TikTok’ta Reklam Verme ve Reklam Fiyatları

TikTok’ta Reklam Verme ve Reklam Fiyatları

Tik tok da nasıl reklam verilir? TikTok reklam fiyatları ne kadar? Tarzında başlıklar da internet üzerinde ezik araştırılan konular arasında yerini almaya devam etmektedir. Özellikle de TikTok uygulamasının internet üzerinde en sık tercih edilen sosyal medya platformları Arasında yer alıyor olması da birçok kişinin dikkatini çekmeye devam etmektedir. TikTok uygulaması üzerinde popüler bir hale gelmiş olmanız , kazançlarınızın günden güne artış göstermesine de olanak tanıyacaktır. Özellikle de tek 9:50’de popülerleşerek ürün satmak ya da fenomen olarak para kazanmak isteyen bir kişi iseniz, videolarınızın daha çok izlenmesi için reklam vermeniz çok önemli olacaktır. Özellikle de TikTok üzerinden verdiğiniz reklamlar ön plana çıktığı takdirde, hesap istatistikleriniz günden güne çoğalmaya devam edecek okusaydı ön plana çıkacaksınız.

Tiktok Reklam Veren Firmalar

TikTok'ta reklam veren firmalar

Tik tok reklam veren Firmalar, çok önemli ve büyük şirketlerdir. Özellikle de Nike ve Apple Store gibi firmaların TikTok üzerinden reklam vermeye devam ediyor olması; TikTok uygulamasına daha hızlı bir şekilde gelişim göstermesine de olanak tanıyacaktır. TikTok üzerinde hesabı olan kullanıcıların büyük bir kısmı, bu firmaların kendi ürünlerini tanıtmasını çok iyi karşılamıştır. TikTok üzerinde dilerseniz kendi videolarını reklamını verebilir ya da satmakta olduğunuz ürünleri tanıtmaya başlayabilirsiniz. Özellikle yeni kurulmuş firmalardan bir tanesi senedi, TikTok üzerinden reklam vermeniz her anlamda işinize yarayacaktır. TikTok üzerinden reklam vermeniz size şu alanlarda çok büyük katkı sağlayacaktır;

 • TikTok üzerinden reklam vermeye devam etmeniz hedef bir kitle oluşturmanıza olanak tanıyacak faktörler arasında yerini almaya devam etmektedir.
 • TikTok uygulaması yalnızca belli bir yaş aralığı tarafından değil birçok kişinin kullandığı uygulamalar arasında yerini almaya devam etmektedir. Bu sayede aynı anda birçok kişiye ulaşım sağlamanız da mümkün olacaktır.
 • TikTok üzerinden reklam vermenizin faydalarından bir tanesi de dünyada tanınmanıza yardımcı olmasıdır. Çünkü Tiktok uygulamasını yalnızca Türkler değil birçok kişi kullanmaya devam etmektedir.
 • TikTok üzerinden reklam vermeniz ürünlerinizin birçok farklı dijital platformda yer almasına da olanak tanıyacaktır.
 • TikTok uygulaması üzerinden verdiğiniz reklamlar ünlü kesimlerin de sizi tanımasına olanak tanıyacaktır.

Tik tok Reklam Ücretleri Ne Kadar?

Tik tok reklam ücretleri ne kadar? Tarzında başlıklarda birçok kişi tarafından araştırılmaya devam etmektedir. TikTok uygulaması üzerinden reklam vermek istiyorsanız; fiyatların sık sık değişiklik gösterebileceğini emin olabilirsiniz. Özellikle de reklamınızın ne kadar kalıcı olacağına göre değişiklik gösteren fiyat aralıklara; internet üzerinde sık sık paylaşılmaya devam etmektedir. Ancak bütçeniz varsa uzun süreli reklam vermeniz, sizin için çok daha mantıklı bir tercih olacaktır. Bu sayede daha büyük kitlelere ulaşım sağlamanız ve TikTok üzerinden kısa süre içerisinde gelişim göstermenizi ve müşteri potansiyelinizi arttırmanız da mümkün olacaktır. Müşterileriniz ne kadar artarsa, devam mı satış politikanız da aynı doğrultuda gelişmeye devam edecektir. Bu nedenle firmanızın kuruluş aşamasından itibaren, yatırımlarınızı reklam vermeye yapmanızda fayda vardır.

Tiktok Reklam Süresi

Tik tok reklam süresi tamamen size bağlı olarak değişiklik göstermeye devam etmektedir. TikTok üzerinden reklam verebilmek için birçok farklı seçenek olduğundan dolayı; seçimlerinize bütçenize ve isteklerinize göre gerçekleştirmenizde mümkün olacaktır. Ancak belirli bir bütçeye sahip olan kişilerin büyük bir kısmı, maliyetinin büyük bir kısmını reklama vermeye devam etmektedir. Özellikle de tik dokun çok büyük bir izleyici kitlesi olduğu için; hedef kitle oluşturmak isteyen insanların büyük bir kısmı, uzun süredir reklam vermeyi tercih ederler. Ancak ürünlerini zaten tanımıyorsa, kısa süreli reklamlar vermeniz de söz konusu olabiliyor. Sosyal medya sayesinde birçok farklı insana hitap ediyor olmanız, ürün satışlarınızın günden güne artış göstermesine de olanak tanıyacaktır. Bununla beraber TikTok üzerinden müşteri kazanma potansiyelinizde çok yüksek olacaktır. Hatta son zamanlarda en sık kullanılan uygulamaların başında da TikTok gelmektedir. Yediden 70’e birçok kişinin kullanmaya devam ettiği bu uygulama, birçok anlamda size fayda sağlayacaktır.

Tik tok Reklamı Nasıl Verilir?

Tik tok reklamı nasıl verilir? Diye merak ediyorsanız birçok farklı aşamadan geçmeniz gerektiğini bilmenizde fayda vardır. TikTok reklamı verebilmek için uygulamanız gereken adımlar ise şu şekildedir;

 • Tik tok reklamı verebilmek için; hesabınız yoksa, öncelikle olarak; kendinize bir TikTok hesabı ve profil oluşturmanız gerekecektir.
 • Tik tok profil oluşturmanızın ardından, ana sayfada yer almakta olan reklam kısmına tıklamanız gerekecektir. Reklam kısmında ise; kampanya seçeneği açılacaktır. Bu kısma da giriş yaptıktan sonra, kendinize hedefler seçebilirsiniz. Hedeflerinizi kendiniz belirleyeceğiniz için; hitap ettiğiniz kitleyi genişletmenizde söz konusu olacaktır.
 • TikTok üzerinden reklam vermeyi planlayan bir kişi iseniz, minimum belirlenen bütçenin; 500 $ olarak belirlendiğini bilmenizde fayda vardır.
 • Bu aşamaları geçtikten sonra ise; reklam hedeflerinizi ve konumlandırmalarınızı, Site üzerinden tanımlamanız çok önemli olacaktır. TikTok reklam verdiğiniz zaman, kişilerin cinsiyetini ve yaş aralıklarını da sormaya devam etmektedir. Bu sayede ürünleriniz ile ilgilenebilecek kişileri daha rahat belirlemenizde mümkün olacaktır.
 • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ise; bütçenizi belirlemeniz mümkün olacaktır. Daha sonra ise; vermek istediğiniz reklamların hangi saatlerde yayınlanması gerektiğine karar verebilirsiniz. Aynı zamanda reklamınız, sizin istediğiniz günlerde yayınlanacaktır.
 • Tik tok uygulamasında reklam verirken, bütçe ilerleme hızı diye bir alan olduğunu bilmenizde fayda vardır. Bu alanda kararlarınızı kendiniz vere bildiğiniz için; verdiğiniz süreye göre, bütçeniz o şekilde dağılım göstererek; Bu doğrultuda harcamaya devam edecektir.
 • Son aşamalardan bir tanesi ise; oluşturduğunuz reklam kampanyasına ait bir hedef kitle belirlemek olacaktır. Hedef kitlenizi çoğaltmak ise tamamen sizin elinizdedir.
 • Tik tok reklam verme aşamalarının en önemli kısımlarından bir tanesi olan hedef kitle belirleme işlemini tamamladıysanız, reklam kampanyanızın tasarımını gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Kampanyanızın tasarımı ise; dikey, yatay biçimde ya da kare şeklinde olabiliyor. Aynı zamanda görsel olarak da verebileceğiniz bu reklamlar, tamamen sizin tercihinize bağlı olarak değişmeye de devam etmektedir.

Tiktok Reklamı Vermek İşe Yarar Mı?

TikTok reklamı avantajları

Tik tok reklamı vermek işe yarar mı? Başlıklarını araştırıyorsanız, bu sayede birçok farklı alanda gelişim gösterebileceğinizi emin olabilirsiniz. Özellikle de büyük firmaların sık sık TikTok’tan reklam vermeye devam etmesi bu alanda bir ölçü niteliğinde olabilir. Özellikle de yeni kurulan firmaların, daha fazla tanımak amacıyla sosyal medya sıklıkla başvurduğu verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Dijital platformlar arasında en sık tercih edilmeye devam eden TikTok uygulamasını kullanarak, dilediğiniz kişiye hitap etme şansınız mümkün olacaktır.

Özellikle de TikTok reklam verirken tamamen müşterilerin ihtiyaçlarını ve isteklerini göz önünde bulundurduğu için; kısa süre içerisinde beklediğiniz kitleye ulaşmanızı ve satış düzeyinizi arttırmanız da mümkün olacaktır. Durum böyle olunca, kendinden ya da firmasını geliştirmek isteyen insanların büyük bir kısmı, TikTok üzerinden reklam vererek farklı çalışmalar yapmaya özen göstermektedir. Reklam fiyatları biraz fazla olsa da harcadığınız miktarlar size müşteri olarak geri dönecektir. Bu nedenle reklam vermek istiyorsanız TikTok uygulamasını tercih etmeniz sizin için en doğrusudur.

Tik tok Reklam Verme Şartları

Tik tok reklam verme şartları da internet üzerinden araştırılmaya devam eden konular arasında yerini alsa da bu alanda katı bir kuralım olmadığını bilmenizde fayda vardır. TikTok hesabınız ve kendinize ait bir firmanız ya da işletmeniz varsa dilediğiniz zaman reklam vererek, tanıtımınızı yapmanız ve kazancınızı çoğaltmanız mümkün olacaktır. Üstelik, reklamlarınızı TikTok üzerinden takip edebilmeniz de mümkün olacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67