Tiktok’ta Bir Hesap Kaç Spamla Kapanır?

Tiktok’ta Bir Hesap Kaç Spamla Kapanır?

Sosyal medya platformları içerisinde en popüler olan uygulamalardan birisi olan Tiktok kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi de, Tiktok’ta bir hesap kaç spamla kapanır? olmaktadır. Tiktok, kısa video paylaşma platformu olup, Tiktok yönetim ekibinin uygulamaya koyduğu ve her Tiktok kullanıcısının uyması gereken topluluk kuralları bulunmaktadır.

Bu kuralların konulma sebebi ise Tiktok kullanıcılarının ahlaka ve yasalara karşı olan uygunsuz paylaşımlarını engellemek amacı ile olmaktadır. Tiktok uygulaması bu kontrolleri kendi ekipleri ile yaptığı gibi Tiktok kullanıcılarından gelen şikâyetleri de her zaman dikkate almaktadır. Bu nedenle Tiktok kullanıcıları uygulama içerisinde gördükleri uygunsuz paylaşımları spam, yani şikâyet yolu ile her zaman Tiktok yönetimine iletebilmektedirler.

Tiktok Hesabı Kaç Şikâyette Kapanır?

En çok kullanılan sosyal mecralardan birisi olan Tiktok uygulamasında, topluluk ihlali yapan kişileri, Tiktok kullanıcıları da şikâyet edebilmekte, bu sayede yasalara ya da ahlaka aykırı olan paylaşım yapan Tiktok kullanıcılarının profilleri, Tiktok yönetimi tarafından kapatılmakta ve engellenmektedir. Şikâyet edilen bir Tiktok hesabının kapatılması ise o profili şikâyet eden kişi sayısına ve şikayet nedenine bakılarak Tiktok yönetimince belirlenmektedir.

Bir Tiktok hesabını ne kadar çok kişi şikâyet etmek amacı ile spamlarsa, o profilin işlediği kabahate göre de kapatılma süresi daha kısa sürelerde olabilmektedir. Bu nedenle bir Tiktok hesabı kaç şikayette kapanır? sorusunun cevabına bağlı olarak, bu sayı şikayet eden kişilerin çokluğuna ve şikayet nedenine bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Tiktok’ta Nasıl Şikâyet Edilir?

Tiktok kullanıcılarının en çok cevabını araştırdıkları sorulardan bir diğeri de, Tiktok’ta nasıl şikâyet edilir? konusu olmaktadır. Tiktok yönetminin koyduğu kurallara aykırı olarak davranan Tiktok hesapları, uygulama içerisinde diğer Tiktok üyeleri tarafından şikâyet edilebilmektedir. Tiktok şikâyet yöntemi ile bir kişinin Tiktok profilini kapattırmak için ise şunların yapılması gerekmektedir;

Bir Tiktok kullanıcı profilini şikayet etmek için ilk olarak Tiktok uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak gerekmektedir.

Uygulamaya giriş sağlandıktan sonra şikâyet edilmek istenen diğer Tiktok kullanıcı profiline gidilmesi lazımdır.

Bu profilin sağ üst tarafında yer alan ve üç noktadan oluşan sembole tıklanmalıdır.

Daha sonra açılan ekranda bulunan Rapor Et kısmına basılmalıdır.

Böylelikle hesabın şikâyet işlemi tamamlanmaktadır.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise Rapor Et kısmında yer alan seçeneklerle daha detaylı şikâyetlerin yapılabilmesidir. Buna bağlı olarak hazır olarak bulunan şikâyet nedeni şıkları ile doğrudan bir video sakıncalı olarak belirtilebilmekte ya da genel olarak hesabı bildirin seçeneği ile sakıncalı görülen Tiktok hesabı tümden şikâyet edilebilmektedir. Bu şikâyet yapıldıktan sonra ise Tiktok yönetimi, şikâyet edilen profili inceleme altına almakta ve bu inceleme sonucuna göre hesapları kapatmakta ve engellemektedir.

Bir Tiktok Hesabı Hangi Nedenlerden Dolayı Kapatılır?

Tüm dünyada en sevilen sosyal medya platformlarından birisi olan Tiktok uygulamasında, topluluk kuralları ile Tiktok yönetimi tarafından denetlemeler sürekli olarak yapılmaktadır. Buna bağlı olarak bu kurallara uymayan ve dikkat etmeyen Tiktok kullanıcı profilleri süreli ya da süresiz olarak kapatılmakta ya da engellenmektedir. Buna bağlı olarak Tiktok kurallarına göre yapılmaması gerekenlerin en başta gelenleri ise şunlar olmaktadır;

Şiddet içeren videolar: Tiktok uygulamasında genellikle hesap kapatılmalarının en büyük nedenini şiddet içeren videolar oluşturmaktadır. Buna bağlı olarak ırkçılık ya da etnik değerlere aykırı içeriklere sahip olan Tiktok videoları da hesap kapatılmasına neden olmaktadır.

Yaş sınırlaması: Tiktok hesaplarının en önde gelen kapatılma nedenlerinden birisi de, 13 yaşından küçük olmaktır.

Cinsel içerikli videolar: Tiktok videolarının cinsel içerikli temalar taşıması da, Tiktok hesaplarının kısa sürede kapatılmasına neden olmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67