Tiktok’a yeni bir rakip geliyor! YouTube Shorts

Tiktok’a yeni bir rakip geliyor! YouTube Shorts

YouTube bu sefer de kısa video paylaşım özelliklerinin yer alacak olduğu YouTube Shorts uygulaması ile kullanıcılarının yanlarında yer almaya başladı. YouTube Shorts; ilk olarak ABD sınırlarında kullanıma açıldı. Adeta milyonlarca kişinin severek kullandıkları sosyal medya mecralarından bir tanesi olan Tiktok’a rakip olarak gelecek olduğu düşünülen uygulama, çok yakın bir zamanda küresel çapta kullanıcılar için sunulacak olduğu ön görülüyor.

YouTube kısa video paylaşım özelliği ile ilk defa ABD içerisinde kullanımlarına başladı. YouTube Shorts adı ile anılan platform, son süreçler içerisinde oldukça tercih edilen Tiktok karşısında rakip olacak diye düşünülüyor. Özellik ile şimdilerde beta test aşamasında yer alsa bile çok yakın süreçler içerisinde ABD ardından tüm dünya çapınca kullanım için aktif hale gelecek olduğu ön görülüyor. Uygulama adeta Tiktok içerisinde olduğu gibi dikey bir şekilde kişilerin 1 dakikalık videolar paylaşımları için izin veriyor. YouTube Shorts beta sürümü bile sadece birkaç gün içerisinde 3,5 milyardan fazla görüntülemeye sahip olması kısa sürede Tiktok karşısında rakip olabilecek tek platform olacak gibi durmasına neden oluyor. Uygulama küresel çapta ne zaman aktif hale getirilecek net bir bilgi olmasa bile yakın zamanda herkesin paylaşımlarına açılacak olduğu düşünülen bilgiler arasında.

YouTube Shorts içinde neler olacak?

YouTube Shorts yakın zamanda ABD ardından tüm küresel çapta kullanıma açılacak gibi duruyor. Tiktok ile adeta eş değer olan bu platform içerisinde kişiler kendileri için bir hesap oluşturacaklar ve diledikleri gibi 1 dakikadan oluşan dikey video paylaşımları yapabilecekler. YouTube üzerinde olduğu gibi illa uzun soluklu videolar yüklemek gerekmeyecek.

YouTube Shorts sadece 1 dakikalık video paylaşımlarına izin verirken bunun bir dakikadan fazla olmasına izin verilmeyecek. Tiktok son zamanlarda milyonlarca kişinin çok severek kullandıkları ve adeta binlerce kişinin fenomen haline gelmesine yardımcı oldu. Bu kadar farklılıkları ile yer alan uygulamanın önüne bu güne kadar karşısına rakip olarak çıkabilecek bir sosyal medya mecrası gelmemiş olsa bile YouTube Shorts sunduğu birçok özellik ile beraber tek rakibi olabilecek gibi duruyor.

Kurulum aşamalarının tamamlanmasının ardından geçtiğimiz günlerde beta sürümü ile beraber ABD sınırlarında kullanıma açılmış olan YouTube Shorts, bu kadar kısa süre içerisinde tam 3,5 milyondan daha fazla izlenme alarak kişilerin merakla beklemelerine yardımcı oldu. Her ne kadar şu an  konu hakkında ne zaman yayına alınacağı ile ilgili resmi bir açıklama gelmemiş olsa bile yakın zaman içerisinde tüm küresel dünya üzerinde aktif hale gelecek olduğu ön görülüyor.

YouTube Shorts nedir?

İsmi anılmaya başlandığından beri bir hayli merak edilen YouTube Shorts nedir diye de araştırmalar devam ediyor. Adeta tiktok benzeri olarak yer alacak bir uygulama içerisinde kişiler kayıt olarak kendileri için kullanıcı paneli oluşturarak yer alabilecekler. Burada diledikleri gibi birer dakikalık dikey videolar oluşturabilecek ve takipçileri ile paylaşım haklarına sahip olabilecekler.

Hem birilerini takip edebilecekler hem de kendilerini birilerinin takip etme fırsatları oluşabilecek. Görüntü kalitesi ve çevreye etkileşimi konusunda oldukça önemli özelliklere sahip olacak gibi duruyor. ABD sınırlarında yayın hayatına başlayan beta sürümü ardından net bir tarih olmasa bile yakın zamanda kişilerin erişimlerine açılacak gibi duruyor. YouTube Shorts şimdiden 3,5 milyon kişinin dikkatini çekmeyi başarmış olmasından dolayı kullanıma açık hale geldiği zaman Tiktok uygulamasının ön sıralarında yer alacak olduğunu belli etmeye başladı.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67