiktok platformu üzerine Tiktokta yazılı video nasıl yapılır diye soranlar için video haline getirilecek resimleri seçtikten sonra önce video haline getirip sonrasında ise aynı yöntemlerle yazı ekleyebilirsiniz.

Çektiğiniz videolara Tik tok yazısı ekleme işlemi videolarına eğlence katabilir ve takipçilerinize vermek istediğiniz mesajı vermenizi sağlayabilirsiniz. Videolarınıza yazı ekleyerek daha fazla takipçi elde edebilir, içeriklerinizi zenginleştirebilirsiniz.

Tiktok Yazı Tipi Değiştirme

Videolarındaki yazıları değiştirmek isteyen kullanıcılar, Tiktok yazı tipi değiştirme konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak isterler. Popülerlik kazanan Tiktok uygulaması beraberinde pek çok fenomeni yanında getirmiştir. Tiktok üzerinde videolar kolaylıkla düzenlenebilmektedir. Videolar üzerindeki yazı tipleri her uygulamada olduğu gibi değişik yazı tiplerini barındırır. Bulundurduğu fontlar şu şekildedir,

 • El yazması font modeller.
 • Klasik font modelleri.
 • Serif font modeli.
 • Neon renklerinde font modelleri.

Gibi pek çok model bulunmaktadır. Neon modeller ile beraber videolarınıza yazı ekleyebilirsiniz. Yine videonuz eklendikten sonra ‘’Aa metin’’ üzerinden yazılarınızı yazabilir ve yine ekranın alt kısmından fontları deneyerek seçebilirsiniz. Bunun yanında fontların renklerini değiştirebilir ve yazı boyutunu elleriniz ile düzenleyebilirsiniz.

Tiktok Videolara Etiket Eklemek

Video üzerine yazı yazma gibi düzenlemeleri yapabilirsiniz bunun yanında videolarınıza etiket ekleyebilirsiniz. Tiktok etiketler ekleyerek videolarınızın daha çok insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Tiktok platformu yüzbinlerce video paylaşmaktadır ve bu kadar video arasından sizin videonuz etiketler ile öne çıkartılabilir.

Tiktok sosyal medya platformu konusunda gittikçe popülerleşen ve insanların çok fazla vakit geçireceği bir platformdur. Videolarınıza birçok alanda düzenleme yapabileceğiniz bu uygulama ile videolarınızı düzenleyebilir ve kaliteli zamanlar geçirebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67