TikTok’da Etiketleri Verimli Kullanmanın 5 Yolu

TikTok’da Etiketleri Verimli Kullanmanın 5 Yolu

TikTok keşfete düşme etiketleri, bu platform kullanıcıları arasında büyük bir önem sahibidir. Zira ne kadar fazla kişiye ulaşılırsa, o kadar fazla takipçi anlamına gelmektedir. Böylece alınan beğeniler ve takipçiler de yükselmektedir.

Eğer canlı videolar açıyorsanız, fazla beğeni ve takipçi bağış alma oranınızı da yükseltecektir. Dolayısıyla etiket kullanımı, her zaman büyük bir önem sahibidir. Bununla beraber çoğu kişi, etiket kullanımını yanlış, hatalı yapmaktadır.

Bu durum, böyle bir fırsatın da kaçırılmasına neden olmaktadır. Sadece TikTokta keşfete düşmek için etiketler 2021 fenomen olmanız ve gelir arttırmanız için yeterli değildir. Ayrıca çoğu platform, yanlış etiket kullanımında engelleyici önlemler almaktadır.

1. Google’dan Anahtar Kelime Seçin

TikTok etiketleri 2020 Türkiye kolay şekilde bulunabilir. Ancak popüler etiketleri kullanmanız, sizin için bir çözüm olmayacaktır. Dolayısıyla tavsiye edilen, farklı kelimelerden, yeni etiketler üretmenizdir.

Burada hitap edilen kesim, doğrudan Google kullanıcıları olacaktır. Böylece videolarınızda geçen bir kelimeyle ilgili tarama yapan kişilere, sizin videonuz da gösterilecektir. Bu da tanınırlığınızı arttıracaktır.

Bunun için TikTok üzerinde en fazla hangi tür videolar paylaşıyorsanız, onunla ilgili kelimeyi Google üzerinde taratmak gerekmektedir. Ardından en altta çıkan kelimeler, o kelimeyle ilgili en çok aratılan sonuçlardır.

TikTok kullanıcıları bunlar arasından uygun seçimler yapmalıdır. Ardından bulduğunuz anahtar kelimeyi hashtag olarak eklemek yeterlidir. Böylece videonuzun, Google sonuçlarda görünürlüğü artacaktır. Bu da platform dışı potansiyel takipçi demektir.

2. Video Açıklamalarını Ekleyin

TikTok hashtag 2020 kullanımı her kullanıcı tarafından aynı şekilde yapılmaktadır. Ancak bu durum, herkesin doğru kullandığını göstermemektedir.

TikTok, İnstagram ve Facebook gibi her sosyal medya platformu, Google robotlar kullanarak, arama sonuçlarını listelemektedir. Robotlar, sıralamada bazı parametrelere uymaktadır. Dolayısıyla videolarınız, buna göre düzenlenmelidir.

Video açıklaması çoğu kişi eklese de robotların kullanımı için özel bir yapı tercih edilmemektedir.  Bunu düzeltmek için öncelikle TikTok üzerinde en çok kullanılan kelimeleri taratmanız gereklidir. Bunlar da Google üzerinde olduğu gibi videolarla ilgili olmalıdır. Belli bir türünüz yoksa alakalı en yakın kelimeler seçilmelidir.

Ardından bunlar TikTok arama kısmına yazılmalı; ancak arama yapmadan sonuçlara bakılmalıdır. Gördükleriniz, kullanıcılar tarafından yoğun aratılanlardır. Bunları alarak, açıklama kısmında uygun şekilde yazarsanız, robotlar bunları tanıyacak ve profilinizi daha üst sıralarda görüntüleyecektir.

3. Etiketleri Açıklama Olarak Belirtin

TikTok keşfete düşmek için etiketler arasında bu madde, yukarıda bahsettiğimiz seçenek ile bir bakıma benzemektedir. Ancak burada TikTok üzerinde en çok aratılan kelimeler taratılmamaktadır.

Aksine video açıklamalarınıza, kullandığınız etiketlerden bazıları uygun bir cümle ile eklenmektedir. Böylece robotlar video sıralaması yaparken, açıklamalarda da hashtag kullanıldığını fark ederek, sizleri daha yukarıya çıkarmaktadır. Bu yöntemler, aynı zamanda sosyal medya SEO çalışmaları içine de girmektedir.

Eğer bu platformlarda sıralama mantığını bilirseniz, daha yukarılara büyük çaba harcamadan çıkabilirsiniz.

4. Güncel Etiketleri Arayın

TikTok’da etiketleri verimli kullanmanın 5 yolu arasında bir madde de güncel etikettir. Her kullanıcı, hatalı olarak güncel olduğunu düşünmektedir.

Ancak sosyal medya platformları anlık şekilde değişmektedir. Bu nedenle kullandığınız bir etiket, kısa sürede eskimiş olabilir. Dolayısıyla aldığınız verim böylece sürekli düşecektir. Lâkin platformu güncel etiketler bakımından incelerseniz, daha olumlu kullanım yapabilirsiniz.

 5. Fazla Etiket Kullanmayın

Gerek TikTok, gerekse farklı sosyal medya platformlarında herkes, olabildiğince yüksek sayıda etiket kullanma yoluna gitmektedir. Ancak TikTok keşfet etiketleri 2021 fazla kullanma, bazı durumlar platformlar tarafından olumsuz yönde karşılanmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67