Tiktok’ta İzlenme Sayısını Arttırmak

Tiktok’ta İzlenme Sayısını Arttırmak

TikTok günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasındadır. Sahip olduğu zengin özellikler ve eğlenceli videoları ile global çapta çok sayıda kullanıcı bulundurur. Her geçen gün üye sayısı da sürekli artar.

Günümüzde birçok kişi kitle oluşturmak, tanınmak istediği için neler yapabileceğini araştırır. Bunlardan bir tanesi de izlenme sayısını arttırmadır. Eğer daha yüksek sayılarınız varsa keşfete çıkabilir, böylece isteğinize kısa sürede kavuşabilirsiniz. Ancak yeni kullanıcılar, nelere dikkat etmesi gerektiğini bilmeyebilir.

Tiktok’ta izlenme sayısını arttırmanın püf noktaları arasında şu seçenekler vardır;

Kaliteli videolar çekme

Özgün olma

Planlı paylaşımlar yapma

Düzenli paylaşım oluşturma

Etiket kullanma

Peki, bunlar ne anlama gelir?

Kaliteli videolar çekme

TikTok’ta hesap büyütme dâhil izlenmelerinizi arttırmak istiyorsanız, ilk dikkat etmeniz gereken ilk madde kalitedir. Hiçbir kullanıcı kalitesiz videolardan zevk almaz. Dolayısıyla medyalarınız renkli ve canlı olmalı, yayınlanmadan önce edit sürecinden de geçirilmelidir.

Videoyu çektikten sonra bir video düzenleme programı kullanırsanız, daha farklı seçenekler de alabilirsiniz. Böylece izlenme oranlarıyla beraber beğeniler de yükselebilir. Dolayısıyla keşfete çıkmanız ve popüler olmanız oldukça kolay olur. Kalite aynı zamanda çözünürlük anlamına da gelir. Eğer video çok düşük çözünürlükteyse hiç kimsenin ilgisini çekmez. Zira günümüzde birçok kişi daha üst düzey videolar görmek ister.

Bu nedenle kameranız veya telefonunuz yeterliyse, bir çözüm getirmeniz önerilir.

Özgün olma

Tiktokta izlenme kasma için bir diğer seçeneğiniz özgünlüktür. Eğer özgün değilseniz, izlenme ve diğer etkileşimleriniz düşer. Bu kavramın iki anlamı olup, birincisi diğer kullanıcılardan çalmamanız, onların yaptıklarını yapmamanızdır.

Zira bu durum kısa sürede fark edilir. Ek olarak beğeni değil, bir tepki olur. Kullanıcılar da sizin çalarak video yaptığınızı, özgün olmadığınızı düşünerek farklı hesaplara gider. İkinci anlamı ise önceki videolarınız ile aynı olmamasıdır. Eğer bir seri videosu çekmiyorsanız, tüm videolarınız farklı olmalı, benzememelidir.

Konu aynı olsa bile değinmek istediğiniz maddeler ve başlık farklı olmalıdır. Zira hiçbir takipçiniz zaten izlediği bir videoyu izlemek istemez.

Planlı paylaşımlar yapma

TikTok günümüzde birçok kişi tarafından kullanılır. Ancak burada bazı saatler vardır. Örneğin iş saatlerinde çoğu kullanıcı platforma giremez. Bir şekilde girse dahi yeterli vakti ayıramayacağı için beğeni bırakmaz. Uygun olduğunda bir kere izlediği için tekrar bakmaz.

Ancak işe gitmeden önceki saatler ve iş sonrasında akşam vakitleri, TikTok daha fazla kullanılır. Dolayısıyla TikTok’ta izlenme sayısını arttırmanın püf noktaları arasında bir diğer seçenek de videoları zamanlı paylaşmadır.

Eğer akşam saatlerinde paylaşım yaparsanız hem izlenmeleri, hem de beğenileri arttırabilirsiniz.

Düzenli paylaşım oluşturma

Tiktok izlenme taktikleri arasında bir diğer seçeneğiniz de paylaşımların düzenli olmasıdır. Eğer her hafta belirli sayıda video paylaşırsanız, üyeler düzenli olduğunuz için sizi severek takip eder. Dışarıdan gelenler de düzenli aralıklarla paylaşımlar nedeniyle sizi takip etmeye başlar. Böylece izlenmeleriniz de artar.

Ancak bu çok sık ya da seyrek paylaşım anlamına gelmez. Zira sık paylaşma, kısa sürede konularınızı bitirir ve sizi tekrara sürükler. Bu da eski beğeni ve izlenmeyi almamanız anlamını taşır. Seyrek paylaşımlar da hiçbir zaman ilgi uyandırmaz. Zira insanlar sizden normal bir paylaşım bekler. Dolayısıyla bunların arası bulunmalıdır.

Etiket kullanma

TikTok’ta izlenme sayısını arttırmanın püf noktaları içerisinde bir diğer madde de etiketlerdir. Böylece videoları daha fazla kişiye gösterebilir, izlenme sayınızı da arttırabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67