Tiktok’ta Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Tiktok’ta Fotoğraf Nasıl Çekilir?

TikTok viral videoları ile oldukça sevilen bir platformdur. Her ne kadar sadece video seçeneği olsa da, TikTok fotoğraf nasıl çekilir sorusu birçok kullanıcı tarafından merakla incelenir. Bunun birçok nedeni olsa da, en büyüklerinden bir tanesi fotoğrafların bir anı bile yakalasa mükemmel sonuçlar sunabilmesidir.

Zira sadece bir videoyu kusursuza yakın oluşturabilmek için saatler gerekir. Üstelik aranje çalışmaları da buna eklendiğinde tüm günü aldığı da görülür. Ancak fotoğraf ile anı yakalamışsanız, küçük bir düzenleme ardından bunu paylaşma imkânınız vardır. Üstelik sonuçları da oldukça güzel gelir.

Her ne kadar platformun böyle bir özellik sunmadığı düşünülse de, dolaylı da olsa fotoğraf paylaşmanız mümkündür. Bunun için şu uygulamalar kullanılabilir;

 1. LightMV
 2. TikTok
 3. Likee

Bunlardan birinci ve üçüncü seçenekler çok kolay bir kullanıma sahiptir. Dolayısıyla zorluk çekmeden öğrenmeniz ve pratik şekilde uygulamanız mümkündür. İkinci seçenek de platformun kendisidir. Eğer ne yapacağınızı bilirseniz, farklı bir uygulamaya gerek duymadan da sonuç alabilirsiniz.

LightMV

Eğer TikTok haricinde bir seçenek arıyorsanız, ilk seçenek LightMV adlı programdır. Hem mobil cihazlarda, hem de bilgisayarlarda kullanılmakta olup düşük boyutu vardır. Bu nedenle akıllı telefonlarınızda, kapladığı yerden endişe duymadan kullanabileceğiniz bir seçenektir.

Başka bir uygulamayı kaldırmadan kurabilir, kolay kullanımı sayesinde istediğiniz zaman fotoğraflı paylaşımlar yapabilirsiniz. Arka planda müziği de mevcut olup, ücretsiz şablonları da vardır. Fotoğraf için şu işlemler uygulanmalıdır;

 1. Uygulamayı cihazınıza indirin.
 2. Açtıktan sonra bir şablon belirleyin.
 3. Videoyu uygulamaya sürükleyin.
 4. Ardından oluştur üzerine dokunun.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra kaydet demeniz yeterlidir. Böylece gönderiniz paylaşıma hazırdır. İsterseniz arkasına müzik de ekleyip daha canlı sonuçlar elde edebilirsiniz.

TikTok

Fotoğrafların son zamanlarda birçok kullanıcı tarafından araştırılmasının bir sebebi de TikTok fotoğraf akımı olarak verilebilir. Zira kullanıcılar bir trend olduğunda, hızlı şekilde uyum sağlamaya, böylece etkileşimlerini arttırmaya çalışır. Zira eski modanın devam ettirilmek istenmesi, kullanıcı sevse bile etkileşimlerini düşürür.

Eğer bu akıma katılmak istiyorsanız, bir çözümünüz de TikTok’un tam kendisidir. Her ne kadar akıllara gelmese de, foto-slayt gösterisi dolaylı bile olsa size bir çözüm sunar. Böylece size aradığınız çözümü sunarsa, farklı aplikasyonları denemeniz bile gerekmez. Bunun için şu işlemler takip edilmelidir;

 1. TikTok uygulamasına girin.
 2. Kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.
 3. Artı sembolüne dokunarak, fotoğraf eklemek için yükle üzerine dokunun.
 4. Filtre ekleyin.
 5. Ardından sonraki seçeneğine dokunun ve indir’i seçin.

Böylece foto-slayt paylaşıma hazırdır. Ardından tek yapmanız gereken paylaşmak ve izleyenlerin beğenisine sunmaktadır.

Likee

Eğer ilk iki seçeneği de kullanmak istemiyorsanız ya da farklı bir çözüme bakıyorsanız, Likee bu anlamda değerlendirebileceğiniz bir seçenektir. Sunduğu özelliklere rağmen düşük bir boyuta sahip olması nedeniyle oldukça minimalist yapıdadır.

Böylece hiçbir şey silmeksizin kullanabilirsiniz. Kolay anlaşılır olması nedeniyle, yeni bir olsanız zorluk çekmemenizi sağlar. Görsel efektler ve 3D efektler ekleyerek daha farklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Üstelik hem Android, hem de IOS işletim sistemlerinde geçerlidir.

Bu nedenle IOS kullanıcılarının akıllarında soru işareti bulunması da gerekmez. Kullanmak için şu işlemler takip edilir;

 1. Uygulamayı market uygulamasından yükleyin.
 2. Kurulum tamamlanınca açın. Sol alt tarafta yer alan video üzerine dokunun. Sonrasında da fotoğraf eklemeye başlayın.
 3. Filtre, geçiş, zaman gibi öğeleri ekleyin.

Tüm bu işlemleri yaptığınızda TikTok videoya fotoğraf ekleme de tamamlanır. Cihazınıza indirdikten sonra paylaşmanız yeterlidir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67