Tiktok'ta Takipçi Kazanmanın 5 Yolu

Tiktok'ta Takipçi Kazanmanın 5 Yolu

TikTok takipçi arttırma taktikleri her platform üyesi için önemlidir. Başta gençler olmak üzere milyonlarca kullanıcısı olan TikTok popüler sosyal medya platformları arasındadır.

Her sosyal medya platformunda olduğu gibi burada da takipçi arttırmanın önemi büyüktür. Her kullanıcı farklı nedenler sayılarını yükseltmek ister. Burada kullanılabilecek bazı yöntemler,

  1. Kaliteli Paylaşımlar Yapma,
  2. Planlı Paylaşımlar Yapma,
  3. Doğru Etiketler Kullanma,
  4. Editasyon Programları Kullanma,
  5. Özgün Olma,

Şeklindedir. Her ne kadar bunlar her kullanıcı tarafından bilinse de genellikle yanlışlar yapılır. Bu yöntemleri doğru kullanmak, takipçi Tik tok followers sayınızı yükseltir.

  1. Kaliteli Paylaşımlar Yapma

Tiktok’ta takipçi kazanmanın 5 yolu üzerine ilk madde kaliteli paylaşımlardır. Bu hem yüksek çözünürlük, hem de içerik kalitesiyle ilgilidir.

Eğer videolarınızın çözünürlüğü iyi değilse birçok kullanıcı sizi takip etmez. Zira günümüzde herkes HD kalitede sonuçlar ister. Ayrıca içerik de iyi olmalıdır. Her paylaşımınızda bu kaliteyi korumanız ve ileri taşımanız gerekir.

Böylece takipçileriniz yavaş yavaş artar. Her ne kadar birçok İnstagram kullanıcısının kaliteli videolar çektiği düşünülse de aslında tam tersidir. Platformda gerçekten kaliteli içeriklere her zaman talep vardır.

  1. Planlı Paylaşımlar Yapma

Tiktok’ta takipçi kazanmanın 5 yolu üzerine ikinci madde planlı paylaşımdır. Eğer paylaşımlarınızı yaptığınız saate dikkat etmezseniz, kazandığınız takipçiler azalır. Kaliteli olsanız da bu sonuç değişmez.

Bunun için beğenileriniz ve takipçilerinizin genellikle hangi yaş grubundan olduğunu bilmeniz gerekir. Sayılarınızı inceleyerek kolaylıkla bir fikre varmanız mümkündür. Elde ettiğiniz yaş aralığı sizin kitlenizdir. Ardından da buna uygun saatleri düşünmeniz gerekir.

Zira okul veya iş saatlerinde paylaşım yaparsanız, kaliteli paylaşsanız dahi görenler takip etmek için yeterli vakti bulamaz. Böylece aradan geçen kısa sonucunda da unutur. Bunu önlemek için sizi takip eden ve beğenen kişilerin yaş aralığını bulmak, planlı paylaşım yapmanızı sağlar.

Eğer akşam vakitlerinde paylaşımlar yaparsanız, alacağınız sonuçlar da daha iyi olur. Zira bu saatlerde çoğu kişi uygundur. Bu küçük detay takipçi tik tok followers sayısını arttırmanızı sağlar.

  1. Doğru Etiketler Kullanma

TikTok üzerinde etiket kullanımı oldukça yaygındır. Ancak bu doğru olduğunu göstermez. Burada öncelikle gönderinizle ilgili bir etiket kullanmak gerektiği bilinmelidir. Bu durum algoritma tarafından hoş karşılanmayabilir.

İkinci olarak da etiketlerin milyonlarca gönderiyi tek başlıkta birleştirdiği bilinmelidir. Bunların arasından sizin görünmeniz oldukça zordur. Ancak bazı etiketler, daha az gönderiye sahiptir. Bu ilk olarak daha az kişiye ulaşacağını gösterebilir; lâkin böylece görünürlüğü daha çok yükselir.

Örneğin 10 milyon gönderili bir etiket ile 1 milyon gönderili bir etikette görünürlük oranınız aynı değildir. Bu sayı düştükçe paylaşımlarınız o kadar fazla ortaya çıkar. Bu TikTok’ta ücretsiz takipçi kazanma böylece mümkün olur.

  1. Editasyon Programları Kullanma

Tiktok’ta takipçi kazanmanın 5 yolu içerisinde bir diğer madde editasyon programlarıdır. Eğer paylaşımlarınızı daha renkli ve canlı yaparsanız, daha ilgi çekici yapabilirsiniz. Böylece takipçi sayınız da artar.

Bunun için tek yapmanız gereken, video editleme için hangi programları kullanabileceğinizi bulmadır. Her ne kadar çok fazla seçenek olsa da yaptığınız küçük tespitler sonucu takipçi hızınızı yükseltmeniz mümkündür. Zira kullanıcılar farklı ve renkli videolara önem verir.

  1. Özgün Olma

TikTok’ta ücretsiz takipçi kazanma takipçi arttırmanız için şarttır. Hiçbir videonuz sadece başka kullanıcılarla değil, aynı zamanda bir diğeriyle önceki videolarınızla aynı olmamalıdır. Böylece insanlar farkınızı görerek daha fazla takip eder.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67