Tiktok’ta Keşfet Düşme Yolları Nelerdir ?

Tiktok’ta Keşfet Düşme Yolları Nelerdir ?

Tiktok’ta Keşfet Algoritması Nasıl Çalışıyor? Nasıl Keşfete Düşerim?

TikTok keşfet algoritması, son zamanlarda ben çok araştırılan hususlar arasındadır. Bunun temel nedenlerinden biri, kavramın beğeni ve takipçi arttırmada önemli yere sahip olmasıdır.

Sosyal medya platformları, günümüzde yoğun olarak kullanılmaktadır. Bunların hepsi, birbirinden farklı özellikler sunmaktadır. Dolayısıyla milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Söz konusu platformlardan bir tanesi olan TikTok, sahip olduğu müzikli videolar sayesinde özellikle gençler tarafından sevilmektedir.

TikTok para kazanma da mümkün olduğu için platform, kısa sürede daha popüler hale gelmiştir. Böylece insanlar, algoritmasının nasıl çalıştığını da merak etmeye başlamıştır. Zira TikTok algoritmasını bilmek, paylaşımları buna göre düzenleyerek, alınan beğeni ve izlenmeleri arttırmada yardımcı olmaktadır.

TikTok Keşfet Algoritması Nasıl Çalışıyor?

TikTok keşfet algoritması nasıl çalışıyor, platformda bulunan birçok kullanıcı tarafından merakla takip edilmektedir. Platform da bu konuda açıklama yapmıştır. Buna göre TikTok feed, video akışlarının ilgi alanlarına uygun olarak sunmaktadır.

Bu sayede TikTok kullanıcılarının, hem sevdiği içerikleri, hem de içerik oluşturucuları kolayca erişmesi sağlanmaktadır. Çalışma prensibi ise,

 1. Cihaz ve hesap ayarları,
 2. Kullanıcı etkileşimleri,
 3. Video bilgileri,

Üzerinden çalışmaktadır. Cihaz ve hesap ayarları; cihaz türü, ülke ve dil tercihi gibi faktörler üzerinden çalışmaktadır. Ancak diğer unsurlara göre etkili değildir.

Video bilgileri ise açıklama bölümüne girilen metinler, sesler, müzik ve etiketler gibi unsurları ele almaktadır. Kullanıcı etkileşimleri ise paylaşılan ve beğenilen içerikler, takibi yapılan hesaplar üzerinden çalışmaktadır.

Dolayısıyla TikTok algoritması saatleri, çalışma bakımından diğer platformlarla benzerlik göstermektedir.

TikTok Keşfete Nasıl Düşerim?

Eğer TikTok keşfete nasıl düşerim diye soruyorsanız, bunun birden fazla cevabı yer almaktadır. Kullanıcılar, bunların hepsini bir arada kullanmalıdır. Dikkat edilmesi gereken konular şöyledir;

 1. Düzenli paylaşım yapmak
 2. Özgün ve kaliteli paylaşımlar çıkartmak
 3. Etiket kullanmak
 4. Kullanıcılarla iletişime geçmek
 5. Yüksek çözünürlük kullanmak

Bu maddeler, hesapların keşfete düşmesini daha da kolaylaştırmaktadır.

 1. Düzenli paylaşım yapmak

Her sosyal medya platformunda olduğu gibi, TikTok içerisinde de düzenli video paylaşmak büyük önem sahibidir. TikTok keşfete düşme istiyorsanız, temel etmenler arasındadır. Zira düzensiz paylaşımlar, takipçileriniz arasında olumsuz karşılanacaktır.

Eğer sık ve seyrek arasında bir ayar bulursanız, takipçilerinizi sıkmadan ve bekletmeden isteklerini karşılamanız mümkündür. Ayrıca paylaşımlarınızın, belirli bir saatte olması da buraya girmektedir. Örneğin iş ve okul saatlerinde paylaşım yapmanız tavsiye edilmemektedir. Zira bu videolar, istediğiniz beğeniyi alamayacak, böylece keşfete düşmenizde yardım etmeyecektir.

 1. Özgün ve kaliteli paylaşımlar çıkartmak

TikTok keşfet hilesi içerisinde bir diğer püf nokta özgün ve kaliteli paylaşımlardır. Her kullanıcı, doğal olarak birbirinden ilham alabilir. Bu durum, herkese yeni fikirler gelmesinde de yardımcı olur. Ancak yapılanı kopyalamak, keşfete çıkmanızı sağlamayacaktır.

Dolayısıyla her videonuz, özgün ve kaliteli olmalıdır. Bu konuda paylaşımlarınız da birbiriyle aynı bulunmamalıdır. Eğer benzer içerikler paylaşacaksanız, araya mutlaka farklı konuları almanız önerilmektedir.

 1. Etiket kullanmak

TikTok nasıl keşfete düşerim üzerine dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi de etiketlerdir. Her ne kadar etiketler neredeyse tüm kullanıcılar tarafından kullanılsa da çoğu zaman yanlış yapılmaktadır.

Zira herkes tarafından kullanılan bir etiket, onun güncel olduğunu göstermemektedir. Dolayısıyla eski etiketlerden birçoğu, popüler olduğu düşüncesiyle görülmeye devam etmektedir.

Etiket kullanmadan önce güncel olarak o anda popüler hangi etiketlerin olduğunu bilmek önemlidir. Bunlar sadece video paylaşımlarında değil, aynı zamanda biyografi kısmında da kullanılmalıdır. Böylece hem paylaşımlarınızın, hem de videolarınızın görünürlüğü artacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67