Tiktok Videomu Kimler İzledi ve Paylaştı?

Tiktok Videomu Kimler İzledi ve Paylaştı?

TikTok her gün yoğun olarak kullanılan bir platformdur. Birçok kullanıcı doğal olarak TikTok’ta videomu kim paylaştı veya kim izledi, etkileşim bıraktı gibi soruları merak edebilmektedir. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de TikTok, birçok insan tarafından sevilerek kullanılmaktadır.

İçerisinde milyonlarca kullanıcı olup, her gün yenileri katılmaya devam etmektedir. Platform ücretsiz olarak sunulduğu için her gün yoğun bir şekilde video paylaşımı yapılmaktadır. Dolayısıyla insanlar beğeni, paylaşım gibi temel istatistiklerini de merak etmektedir. Bu sayısız kere araştırma konusu olmuştur.

Burada öncelikle paylaşımın engellenebileceği bilinmelidir. Eğer insanların videolarınızı izlemesini ancak indirememesini, paylaşmamasını istiyorsanız, tek yapmanız gereken ayarlar menüsüne girerek güvenlik tercihleri üzerinden paylaşımı kaldırmadır.

TikTok Videolarını Beğenenler Nasıl Görülebilir?

TikTok oldukça gelişmiş bir platform olup, çok sayıda özelliği vardır. Bunlardan bir tanesi de video beğenenleri göstermesidir. Her ne kadar eski kullanıcılar tarafından biliniyor da olsa, TikTok videomu kimler beğendi özellikle yeni üyeler arasında büyük bir soru işareti olmaktadır.

Bir videoyu beğenmek oldukça kolaydır. Eğer izlediğiniz içeriği çok sevmişseniz ve belirtmek istiyorsanız, sadece sağ tarafta bulunan kalp simgesine bir kez dokunmanız ya da video üzerine iki kez dokunmanız gerekir. Geri almak için de kalp kırmızı olunca tekrar tıklamak yeterlidir.

Ardından video sahibine bununla ilgili bir bildirim gitmektedir. Bunu engellemek için bir yol bulunmaz. Beğeniyi geri alsanız da bildirim silinmez. Eğer bildirimlere nasıl erişeceğinizi bilmiyorsanız, ana sayfanın alt bölümünde yer almaktadır.

TikTok Videolarını Paylaşanlar Nasıl Görülür?

TikTok kişilere video indirme seçeneği sunmaktadır. Her ne kadar insanlar öncelikle TikTok videomu kim paylaştı konusunda bir indirme olduğunda kendisine tıpkı izlenme gibi bildirim geleceğini düşünse de bu gerçekleşmez.

Dolayısıyla bir kullanıcı eğer indirme kapalı değilse indirebilir ve kendi hesabında paylaşabilir. Bunu kapatmanız mümkün olup, tek yapmanız gereken şu işlemleri takip etmedir;

  1. TikTok mobil uygulamasını açın.
  2. Kullanıcı bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra, profil bölümüne geçin.
  3. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan simgeden ayarları açın.
  4. Gizlilik ekranına gelin.
  5. Videoları kimin indirebileceği ekranına gelerek, kapatın.

Böylece tüm işlemler sonlanır. Kaydettikten sonra herhangi bir şey yapmanız, çıkıp tekrar girmeniz gerekmez. Zira hemen devreye girer. Ancak paylaşanların kim olduğu görülmemektedir.

TikTok Video İzleyenler Nasıl Görülür?

TikTok videoları büyük bir emek gösterilerek çekilmektedir. Bu sebeple insanlar ne kadar yankı uyandırdığını görebilmek için, izleyicilerin kimler olduğunu görebilmek ister. TikTok videomu kim izledi 2020 yılından bu yana sorulmakta olup, tek yapmanız gereken şu aşamaları takip etmedir;

  1. TikTok aplikasyonuna giriş yapın.
  2. Daha önce hesabınızdan çıkmışsanız, tekrar giriş yapın.
  3. Profilinize girebilmek için, sağ alt kısımda gördüğünüz ben kısmına geçin.
  4. Ekranın sol alt köşesine bakarak, izlenme sayısına göz atın.

Bu sayede hangi videonuzun daha fazla beğeni aldığını kolaylıkla görebilirsiniz. Eğer buradan hareketle içerik oluşturursanız, kısa sürede daha fazla ilgi toplayarak takipçi ve beğeni istatistiklerinizi yükseltebilirsiniz.

TikTok İstatistikleri Üçüncü Taraf Uygulamaları ile Görülebilir Mi?

TikTok kullanılmaya başladığından bu yana hızlı bir gelişme göstermiştir. Bu bakımdan ona dair hizmet veren siteler, uygulamalar da öne çıkmıştır. Bunlar birçok konuda yer almakta olup Tiktok videomu kimler beğendi tarzı seçeneklerdir.

Buna dair yardım alabileceğiniz çok sayıda üçüncü parti uygulaması vardır. Ancak bunları güvenli bir yapı sunmadığı için dikkatli olmanız tavsiye edilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67