Tiktok’ta Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Tiktok’ta Canlı Yayın Nasıl Açılır?

TikTok canlı yayın açma işlemleri özellikle bu mecraya yeni giriş yapmış ve uygulamanın ayrıntılarını değerlendiren kullanıcılar açısından önemli olmaktadır. TikTok canlı yayın özelliğini açmak için sahip olması gereken özellikler araştırılmaktadır. Peki TikTok bünyesinde canlı yayın nasıl açılır ve şartları nelerdir? Yazımızın devamını inceliyor olacağız. Öncelikle uygulamanın ayrıntılarına birlikte bakalım.

TikTok Uygulaması Ve Ayrıntıları

İnternet mecraları arasında son yılların en çok dikkat çeken ve etkileşimi kuvvetli olan uygulamaların başında sosyal medya araçları gelmektedir. TikTok bu sosyal medya alanları arasında dikkat çeken uygulamalardan birisidir. Özellikle canlı yayın içeri ile yoğun bir kullanıcı sayısına sahip olan TikTok bünyesinde bu uygulamanın nasıl gerçekleştirileceği kullanıcılar tarafından merak edilmektedir.

Aslında TikTok canlı yayın açma işlemi oldukça basittir. Pek çok sosyal alanda canlı yayın özelliği getirilmiş durumdadır. Ancak TikTok için bu özelliği kullanabilmek amacıyla çeşitli kıstaslar bulunur. Kullanıcıların hesaplarında belli şartlarının sağlanmış olması gerekir. Bu şartlara yazımızın devamında değiniyoruz.

TikTok Canlı Yayın Açma Şartları

TikTok Canlı Yayın Şartları

TikTok canlı yayın açma şartları içeriğine giriş yaparak öncelikle TikTok hesabında bu özelliğin  olup olmadığı incelenmelidir. Çünkü uygulama canlı yayın açma koşullarından birisi de takipçi sayısının en az 1000 değerine ulaşmış olmasıdır. TikTok büyüsünde canlı yayın açılabilmesi için aynı zamanda 16 yaşından büyük olmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra uygulama büyüsünde zaten 13 yaşından küçükler kullanıcı olamamaktadır.

Bunun yanı sıra TikTok da var olan özelliklerden bir diğeri de sanal hediye uygulamasıdır. 18 yaşından büyük olanlar canlı yayını açtığı zaman takipçileri tarafından sanal hediye alabilmektedirler. Bu sanal hediyelerin mantığı aslında bir kazanç anlamına gelir.

Canlı yayın açarak Tiktok’ta doğrudan para kazanmak mümkün değil. Ancak takipçiler tarafından hediye edilen sanal içerikler aracılığıyla kazanç elde etmek ve bunları nakit paraya çevirmek oldukça basit bir işlemdir. Eğer mevcut hesap yukarıdaki şartları sağlıyorsa bünyesinde canlı yayına açmaya dair herhangi bir engel bulunmadığı söylenebilir. Peki canlı yayın işlemi nasıl gerçekleştirilir?

TikTok Canlı Yayın Uygulama Adımları

TikTok canlı yayın para kazanma için ideal içeriklerden birisidir. İşlemin ayrıntılarına birlikte bakalım:

  • İlk olarak TikTok uygulamasının açılması ve kişisel hesaba giriş yapılması gerekir.
  • Ardından ekranın alt kısmında yer alan artı işaretine giriş yapılır.
  • Daha sonra kaydetme bölümünün yanında yer alan canlı düğmesine giriş yapılır.
  • Canlı akış başlığına giriş yapılır ve daha sonra başlatmak için canlı yayına geç kısmına tıklanır.

Yukarıdaki tüm aşamaları uygulayarak canlı yayın açmak oldukça basit ve pratik bir işlemdir. Ancak bu adamların sırasıyla ve doğru şekilde uygulanmasına rağmen hala canlı yayın açılmıyorsa TikTok bünyesinde canlı yayını açmak için yeterli kriterlerin henüz karşılanmadığı anlaşılabilir.

TikTok mecrası günümüzde en yoğun şekilde tercih edilen sosyal medya içerikleri arasında yerini almış durumdadır. Sosyal mecralar özellikle günlük hayatlarımızda büyük bir yer tutmaya başlamıştır. Bunun bir sonucu olarak etkileşim ağı oldukça kuvvetli olan sosyal mecralarda yoğunluk fazladır. TikTok uygulaması önceleri Asya Kıtası’nda sunulmuş olan ve kısa süre içerisinde dünyaya yayılan kısa videolardan oluşan içeriklerin paylaşımına olanak tanıyan bir platformdur.

Her geçen gün yeni güncellemeler eklenerek uygulamada değişikliğe gidilmektedir. Son olarak videoların sürelerinin uzatıldığı bilinmektedir. Kullanıcı sayısı gün geçtikçe artış gösteren TikTok platformunda merak konusu olan içeriklerden bir diğeri de canlı yayına misafir alma uygulamasıdır. Bilgisayardan TikTok canlı yayın izleme işlem başta olmak üzere misafir alma uygulamaları da kendi içerisinde farklılık göstermektedir.

TikTok uygulaması popülerliğini artırmakla birlikte yeni özellikleri sunmaya devam etmektedir. Canlı yayın yapma uygulaması bilindiği gibi belli bir süredir uygulama bünyesinde yer almaktadır. Bunun yanı sıra;  canlı yayına başlamak üzere en az 1000 takipçi sayısına ulaşılması gerektiği bilinmektedir. Yukarıda bahsedildiği şekilde canlı yayın açma işlemlerini geçerli olmasının ve canlı yayına başlanmasının ardından misafir alma özelliği de otomatik şekilde aktif hale getirilmektedir.

Bu özelliğin açılmasıyla daha önceleri canlı yayın yapmamış olan kişiler misafire nasıl canlı yayına alacak konusunda kafa karışıklığı yaşayabilmektedir. Aşağıdaki adımlar doğrultusunda canlı yayına misafir olarak kolay bir şekilde sesli iletişim kurmak ve takipçiler için eğlenceli bir yayın meydana getirmek mümkündür.

Öncelikle TikTok profile aracılığı ile canlı yayın başlatılması gerekir. Ardından ekranda sol alt köşede yer alan sonsuzluk işaretine tıklanır. Canlı yayına misafir olarak katılması istenen kullanıcının adı seçilir. Bu uygulamaların sonrasında misafir olarak canlı yayına katılması istenen kullanıcıya bildirim gider ve katıl butonunu açıklamasının ardından kişi yayında aktif şekilde görünür. Pek çok kişi tarafından merak edilmekte olan TikTok içerisinde canlı yayına farklı bir kişinin alınması işlemi kolay bir şekilde mümkün olmaktadır.

TikTok canlı yayına misafir alma işlemi sırasında katılacak kişinin uygulama bünyesinde de herhangi bir işlem yapması gerekmemektedir. Bu uygulama işlemi yürütecek ve misafiri ağırlamak isteyen kullanıcının insiyatifinde olmaktadır. Kişinin katılması istenen kullanıcıyı doğrudan davet etmesi ve canlı yayın katılma isteği göndermesi sayesinde uygulama gerçekleştirilir.

TikTok Canlı Yayın Sıralaması

TikTok Canlı Yayın Sıralaması

TikTok canlı yayın sıralaması içerisinde canlı yayına katılmayı engellemeye dair de ayrıntılar sorulmaktadır. TikTok içerisinde canlı yayın açar pek çok kullanıcı takipçileri ile canlı yayında söyleşi yapmak istememektedir.

Bu işlem için doğrudan TikTok bünyesinde canlı yayına misafir olarak katılma uygulamasını devre dışı bırakmak mümkündür. Tik Tok profiline giriş yapılarak sağ üst köşede yer alan ayarlar bölümüne dokunulur. Ardından canlı yayın ayarları kısmına giriş yapılarak canlı yayına misafir alma butonu pasif hale getirilir.

Yukarıdaki işlemlerin sonrasında hiçbir kullanıcı canlı yayına misafir olarak katılma isteği gönderemez. Adımları bahsedilen buton istenildiği zamanda aktif hale getirilerek canlı yayına katılma uygulaması açılabilir. TikTok uygulamasında canlı yayına misafir olmak için katılacak kişinin takipçi sayısının önemi yoktur. Yani canlı yayın uygulamasını başlatırken kişilerin 1000 takipçiye ulaşması beklenir ancak misafir olarak katılmak için herhangi bir takipçi sayısı gözetilmez.

Belirtilen şartları yerine getirmekte zorlanan kullanıcılar çeşitli TikTok takipçi paketleri alma yöntemi ile bunu tamamlamayı amaçlamaktadır. Ancak uygulamaları değerlendirirken güvenilir bir site üzerinden işlem yapmakta fayda vardır. Çünkü kimle siteler güvenilir işlem sunmamaktadır.

Bunun yanı sıra çeşitli siteler ya da uygulamalar tarafından kullanıcıların şifreleri gibi özel bilgileri talep edilebilmektedir. Herhangi bir özel bilgi talebinde bulunan sitelere itibar etmemek gerekir. Yazımızda TikTok uygulamasının canlı yayını açma, canlı yayına misafir alma ve misafir olarak katılma gibi çeşitli ayrıntılarına değmeye amaçladık.

Canlı yayın açma şartları temel olarak yukarıda belirtildiği şekilde 16 yaş üstü olmalı, 1000 takipçi sayısına ulaşılmalıdır ve diğer ayrıntıları karşılamalıdır. TikTok canlı yayın açma işlemlerinin kullanıcılar tarafından yoğun olarak tercih edilme sebepleri arasında çeşitli takipçi hediyeleri sayesinde kazanç elde etme imkanı gelmektedir.

Tiktok’ta canlı yayın nasıl açılır? Canlı yayın açma şartları için sosyalat.com sitemizi ziyaret ederek konu hakkında daha ayrıntılı bilgilere kolaylıkla sahip olabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67