TikTok’ta Kaç Beğeniye Para Veriliyor?

TikTok’ta Kaç Beğeniye Para Veriliyor?

TikTok, milyonlarca aktif kullanıcının buluşma noktası haline gelen kısa klip paylaşım ve eğlence platformudur. Musical.ly uygulamasının son hali olarak da adlandırabileceğimiz TikTok, kullanıcılarına para kazanmayı vadetmesiyle de ön plana çıkmaktadır. Özellikle TikTok izlenme başına para veriyor mu sorusu kazanç elde etmek isteyen TikTok kullanıcılarının yanıt aradığı soruların başında gelmektedir.

TikTok platformunda içerik üreterek para kazanmak mümkündür. Ancak bu noktada TikTok üzerinden gelen kazancın tamamının izlenme sayısı ile alakalı olmadığı görülmektedir. Yani, reklamlar ve marka işbirlikleri gibi bazı unsurlar da para kazanmayı sağlamaktadır. Bu nedenle ilk etapta video paylaşma ve beğeni alıp para kazanmaya değil, insanlar tarafından sevilen ve takip edilen bir içerik üreticisi olmaya özen göstermeniz gerekmektedir.  Ayrıca bilinmesi gereken bir diğer şey de, para kazanmaya başlayabilmeniz için belirli bir seviyeye ulaşmanız gerektiğidir.

TikTok’ta Nasıl Para Kazanılır?

TikTok içerik üreticiliği yapmak oldukça keyifli bir hobi olmasının yanı sıra, ayrıca ciddi bir kazanç sağlayan meslektir. Bu bağlamda, her TikTok kullanıcı para kazanamaz. Ancak 10.000 takipçi sınırına ulaşan ve etkileşim oranı yüksek olan kullanıcılar, her paylaşımlarının izlenmesi doğrultusunda para kazanabilmektedir.  Yani, TikTok kaç izlenme kaç para konusu üzerine araştırma yapmadan önce 10.000 takipçiyi geçmeniz gerekmektedir.

Belirtili takipçi sınırına ulaşmanız durumunda paylaşmakta olduğunuz videoların her 1000 defa izlenmesinde 1 Dolar para kazanabilirsiniz. Paylaşımlarınız her 1 milyon izlendiği zaman ise 1000 Dolar gelir elde edersiniz. Ancak bu tutar, bulunduğunuz ülkeye, paylaşım sıklığınıza ve algoritmaya bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

TikTok Ne Kadar Kazandırır?

TikTok paylaşımları yaparak para kazanmak isteyen bireyler, TikTok 1000 beğeni kaç TL gibi sorular yöneltebilmektedir. Daha önce de belirttiğimiz gibi her 1000 izlenme 1 Dolar değerindedir. Ancak bu bedel farklı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Buna ek olarak TikTok gelirlerinizin tamamını çekme hakkınız yoktur. Bu noktada biriken kazancınızın %20’si TikTok bünyesine gitmektedir. Yani, 100 Dolar kazanç biriktirmeniz durumunda, 80 Dolar kazanmış olursunuz.

TikTok videoları paylaşarak para kazanmak herkesin hayali olsa da, her video paylaşımı yapan TikTok kullanıcısının para kazanamadığını bilmek gerekir. TikTok’tan kazanç sağlamak ve bu mecrayı profesyonel bir iş haline getirmek için Cüzdan özelliğini aktif hale getirmeniz gerekir.

TikTok kazanç politikaları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için https://support.tiktok.com/tr/ linkini ziyaret edebilir ve bilmeniz gereken tüm hususları öğrenebilirsiniz. Bu sayede aklınıza herhangi bir soru işareti takılmadan bilgi alabilirsiniz.

TikTok Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

TikTok platformunda para kazanabileceğiniz pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu nedenle yalnızca video paylaşımı yaparak para kazanılmamakta, buna ek olarak bazı eylemler ile de kazanç sağlanabilmektedir. Örneğin TikTok fenomenleri, TikTok üzerinden açtıkları canlı yayınlarda izleyicilerinden hediye alabilmektedir. Bu hediyeler, paranın bir kısmının TikTok ünlüsüne, bir kısmının ise TikTok bünyesine gitmesini sağlamaktadır. Spor araba, gül, unicorn gibi hediye çeşitleri bulunmakta ve her hediyenin karşılığı farklı bir tutarda olmaktadır. Bu hediyeler, sanal yollardan para ile satın alınmakta ve hediye direkt olarak nakit şekilde TikTok ünlüsüne ulaşmaktadır. Bu nedenle TikTok üzerinden pek çok fenomen düzenli yayınlar açarak kazanç elde etmektedir.

Para kazanma yöntemlerinden bir diğeri ise içeriklerde işbirliklerine ve reklamlara yer vermektedir. İçeriklere ürün yerleştirme yaparak marka işbirlikleri gerçekleştiren fenomenler, anlaşma sağladıkları markadan büyük bir ödeme alabilmektedir. Bu sayede markanın ürünü tanıtılmış olurken, fenomenin TikTok üzerinden elde ettiği kazancı artmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67