TikTok’ta Profilime Kimler Bakmış?

TikTok’ta Profilime Kimler Bakmış?

Tiktok uygulaması, günümüzde en popüler sosyal medya platformlarının başında gelmekte, milyonlarca kullanıcıya sahip olan bu uygulamanın içerisinde kişilerin yararlanabildiği çeşitli özellikler de bulunmaktadır. Pek çok kişi bu özellikleri nasıl aktif hale getireceğini ve ne işe yaradığını öğrenmeye çalışırken, özellikle Tiktok kullanıcılarının en çok merak ettiği soruların başında Tiktok’ta profilime kimler bakmış nasıl görebilirim? Sorusu gelmektedir.

Tiktok profilini ziyaret eden hesapları görmek ve bilgi sahibi olmak isteyen kişiler, Tiktok’ta hangi hesapların kişilerin profilini görüntülediğini görebilmek için ne yapması gerektiğini bir hayli merak etmektedir. Bunun için kişilerin uygulayabileceği iki farklı yöntem bulunmaktadır.

Kişiler, Tiktok ayarları üzerinden bu görüntüleme özelliğini açıp kapatabildiği gibi aynı zamanda sayfaları üzerinden de yine profil görüntüleme özelliğini aktif edebilmektedirler. Profil görüntüleme geçmişi olarak adlandırılan bu özellik sayesinde kişiler, profillerini ziyaret eden hesapları bildirimleri üzerinden kolaylıkla görüntüleyebilmektedir.

Bu özelliğin açılarak aktif hale getirilmesi halinde, yalnızca profilinizi ziyaret eden kişilerde de bu ayarın açık olması halinde ziyaret eden profilleri görüntüleyebilmek mümkün olmaktadır. Bu özellik sayesinde kişiler, son 30 gün içerisinde bu özelliği açık olan ve kişilerin profilini ziyaret eden tüm hesapları görüntüleyebilmektedir.

Ancak profil görüntüleme geçmişini hesabınızda aktif hale getirmek, sizin ziyaret ettiğiniz profillerde de görülebilmenizi sağlamaktadır. Bu özelliği kullanabilmek için önemli şartlar bulunmakta ve bu şartları karşılamayan profiller bu özellikten yararlanamamaktadır. Bu şartlar şöyledir;

 • Bu özelliğe erişebilmek için kişilerin en az 16 yaşında veya daha büyük olması gerekmektedir.
 • Bu özelliği yalnızca Tiktok hesabında 5.000’den az takipçi sayısına sahip olan kişiler kullanabilmekte, kişilerin 5.000 takipçiyi geçmesi halinde bu özellik devre dışı kalmakta ve artık erişilememektedir.

TikTok Profil Görüntüleme Özelliği Açma

Profil görüntülenme özelliği TikTok

Tiktok profilime kim baktı nasıl öğrenebilirim? Sorusunun yanıtına gelinecek olursa; Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu özelliği açmanın iki farklı yolu bulunmaktadır. Profil görüntüleme geçmişi özelliğini açıp kapatabilmek için kişiler gizlilik ayarları içerisinden veya profil görüntülemeleri sekmesi üzerinden bu özelliği bulabilmektedir.

Kişilerin profilini ziyaret eden hesapları görebilmesi için Tiktok profil görüntüleme özelliği açma işleminin nasıl yapıldığını merak eden ve öğrenmek isteyen kişiler için her iki adım için de detaylı bir şekilde adımları anlatacak olursak;

Profil görüntüleme geçmişi özelliğini gizlilik ayarları içerisinden açmak isteyen kişiler;

 • İlk olarak TikTok uygulamasının sağ alt tarafında bulunan Profil sekmesine dokunun.
 • Ardından bu sekmeden ayarlarınıza gidebilmek için sağ üstte yer alan 3 çizgili menü sekmesine dokunun ve görüntüleyin.
 • Burada yer alan ayar seçenekleri içerisinden “Ayarlar ve Gizlilik” sekmesine dokunarak girin.
 • Bu sekmede karşınıza çıkacak olan “Profil Görüntüleme Geçmişi” seçeneğini bulun ve geçiş simgesine dokunarak bu özelliği aktif hale getirin.

Bu özelliği Profil görüntülemeleri sayfası üzerinden açmak isteyen kişiler için;

 • İlk olarak TikTok uygulamasına giriş yapın.
 • Ardından uygulamanın en altında bulunan “Gelen Kutusu” sekmesine dokunarak giriş yapın.
 • Daha sonra bu sekme içerisinden profilinizi görüntüleyen bir hesabın bildirimine dokunarak giriş yapın.
 • Bu bildirim ile yönlendirildiğiniz “Profil Görüntülemeleri” sekmesinde sağ üstte yer alan “Ayarlar” seçeneğine dokunun ve giriş yapın.
 • Bu sekmede karşınıza çıkacak olan “Profil Görüntüleme Geçmişi” özelliğinin yanındaki geçiş simgesine dokunarak bu özelliği açık durumuna getirin.

Bu iki farklı yol için sizlere aktarılan adımları sırasıyla uygulayarak oldukça kolay bir şekilde profil görüntüleme geçmişi özelliğini aktif hale getirebilir ve artık bu özellik sayesinde her profilinizi ziyaret eden hesabı görebilirsiniz. Ancak tekrar hatırlatmak gerekirse, bu özellik ile yalnızca bu özelliğin aktif olduğu hesapların profil görüntülemeleri sizlere ulaşmakta ve bu hesaplar görülebilmektedir.

TikTok Profilime Bakanlar Gözükmüyor 2022

Tiktok profilime bakanlar gözükmüyor 2022 yılında Tiktok kullanıcıları tarafından en çok bahsedilen, bir neden ve çözüm aranan konulardan biridir. Özellikle profilini ziyaret edip görüntüleyen hesapları merak eden ve öğrenmek isteyen Tiktok kullanıcıları için oldukça önemli bir özellik olan profil görüntüleme geçmişi özelliğini bilmeyen veya bilse dahi bu özelliği nasıl aktif edeceğini bilmeyen kişiler, bunun çözümünü aramaktadır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz adımlar ile kişiler çok kolay bir şekilde bu özelliği aktif hale getirebilirken, özellikle bu profilini ziyaret eden hesapları görme özelliğinin kullanılamaması durumu da mümkündür. TikTok’ta profil görüntüleme bende yok tarzında yorumlarla sıkça karşılaşılabilmektedir.

Bunun nedeni ise, Tiktok kullanıcısının bu özellik için TikTok tarafından koyulmuş olan şartları karşılamıyor olmasıdır. Bu şartların karşılanmadığı profiller, profil görüntüleme geçmişi özelliğini kullanamamaktadır. 

Tiktok hesabına sahip olan kişilerin, 16 yaşından daha küçük olması durumunda bu profiller için profil görüntüleme geçmişi özelliği kullanılamamakta, yalnızca 16 yaşından büyükler için aktif hale getirilebilen bir özellik olması sebebiyle bu durumdaki kişiler bu özelliği bulamamaktadır.

Bir diğer neden ise kişilerin Tiktok hesaplarının 5.000 takipçi sayısından fazla takipçiye sahip olmasıdır. Bu özellik yalnızca 5.000 takipçi sayısına kadar kişiler tarafından kullanılabilen bir özellik olması sebebiyle, TikTok profilime bakanlar göz simgesi yok durumu ile karşılaşan kişilerin bu durumu yaşamalarının sebebi, Tiktok profillerinin 5.000’den fazla takipçiye sahip olmasıdır.

TikTok Profile Bakanlar Görülür Mü?

Tiktok kullanıcıları, Tiktok’un kullanıcıları için sunduğu pek çok özelliği daha önce fark etmemiş olabilmektedir. Özellikle profil görüntüleme geçmişi özelliğini daha önce duymamış ve öğrenmemiş olan kişiler, Tiktok profile bakanlar görülür mü? Sorusunu sıkça sormakta ve cevabını merak etmektedir. Profilini görüntüleyen hesapları görmek isteyen kişiler, bu özelliği bilmemesi halinde özellikle çeşitli ek uygulamalara dahi başvurabilmektedir.

Ancak Tiktok uygulamasında bu durum için açılıp kapatılabilen bir özellik bulunmakta ve profil görüntüleme geçmişi adındaki bu özelliğin ayarlardan aktif hale getirilmesi halinde, bu özelliğin aktif olduğu profillerin profilinizi görüntülemesi halinde tüm bu hesapları 30 günlük olarak görebilmek mümkün olmaktadır.

Yazımızın başında bahsetmiş olduğumuz adımları uygulayarak kişiler, bu özellik için gerekli şartları karşılıyor olması halinde bu özelliği aktif hale getirerek artık profilini görüntüleyen hesapları “Profil Görüntülenmeleri” sayfası üzerinden görebilmektedir.

TikTok'ta Profil Görüntüleme Kapatma

Tiktok’ta profil görüntüleme kapatma hususunda kişiler, bu özelliği kapatmaları için ne yapmaları gerektiğini merak etmektedir. Bu özelliği kapatmak için kişiler, tıpkı açma adımlarında olduğu gibi tüm adımları takip ederek “Profil Görüntüleme Geçmişi” özelliğinin durumunu “Kapalı” konumuna getirerek bu özelliği kapatabilmektedir.

Profil görüntüleme geçmişi özelliğini profil görüntülemeleri veya gizlilik ayarları sekmesi üzerinden ulaşarak kapatabilmek mümkündür. Bu özelliğin açık olması durumunda kişiler profilini görüntüleyen hesapları görebildiği gibi, kendisinin görüntülediği profillerin sahipleri de kendilerini görebildiği için, bazı durumlarda kişiler bu özelliği kapatmak isteyebilmektedirler.

Bu özellik kapatıldığında ise hem kişiler profilini görüntüleyenleri görememekte hem de kişilerin görüntülediği profillerin sahipleri bu görüntülemeyi sayfasında görememektedir. Bu nedenle de bu özelliği bazı durumlarda açıp bazı durumlarda kapatmak oldukça mantıklı olabilmektedir.

Sosyalat.com olarak, sizler için en popüler sosyal medya platformlarında popülerliğinizi en hızlı ve en etkili şekilde arttırabileceğiniz birbirinden özel sosyal medya hizmetleri sunuyoruz. Tüm hizmetlerimizi en uygun fiyatlarla sizlerle buluştururken, güvenilir ödeme ve 7/24 canlı destek hizmetimiz ile size kusursuz bir hizmet sağlıyoruz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67