Tiktok Videoları Nasıl Gizlenir?

Tiktok Videoları Nasıl Gizlenir?

TikTok video gizleme, takipçilere takip ettiği videoları gizlemesi için sunulan bir yöntemdir. Aynı zamanda hesaplarını da gizliye almaları için yöntemler de sunulmaktadır.

TikTok, ilk 2016 yılında piyasaya sürülmüştür. Sahip olduğu özellikleriyle müzikal tarzda video imkânı tanıması, onu kısa sürede popüler yapmıştır. Günümüzde özellikle genç kitleler tarafından, yoğun kullanıma erişmiştir.

TikTok üzerinde bir hesabın beğendiği gönderiler, ilgili hesabın kendi takipçileri tarafından kolaylık görülmektedir. Bunun için kişilerin, beğendiğiniz videoya denk gelmesi gerekmektedir. Ardından beğeniler kısmında “x kişisi ve x sayıda kişi videoyu beğendi” tarzında bir yazı görülecektir. Buradan sizin videoyu beğendiğiniz anlaşılacaktır.

Ancak çoğu zaman insanlar, beğendiklerinin, görülmemesini talep etmektedir. Ayarlar kısmından yapacağınız 1-2 değişiklik, bunu sağlamaktadır. Aynı zamanda bazı kullanıcılar, özel videolar çekmek ve hesabını güvene almak için kendi videolarını da gizlemeyi tercih etmektedir. Bunun için hesabınızı gizlemek yeterlidir.

TikTok Özel Hesap Görme

TikTok özel hesap görme mümkün müdür? Özel hesaplar, videolarını ya da komple hesabını etkileşime kapatmaktadır. Eğer hesabı görüntülemek istiyorsanız, takip etmeniz gerekmektedir. Hesap açık ancak bazı videolar gizlenmişse kişilerin gizlilik ayarlarını değiştirmesi gerekmektedir.

Her kullanıcı, kendi gizlilik ayarlarını oluşturmak ister. Platform da bu özelliği herkese tanır. Bunun için kullanıcıların hesap ayarlarından 1-2 değişiklik yapması yeterlidir. Ardından TikTok, anında ilgili kısıtlamayı uygulayacaktır.

Peki, TikTok özel hesap görme hilesi var mı? Eğer farklı yollardan görüntülemek istiyorsanız, bu mümkün değildir. Zira bu durum, kişinin gizliliğinin ihlali demektir. TikTok, özele çekilmiş hesapların ayarları değişmedikçe gizli gönderileri göstermemektedir.

Dolayısıyla bu yönde programlara ya da hilelelere denk gelmişseniz, tedbirli yaklaşmanız tavsiye edilmektedir. Çünkü bu durumda onların yapabileceği hiçbir şey yoktur. Bu programların çalışabilmesi için sizin hesabına erişim izni olması gerektiğinden, doğrudan kendi hesabınızın güvenliği riske atılacaktır.

Zira TikTok gizlilik ayarları, her kullanıcıya özel olarak yapılmaktadır. Eğer kişiler izin vermezse, görmeniz mümkün değildir.

TikTok Beğendiğim Videolar Nasıl Gizlenir?

Sosyal medya platformları, standart bir takım ayarlar ile gelmektedir. Ancak kullanıcılar, bunları sonradan istediği gibi değiştirebilir. Bunlardan bir tanesi de beğenilerdir.

TikTok yüklemişseniz, standart ayar olarak bazen beğendiğiniz videolar, açık olarak verilebilir. Bu durumda yukarıda bahsettiğimiz üzere ilgili videoyu görenler, sizin beğendiğinizi anlayacaktır. Ancak TikTok, gizlilik kapsamında özelleştirme imkânı da sunmaktadır.

TikTok takip ettiklerimi gizleme için ayarlara giderek, birkaç değişiklik yapmak yeterlidir. Bunun için uygulamaya akıllı cihazınızdan giriş yaptıkan sonra, sağ alt köşeden profilinizi açmanız gerekmektedir. Ardından üst sağ kısımdan, menüyü açmanız şarttır.

Ekrana gelecek menüde ayarlara tıkladıktan sonra, gizlilik ve güvenlik kategorisi bulunmalıdır.  Burada güvenliğiniz için koyulan, çok sayıda özellik görülecektir. Bunlardan biri de beğendiğiniz videoları kimlerin görüntüleyebileceğiniz ile ilgili olandır.

Eğer bunu “sadece ben” olarak değiştirirseniz, yukarıda anlattığımız durum asla yaşanmayacaktır. Dolayısıyla takip ettiğiniz kişiler beğendiğiniz videoya denk geldiğinde sizin attığınız beğeni, platform tarafından onlara gösterilmeyecektir.

Paylaşılan Videolar Nasıl Gizlenir?

TikTok tüyoları kapsamında önceki attığınız videoları gizlemek istiyorsanız, platform size bu imkânı da sunmaktadır. Bunun için öncelikle gizlemek istediğiniz videoya gelmeniz gerekmektedir.

Ardından sağ alttaki simgeye tıklayarak, açılan menüde gizlilik ayarlarına gelmeniz gerekmektedir. Burada videoyu kimler görebilir tarzı bir seçenek görülecektir. Eğer sadece arkadaşlarınızın görmesini istiyorsanız, arkadaşlar seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Böylece sizi takip etmeyenler, videoyu göremeyecektir.

Ancak daha çok özelleştirmek istiyorsanız, özel seçeneğini kullanarak, hangi kişilerin görebileceğini belirtebilirsiniz. Böylece videoya erişim, sadece o kişiler tarafından yapılacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67