Tiktok Videolarımı Kimse İzlemiyor, Ne Yapmalıyım?

Tiktok Videolarımı Kimse İzlemiyor, Ne Yapmalıyım?

TikTok içerisinde neredeyse tüm kullanıcılar, videolarının en geniş kitleye hitap etmesini, yüksek izlenmeler almasını talep eder. Bu noktada videolarım neden izlenmiyor bazı kullanıcıların sıkça sorduğu durumlar arasındadır.  Bunun farklı nedenleri olup şu şekildedir;

 1. Yeni üye olmuş olabilirsiniz
 2. Engel almış olabilirsiniz
 3. Cihazınızda problem olabilir

Dolayısıyla bu durumları tek tek değerlendirerek, hangisi geçerliyse çözüm getirmeniz gerekir. Her ne kadar TikTok ile iletişime geçmeniz mümkün olsa da, bunları denemeden geçerseniz yardım alma süreciniz uzayacaktır. Örnek olarak paylaşımlarınızın engel aldığını bilmeden yazarsanız ilk olarak buna dair bir mesaj alabilirsiniz.

Ancak bunu önceden fark edip çözerseniz, mesajınızda durumu çözdüğünüzün ve engelinizin kaldırılmasını talep ettiğinizi belirtebilirsiniz. Böylece aldığınız sonuçlar da daha iyi olacaktır.

TikTok Topluluk Kuralları

Her ne kadar alakasız gibi görülse de, videolarınızın izlenmemesi ile topluluk kuralları arasında doğrudan bir bağlantı vardır. Zira bunları ihlal etmişseniz, platform tarafından kullanılan botlar sizi tespit edebilir. Bunun sonucunda da izlenmeye yönelik ceza alınabilir. Bundan şu şekildedir;

 1. Şiddet içerikli aşırılık
 2. Yaş güvenliği
 3. Dürüstlük ve güvenilirlik
 4. Tehlikeli eylemler
 5. İntihar ve kendine zarar verme
 6. Nefret içerikli aşırılık
 7. Yasa dışı faaliyetler ve ayarlı ürünler
 8. Şiddet ve grafik içerik
 9. Yetişkinlerde cinsellik ve cinsel aktivite
 10. Platform güvenliği

Eğer bu kurallardan birini bile ihlal ederseniz, platform size ceza verebilir. Her ne kadar bunlar çoğu zaman okunmasa da, bu bir bahane oluşturmaz. Dolayısıyla izlenmeniz sıfırsa, ilk olarak videolarınızın içerikleri ile karşılaştırmanız gerekir.

Yeni Üye Olma Nedeniyle Video İzlenmemesi

TikTok oldukça popüler bir platformdur. Bu nedenle başta gençler olmak üzere, her gün çok sayıda kişi kaydolur. Bu kişiler de videolarına izlenme almak ister.  Özellikle bu kategoride olan kişiler, TikTok 0 izlenme problemini sıklıkla dile getirir.

Bunun sebeplerinden en büyüğü, henüz yeni olmanızdır. Zira birçok kişi yeni açılan hesaplara karşı temkinli ya da ön yargılı yaklaşır. Dolayısıyla ilk günlerde hatta haftalarda izlenme almamanız doğaldır. Bu oran yavaş yavaş yükseldiği için, endişelenmemeniz gerekir. Tiktok videolarınızın izlenme sayılarını arttırmak için tiktok izlenme satın al sayfamızı ziayeret edebilirsiniz.

Zira kaliteli videolar paylaştıkça, izlenme sayınız da artmaya başlayacaktır. Eğer güzel gönderiler hazırlamazsanız, hesabınız kötü bir başlangıç gerçekleştirir. 

Engel Alma Nedeniyle Video İzlenmemesi

Eğer yeni üye değilseniz ve ani bir şekilde 0’a düşmüşseniz, bunun temel sebebi engel almanızdır. Bu noktada fazla düşünmeniz gerekmez. Zira kalitesiz paylaşıma başlasanız bile bunun sıfıra ulaşması çok uzun zaman alır ve kademeli bir düşme gerçekleşir.

Bu durumda yukarıda verdiğimiz topluluk koşullarına bakmanız ve nerede ihlale düştüğünüz incelenmelidir. Zira gerek platform fark ettiği için, gerekse şikâyet aldığınız için engel almanız mümkündür. Eğer fark ederseniz, tek yapmanız gereken hepsini silmedir. Ardından da bir süre beklenir. 1-2 gün gibi bir sürede platform otomatik olarak kaldırır.

Ancak devam ediyorsa, platform ile iletişime geçerek durumu anlatmanız gerekir.

Cihazınızda Problem Olması Nedeniyle Video İzlenmemesi

Eğer hesabınızda engel yoksa ve yeni de değilseniz, cihazınızda problem olabilir. Dolayısıyla masaüstünden durumu teyit etmeniz önerilir. Eğer burada sayılar görülüyorsa, akıllı telefonunuzdaki uygulamanın sorunlu olduğu anlaşılır. TikTok video görüntüleme durumunu çözmek için, şu çözümler uygulanır;

 1. Telefon güncelleme
 2. Market uygulaması güncelleme
 3. TikTok güncelleme
 4. Uygulamayı kaldırıp, tekrar kurma

Eğer bunların birincisinden itibaren başlayarak denerseniz, bir çözüm almanız mümkündür. Eğer hiçbir şey çözüm getirmemişse platformdan destek almanız, çözüm denemenize rağmen durumun devam ettiğini bildirmeniz gerekir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67