Tiktok Yeşil Ekran Video Nasıl Yapılır?

Tiktok Yeşil Ekran Video Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde kullanıcı sayısı en çok olan sosyal medya platformlarından Tiktok uygulaması kullanıcılarının en çok araştırdığı konulardan birisi de, Tiktok yeşil ekran video nasıl yapılır? olmaktadır.

Kurulduğu günden bu yana kendini sürekli olarak geliştiren ve güncelleyen Tiktok uygulamasında yer alan yeşil ekran özelliği, pek çok kullanıcı tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. Bazı adımları takip ederek Tiktok yeşil ekran videoları kolaylıkla hazırlanmaktadır.

Tiktok Yeşil Ekran Videosu Yapma Yöntemi Nedir?

Tiktok yeşil ekran videosu, yani diğer adı ile TikTok yeşil ekran efekti yapabilmek için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle pek çok Tiktok kullanıcısı, Tiktok yeşil ekran videosu yapma yöntemi nedir? konusunda araştırmalar yapmaktadır. Bunun içinse atılması gereken adımlar sırasıyla şunlar olmaktadır;

Öncelikle Tiktok yeşil ekran videosu oluşturabilmek için Tiktok uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak gerekmektedir.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra, video paylaşımı yapmak için açılan sayfanın en altında yer alan artı sembolüne tıklanmalıdır.

Burada açılan sayfada bulunan video kaydetme yerinde ki, kırmızı kayıt simgesine basılmalıdır.

Daha sonra bu simgenin sol yanında bulunan efekt tuşuna tıklanmalıdır.

Açılan yeni sayfanın altında yer alan Trend Efektler kısmında ki Yeşil Ekran seçeneğine basılmalıdır.

Böylelikle yeşil ekran efektinin seçimi ile videolar istenilen şekilde forma kavuşmaktadır.

Bütün bu yapılan işlemlerin sonunda ise videoyu paylaşıma açmak için son olarak paylaşım düzenleme ekranında bulunan Next butonuna tıklanmalıdır.

Bunun sonucunda yüklenen Tiktok yeşil ekran videosu gösterime hazır hale gelmektedir.

Tiktok Uygulamasında Yer Alan Diğer Efektler Nelerdir?

En popüler sosyal medya platformları sıralamasında, en üst sıralarda yer alan Tiktok uygulamasında yapılan paylaşımlarda kullanılmak üzere pek çok fotoğraf ve video efekti de, uygulama içerisinde yer almaktadır. Tiktok uygulamasının hizmeti olan bu efektlerle daha dikkat çekici ve özgün kısa video paylaşımları hazırlanabilmektedir. Buna bağlı olarak popüler olan Tiktok uygulaması efektleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Yeşil Ekran

Gözyaşı

Disko

Trio

Üçlü Bölüm

Çift Ekran Etkisi

Bling Bling

Zaman Atlama Taraması

Bütün bu sıralanan efektleri de, yine yukarıda Tiktok yeşil ekran video yapımında anlatıldığı şekilde, istenilen efektler seçildikten sonra kullanmak mümkün olmaktadır.

Tiktok Uygulamasında Kullanılan Filtreler Nelerdir?

Tiktok uygulaması video ve fotoğraf paylaşımlarında, uygulamanın üyelerine sunduğu ücretsiz efektler dışında, çeşitli filtreler de paylaşımların daha iyi ve güzel olmasında etkili rol oynamaktadır. Buna bağlı olarak Tiktok uygulamasında kullanılan filtreler ise şunlardır;

Vibe V1 filtresi

Vibe V2 filtresi

Portre S5 filtresi

Uzun Yüz filtresi

Havalı Adam filtresi

Portre F3 filtresi

Tiktok Uygulamasında Filtreler Nasıl Kullanılır?

Tiktok uygulamasında olan filtreleri, video paylaşımlarında kullanabilmek için şunların sırasıyla yapılması gerekmektedir;

İlk olarak Tiktok paylaşımlarına filtre özelliğini ekleyebilmek için uygulamaya kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılması lazımdır.

Daha sonra açılan ana ekranın alt kısmında yer alan artı simgesine tıklanmalıdır.

Tiktok videosunu paylaşmadan önce ekran sayfasının sağında bulunan Filtreler sembolüne basılmalıdır.

Böylelikle Tiktok kısa videolarında kullanılabilecek olan bütün filtrelerin listesi ekrana gelmiş olmaktadır.

Bu bölümde paylaşılacak olan kısa videoda kullanılmak istenen filtre seçilerek, videonun kayıt edilme işlemine başlanmalıdır.

Kayıt işleminin sonunda ise paylaşılacak olan kısa video, seçilen filtre özelliği ile birlikte, gösterime hazır hale gelmektedir.

Bu şekilde Tiktok üzerinde yer alan bütün Tiktok filtre çeşitleri, paylaşılan kısa videoların her birinde değişik seçenekler halinde kolaylıkla kullanılabilmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67