Tiktok'ta Keşfete Düşme Nasıl Anlaşılır?

Tiktok'ta Keşfete Düşme Nasıl Anlaşılır?

Tiktok uygulamasına üye olanların en çok araştırdığı konulardan birisi de, Tiktokta keşfete düşme nasıl anlaşılır? olmaktadır. Tiktok keşfet kısmı uygulamanın en işe yarar özelliklerinden birisi olup, milyonlarca üyesi bulunan Tktok uygulamasında yapılan kısa videoların global olarak diğer üyelerle paylaşıldığı kısım olmaktadır. Paylaşılan videoların keşfet bölümünde çıkması ile aynı anda binlerce kişiye ulaşılmış olmaktadır.

Tiktok Keşfet Kısmı Nedir?

Tiktok keşfet sayfası, Tiktok algoritması tarafından otomatik olarak oluşturduğu bir bölüm olup, bu bölümde üyelerin yaptığı paylaşımlar bu sayede gözükebilmektedir. İnsanların zevklerine ve ilgi alanlarına göre her Tiktok kullanıcısının, uygulama üzerinde ki keşfet kısmı ona göre şekillenmektedir. Bu nedenle Tiktok kullanıcıların paylaştığı videolarda uygun etiketleri kullanması ise keşfet kısmında gözükme şansını ve üst sıralarda yer almasını etkileyen önemli bir ayrıntı olmaktadır.

Buna bağlı olarak Tiktok keşfet kısmının algoritma işleyişinde bir video paylaşıldığı zaman video başlığına ve içeriğine uygun olan kategori sayfalarında ve Tiktok keşfet bölümü üzerinde yer almaktadır. Bu sayede bu kategorileri seven ve devamlı izleyen diğer Tiktok üyelerinin de keşfet kısmında, paylaşılan bu videolar üst sıralarda çıkmaktadır.

Tiktok algoritmasının işleyişinde, diğer Tiktok kullanıcılarının paylaşılan bir videoyu beğenmesi, yorum yazması ve izlemesi, o videonun keşfet kısmında çıkmasını kolaylaştıran ve çabuklaştıran en önemli etkenlerden olmaktadır. Bu yüzden Tiktok algoritmasının keşfet kısmını oluşturmasında birçok etken etkili olmaktadır.

Videoların Tiktok Keşfete Çıktığını Anlamanın Yolları Nelerdir?

En sevilen uygulamalardan birisi olan Tiktok’ta, paylaşılan kısa videoların keşfete çıktığını anlamanın en kolay yollarından birisi de, videoların izlenme sayılarında ki hızlı artışlar olmaktadır. Paylaşılan videoların izlenme sayılarının hızla artması, Tiktok keşfet bölümünde birçok Tiktok kullanıcısına eriştiğinin habercisi olmaktadır. Tiktok keşfet kısmından aynı zamanda videoları izleyip paylaşım yapanı takip eden kullanıcı sayıları da bunlara paralel olarak artmaktadır. Bu nedenle Tiktok keşfete düşme anlama yolları arasında abone sayılarında ki hızlı artışta bulunmaktadır.

Tiktok Keşfete Düşmemek Ne Anlama Gelmektedir?

Kısa sürede fenomen olmak isteyen bir Tiktok kullanıcısı için en önemli olan noktalardan birisi de, kısa sürede Tiktok profilini geliştirmek olmaktadır. Bir Tiktok profilinin çabuk gelişmesini sağlayan en önemli etkenler ise videoların izlenme sayılarının çok olması ve abone sayılarının hızlı artması olmaktadır. Bu nedenle paylaşım yapılan Tiktok videolarının daha çok kişiye ulaşabilmesi için yapılan paylaşımların Tiktok keşfet kısmında çıkması da büyük önem taşımaktadır.

Tiktok kullanıcılarının izlenme sayıları yüksekken ve abone sayıları artış gösterirken bu sayılarda aniden düşüş yaşanması da olabilmektedir. Bunun nedeni ise Tiktok profillerinin Tiktok topluluk kurallarına aykırı olan paylaşımlar sonucunda engel yemesinden kaynaklanmaktadır. Tiktok profilleri engellenen kullanıcıların paylaşımları ise keşfet kısmında çıkmamaktadır.

Tiktok Keşfet Engeli Neden Olur?

Pek çok Tiktok kullanıcısının en çok cevabını araştırdığı sorulardan birisi de, Tiktok Keşfet Engeli Neden Olur? olmaktadır. Tiktok profillerinin engel yeme nedenleri ise sırasıyla şunlar olmaktadır;

Yasal olarak engellenmiş olan paylaşımlar

Cinsel içerikli paylaşımlar

Paylaşılan Tiktok videolarının paylaşıldıktan sonra sürekli olarak silinmesi

Video başlıklarına yazılan uygunsuz yazılar

Şiddet ve vahşet içeren video paylaşımları

Aynı içerikte olan videonun birden fazla paylaşılması

Kumar içerikleri paylaşmak

Videolarla alakasız olan etiket yani hashtag paylaşımları

Siyasi konuları içeren video paylaşımları

Spam olarak adlandırılan hızlı yorum paylaşımları yapmak

Video içeriklerinde ahlaksız konular paylaşmak

Tiktok uygulamasında diğer kullanıcılara karşı hakaret ve küfür içeren söylemlerde bulunmak


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67