Tiktok Yayını Neden Kapatılır? Yayın Yasakları Nelerdir?

Tiktok Yayını Neden Kapatılır? Yayın Yasakları Nelerdir?

TikTok canlı yayın yasaklandı birçok kişinin ortak problemidir. Çince adıyla Douyin olan uygulama, piyasaya ilk sunulduğu andan beri çok sayıda özellik tanıtmıştır. Bunlardan biri olan canlı yayınlar, çoğu kullanıcı tarafından yoğun olarak kullanılır.

Bunun iki temel nedeni vardır. İlki canlı yayınların kişilerin popülerliğini kısa sürede arttırabilmesidir. Zira diğer kullanıcılar bu tür videoları kaçırmadan izler. İkincisi ise para kazanma imkânıdır. Bilindiği üzere izleyiciler, yayıncılara bağış yapabilir.

Ancak bu durum herhangi bir kuralın olmadığını göstermez. Bunları ihlal etmek farklı sonuçlara sebep verir.  Yayın yasağı da bunlar arasındadır. Peki, Tiktok yayını neden kapatılır? Yayın yasakları nelerdir?

TikTok Yayını Neden Kapatılır?

Her sosyal medya platformunda, üyelerin uyması gereken topluluk kuralları vardır. Bunları önemsememek, ihlal etmek farklı neticeler doğurur. Ancak birçok üye bunları okumadan üye olup, paylaşımlar yapar.

Ancak platformlar bu konuyu oldukça ciddiye alır. TikTok için de bu durum böyledir. Platformda olan bazı topluluk kuralları şöyledir;

  1. Şiddet İçerikli Aşırılık
  2. Nefret İçerikli Aşırılık
  3. Yasa Dışı Faaliyetler Ve Ayarlı Ürünler
  4. Şiddet Ve Grafik İçerik
  5. İntihar, Kendine Zarar Verme Ve Tehlikeli Eylemler
  6. Taciz Ve Zorbalık
  7. Yaş Güvenliği
  8. Dürüstlük Ve Güvenilirlik
  9. Platform Güvenliği

TikTok canlı yayın yasakları nelerdir diyorsanız bunlara dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca devlet kurum ve büyüklerine hakaret, yayınlara gelen yorumlar gibi pek çok madde de bunlara dâhildir.

TikTok Canlı Yayın Yasağı Nasıl Kaldırılır?

Peki, TikTok yayın yasağı nasıl kaldırılır? Bu engeli almış kullanıcılar soruyu yoğun olarak merak eder. Öncelikle bilmeniz gereken, kısıtlamanın TikTok tarafından verildiğidir. Dolayısıyla başka bir kullanıcı tarafından kaldırılamaz.

Eğer bu yasağı almışsanız ilk olarak 1-2 gün beklemeniz önerilir. Zira kalıcı bir engel verilmemiş olabilir. Bu durumda süre dolunca özellik yeniden kullanılabilir. Ancak çok beklemenize rağmen değişiklik yoksa kalıcı veya daha uzun süreli bir durum olabilir.

Peki, TikTok kalıcı yayın yasağı nasıl kaldırılır? Bunun için itiraz etme butonu veya bilgileri yer alıyorsa, gerekli işlemler takip edilerek itirazda bulunabilir. Ayrıca platformla iletişim kurarak, yasak aldığınızı, çözüm aradığınızı belirtebilirsiniz.

Burada metin yollarken hem Türkçe, hem de İngilizce bir metin yollanması tavsiye edilir. Her iki dil metne geçirilirken kurallara uygun şekilde kaleme alınmalıdır. Ayrıca hitap tarzınız da uygun olmalıdır.

Tiktok canlı yayın yasağı nasıl kaldırılır için bir diğer çözüm de teknik meselelerdir. Örneğin uygulamanız güncel değilse, canlı yayın esnasında sorunlara neden olabilir. Dolayısıyla aplikasyon sürekli güncel tutulmalıdır.

Telefon yazılımı da buna dâhildir. Ayrıca TikTok’ta üst üste gelen güncellemeler, bazı telefonlarda soruna sebep olabilir. Aynı şekilde güncellemede problem yaşanabilir. Dolayısıyla uygulama silinip, tekrar yüklenmelidir.

Canlı Yayında Yorumları Nasıl Kontrol Edilebilir?

Peki, canlı yayında yorumlar nasıl kontrol edilir? Tiktok canlı yayın yasakları konusunda izleyenlerin yorumları da kontrol altına alınmalıdır. Zira aksi durum sizin de engelleme almanıza neden olabilir.

Ancak yayıncı için aynı anda hem canlı video ile ilgilenmek, hem de kullanıcıların yorumlarını kontrol etmek neredeyse imkânsızdır. Zira izleyenler ne kadar artarsa, yorumları silmek bile zorlaşmaktadır. Bu noktada moderatörleri devreye almanız, sorunsuz bir içerik hazırlamanızda yardımcı olur.

TikTok moderatörleri, sizin atadığınız kullanıcılardır. Canlı yayında olmaları zorunlu olup, izleyicilerin yorumlarını kontrol altında tutar. Olumsuz yorumlar ve hakaretlerde gerekli işlemleri sizin yerinize uygular.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67