Tiktok’ta İstediğim Müziği Nasıl Bulurum?

Tiktok’ta İstediğim Müziği Nasıl Bulurum?

Tiktok uygulaması çıktığından itibaren çok fazla popülerleşmiştir. 2016 Yılından itibaren internet platformunda büyük bir yankı oluşturmuş Tiktok uygulaması üzerinden birçok video ve şarkılar paylaşılmaktadır. Milyonlarca insan Tiktokta istediğim şarkıyı nasıl bulurum konusunda kafalarında soru işareti bulunmaktadır.

Tiktok yeni güncellemesi ile beraber en fazla 3 dakikalık video çekme imkânı duyar. Çoğu insan ise bu 3 dakikayı doldurmayıp bazen 10-15 saniyelik videolar atmaktadır. Videolarına şarkı ekleyen içerik üreticileri çoğu zaman şarkıyı belirtmez ve bu içerikleri izleyen kişiler Tiktok şarkıları konusunda sıkıntı yaşamaktadırlar.

Tiktok Şarkıları Nasıl Bulunur?

Tiktok müzikleri bulmak çoğu zaman zor olabilir. Bu konuda Tiktok yapımcıları insanlara daha kolay kullanım ve şarkıyı kolay bir şekilde bulmak adına çalışma yapmışlardır. Tiktok şarkıları kategorisi oluşturarak moda olan şarkıları sunar. Küçük bir inceleme ile beraber şarkıları bulmak artık daha kolay. Tiktokta bulunan arama kısmına aynı zamanda şarkı ismini yazarak o şarkı ile ilgili videoları da bulmak mümkün. Tiktok izlenecek adımlar şu şekildedir,

  • Tiktokta çalan şarkıyı bulmak için, öncelikle ana ekran üzerinde bulunan artı işaretine tıklayın.
  • Çıkan ekranda trend Tiktok şarkıları bulunmaktadır. Bu şarkıları kendiniz kullanabilirsiniz.
  • Aranan şarkı bulunduktan sonraki aşamada Tiktok hesabınız üzerinden kullanabilirsiniz. Bu işlem ile aynı zamanda videolarınızın daha çok insana ulaşması için mutlaka etiket eklemenizi öneririz.
  • Videolarınıza şarkın ismini etiketleme işlemi yaparak o şarkı adına videoları inceleyen insanlara ulaşabilir ve hesabınız üzerinden etkileşim konusunda şanslı olabilirsiniz.

Shazam ile Tiktok Şarkısı Bulmak

Tiktok müzik bulma konusunda en etkili ve kesin sonuç veren yöntemlerden biri ise Shazam ile şarkı bulmaktır. Müzik bulma konusunda Shazam oldukça kullanışlı bir programdır ve kullanıcılara şarkıları direk vermektedir. Shazam ile Tiktok şarkıları bulmak için şu adımları izleyebilirsiniz,

  1. Shazam uygulamasını telefonunuza veya başka bir cihaza indirmeniz önerilir.
  2. Shazam telefonunuzda otomatik olarak aktifleşmektedir.
  3. Şarkısını bulmak istediğiniz videoyu Shazam uygulamasına dinleterek Müzik bulma işlemini halledebilirsiniz.
  4. Shazam’ı açarak bir yandan istenilen şarkının video açılmalıdır. Shazam’ın şarkıyı algılaması sağlanır.
  5. Shazam uygulaması müziği algılar ve size en iyi sonucu çıkartır.
  6. Eğer şarkılar kısıksa veya efekt ile anlaşılmaz hale geldiyse büyük ihtimalle Shazam bu şarkıyı algılayamayacaktır.

En kolay Tiktokta çalan şarkıyı bulmak yöntemi Shazam ile yapılmaktadır. Bu şarkıları bularak kendi videolarınızda kullanabilir veya Youtube platformları üzerinden rahatlıkla dinleyebilirsiniz.

Tiktok Video Sahibini Bulmak

Tiktok platformu tamamen müzik adına kurulmuş bir video platformudur. Tiktokta insanlar videoları izleyerek video sahiplerini bulmak isterler. Bu işlem oldukça kısa bir işlemdir. Tiktok video sahibini bulmak için video izlenirken ekranı sola doğru kaydırdığınız takdirde videoyu koyan kişinin profiline erişebilirsiniz. Profil bilgilerinde veya diğer videolar arasında insanlar İnstagram ve vb. bilgileri paylaşabilmektedir. Bu sayede video sahibine erişebilirsiniz.

Tiktok Video Ekleme Nasıl Yapılır?

Tiktok video ekleme nasıl yapılır konusunda ilk olarak mevcut Tiktok hesabınıza girmeniz gereklidir. Eğer Tiktok hesabınız yoksa kendinize basitçe bir hesap açabilirsiniz. Tiktok uygulaması açıldıktan sonra ana ekran üzerinde artı işareti bulunmaktadır. Bu işaret ile birlikte yeni videolar çekebilir veya hazır videolarınızı ekleyebilirsiniz.

Video seçildikten sonraki aşamada videonuzu kırpabilir, yazı, efekt gibi birçok özellik ekleyebilirsiniz. İsterseniz tren şarkılardan şarkı ekleyebilirsiniz. Sesin video üzerinde ne kadar kalacağı gibi birçok özellik uygulayabilir ve düzenlemeler yapabilirsiniz. Aynı zamanda videolarınıza yazılar ekleyebilir ve edit yapabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67