Tiktok’ta Nasıl Reklam Verilir? Tiktok Reklam

Tiktok’ta Nasıl Reklam Verilir? Tiktok Reklam

Tiktok son yılların en gözde sosyal medya alanlarının başında gelmektedir. Dolayısıyla milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşması ile bu alanda etkin olmak da önemli hale gelmiştir. Bu nedenle sosyal medya alanında daha etkili olmak isteyen çok sayıda kullanıcı; Tiktok’ta nasıl reklam verilir? Tiktok reklam ücretleri gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak için araştırma yapmaktadır.

Tiktok ile her kesimden kullanıcı ilgilenmek ile birlikte, yoğunluklu olarak gençlerin kullanımında olan bir uygulama olması nedeniyle özellikle hedef kitlesi olarak gençlerin bulunduğu pek çok marka bu platformu tercih etmektedir.

Reklam alanında TikTok platformunun tercih edilme nedenlerinden bir diğeri de çok sayıda aktif kullanıcısının olması ve günlük yoğun bir döngü oluşturmasıdır. Bu nedenle günümüzde pek çok reklam aracı yerine TikTok uygulaması tercih edilmektedir.

TikTok Tanıtım Yapma

TikTok tanıtım yapma aşaması ile ilgili reklam vermek isteyen kişilerin merak ettiği pek çok ayrıntı mevcuttur. Bunlardan birisi uygulama dahilindeki videolara giriş yapıp takip edebilmek için, herhangi bir kişiyi takip etme zorunluluğu olmamasıdır. Bu noktada yapılması gereken keşfe sayfasında yer alan farklı videoları kolaylıkla izlemek ya da ilgili bulunan etiketler vasıtasıyla tercih edilen konudaki videoları aramaktır.

Küresel çapta pek çok marka TikTok yoluyla reklam verme aşamasına çoktan geçti. Özellikle eğlenceli reklamların ön planda olduğu TikTok uygulaması yoğun olarak kullanılan içeriklerden birisi haline geldi.

Dijital pazarlama alanında yürütülen tahminler gereği, eğlence içerikli bu tarz reklamları ilerleme göstereceği ve daha çok tercih edileceği yönünde yorumlar yapılmaktadır. Peki gelecek vadettiği düşünülen ve pek çok marka açısından bu anlamda faydalı olabilecek Tik Tok reklam verme işleminin aşamaları nelerdir? Yazımızın devamında sırasıyla bu içerikleri paylaşıyor olacağız.

TikTok Reklam Verme

Çok sayıda marka yönünü televizyon gibi artık geleneksel olarak ifade edilen reklam araçları yerine sosyal medya araçlarına çevirmiş durumda. Bunların başında da video ve görüntü odaklı bir platform olan TikTok uygulaması gelmektedir.

Aynı zamanda eğlenceli içerik paylaşımı yoğun olduğu için gençlere daha fazla hitap ettiği bilinen uygulamada daha fazla alanda etkin olmak isteyen pek çok firma yer almaktadır. Şimdi sırasıyla TikTok reklam verme işleminin nasıl yapılacağını ve aslında uygulaması oldukça basit olan adımlarına birlikte bakalım:

Bu alanda yapılması gereken ilk işlem elbette ki TikTok reklam hesabı olarak geçen alanda kayıt işlemidir. TikTok reklam sayfasına kayıt olduktan sonra oturum açarak ilerlenir.

Ardından hesabınız açılmış olur ve reklam panosu üzerinden kampanya bölümünün seçilmesi gerekir. Oluştur butonuna tıklanarak devam edilir.

Verilen kampanyaya göre hedefler işaretlenir. Kampanyaya belirli bir ad verildikten sonra günlük olarak ya da isteğe göre toplam bütçe tanımlaması yapılır. Bu arada TikTok’taki reklamların en düşük bütçesi 500 dolar ile başlar.

Reklam kampanyası oluşturma işleminin tamamlanmasının ardından, geniş bir uygulama olan Tiktok bünyesinde reklamların gösterilmek istenen yeri ve hedef kitlesi belirlenir. Hedef belirleme için uygulama farklı parametreler sağlamaktadır. Örnek olarak konum, yaş ya da cinsiyet gibi belirli özelliklere göre hedef kitle seçimi yapılabilmektedir.

Bu adımların devamında reklamın yayınlanmak istediği tarih ve saat aralığı belirlenir. Aynı zamanda reklam için ne kadar bir bütçe ayrıldığı da bu aşamada açıklanır.

Bu işlemlerden sonra; bütçe ilerleme hızı belirlemesi yapılır. Ardından reklam kampanyası oluşturarak ulaşılmak istenen hedef belirlemesi ve TikTok reklam modelleri gelir. Bu sayede kolaylıkla reklam verilmiş olur.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67